Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
HITNO!!! ALI BAS, BAS HITNO!!!!!!!!!
STRANA 1 OD 1
vukdusan HITNO!!! ALI BAS, BAS HITNO!!!!!!!!! 25.02.2006. 14:54 T1473

status: user
broj poruka: 801

Uzeo bih kablovski net(SBB prepaid). Uticnica za TV je nekih 14m od kompa, a TV kabal je mnogo debeo da bi prosao iza lajsne, pa sam odlucio da modem stavim odmah pored uticnice, a uzmem usb od 14m pa povezem modem i komp. Ali da li ce to raditi bez gubitka signala?
Da li postoji neki drugi nacin? Gde mogu da kupim neki poseban deo ako kazete da treba? U ponedeljak mi dolazi ekipa a do tada moram da sprovedem kabal!!!!! OH PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 25.02.2006. 15:29 #4652

status: user
broj poruka: 217

http://www.pcberza.co.yu/forum/topic.asp?topid=1410&forid=33&katid=200

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pukovnik SBB 25.02.2006. 15:59 #4654

status: user
broj poruka: 14

Mnogo ti je jednostavnije da to uradiš mrežnim ksblom,a i jeftinije. Verovatno imaš u kompu mrežnu kartu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic usb otpada 25.02.2006. 17:20 #4656

status: user
broj poruka: 609
kao sto rekoh gore usb otpada..daleko je.,..ako nemas mreznu mozes je nabaviti ovde na malim oglasima za 3 do 5 eura...znaci mrezna i kabl...a taj kablic sto ti dolazi uz modem ima oko 1 m...znaci moraces i kabl da kupis i plus one kockice sto idu na krajeve a nadam se da ti sto dolaze da ti instaliraju modem imaju alat za stavljanje tih kockica..poz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard sbb 25.02.2006. 19:56 #4659

status: user
broj poruka: 267



Koliko ja znam ljudi koji ti budu doneli modem i kojima das 1500 dinara za instalaciju i modem duzni su i da ti podese sve, pa i kablove, sad ne znam bas za 15 metara kabla ali konektori kljesta i instalacija su njihovi (mislim i da kabl nece biti problem jedino je pitanje dali nose 15 metara... :))) A sto se tice dali USB ili mrezni u svakom slucaju se slazem sa prethodnicima jedino je pitanje dali imas mreznu!!!

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pukovnik SBB 25.02.2006. 20:21 #4661

status: user
broj poruka: 14
Ljudi koji montiraju kablovski modem nemaju blage veze. Njihovo je samo do modema a dalje se snadji. Uz modem dobijaš USB kabl od 1,5 metar i mrežni od 1,5 metar. Idi u NETIKS i neka ti naprave kabal u potrebnoj dužini i neka bude ukršteni. Ako si negde u blizini Voždovca mogu da ti pomognem oko povezivanja a mogu i da ti napravim kabal.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 25.02.2006. 23:26 #4669

status: user
broj poruka: 568
ja sam od modema razvuko 17m UTP i tu ne ide ukrsteni on ide samo kad se vezu dva kompa direktno jedan za drugi
A trebalo bi da ti momci iz sbb razvuku i provuku dodatni koaksijalni do kompa a ako nece alat u ruke pa namestaj sam ili plati nekom ako ne znas

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stante moze usb do 10m sigurno 27.02.2006. 13:05 #4680

status: user
broj poruka: 59
Nedavno sam i ja imao sličnu dilemu oko usb kabla. U jednoj radnji elektronike su mi napravili usb kabel za štampač, koristili su običan utp cat5, i na krajeve su zalemili odgovarajuće priključke ("muški usb" što ide u komp, i onaj četvrtast što ide u štampač). Radi savršeno.
Mada, prvo su mi napravili od običnog usb kabla, i tako nije radilo, kompjuter nije prepoznavao štampač. E sad da li može da radi sa 14 m, to ti ne mogu reći, treba probati :)
Sve zavisi kakav se kabel koristi, a i priključci. S kvalitetnim materijalom može sigurno.
Ako hoćeš sigurno da ti radi, reši to sa mrežnim kabelom (ako imaš mrežnu), a ako voliš da istražuješ, nađi neku dobru radnju, pa eksperimentiši.

PS: Javi na kojoj dužini ti je radio (ako je veća od 10m)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pukovnik skupo i elegantno 27.02.2006. 13:14 #4681

status: user
broj poruka: 14

Njabolja varijanta je bežično,onda ti nisu problem kablovi,samo jevrići.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs