Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
VGA u skart da li moze?
STRANA 1 OD 1
comrade VGA u skart da li moze? 03.03.2006. 15:41 T1499

status: user
broj poruka: 7

Cao svima..

imam laptop koji nema TV OUT koji je preko potreban, ali ima standardni
VGA izlaz. Na TVu imam standardni video in i scart. Da li postoji neki kabl,
adapter ili bilo shta... da spojim VGA izlaz sa SCARTOM??

Hvala unapred...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Dok se neko konkretno ne javi, 03.03.2006. 16:26 #4769

status: user
broj poruka: 6643
Stvarno nisam čuo za žičano-elektronsko rešenje koje ovo radi, inače, moralo bi da se reši elektronskim putem, tj. da se izvrši potrebna korekcija i prilagođenje signala za klasične tv prijemnike. Ipak, mislim da uređaji (novi) tipa TV-sender tj. uređaji koji predstavljaju predajnik i (više) prijemnika tv signala na relativno malom odstojanju (do 100m) predstavljaju jedno od rešenja za tebe (ako imaju VGA ulaz, a mislim da imaju). Oglase pretraži pod satelitskkom i tv opremom, jer se tamo nalaze ovi proizvodi. Novi, za razliku od prethodne analogne generacije, rade na 2,4GHz, međusobno komuniciraju digitalizovanim signalom, pa je kvalitet izvanredan. S druge strane, kao i većina nove opreme, uključno mobilni telefoni, i ovi su u mikrotalasnom području koje mnogi smatraju štetnim po zdravlje... pa ti vidi. Ako si i dalje zainteresovan (komplet je koštao oko 80€) a posebni dodatni prijemnici, naravno, manje, prelistaj komp. novine od prošle godine, u nekoliko su ih reklamirali... ako me sećanje služi, neko iz Niša ih je uvozio i prodavao...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SEKTOR Naravno da moze 03.03.2006. 17:15 #4775

status: user
broj poruka: 7

Nije bas jednostavno, ali je vrlo moguce....radio sam to u doba jure i krede, kada su kartice sa tv out-om bile manje-vise luksuz. Potrazi na netu shemu VGA TO RGB, kupi u Radio klubu dvadesetak delica za oko 200din i iscimaj nekog sa lemilicom...ukoliko imas negde zaturen kabal od SEGE za povezivanje sa TVom to je vec 80posto to sto ti treba...osim lika sa malo vremena i znanja da ti yo uradi...pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Mozes 04.03.2006. 09:47 #4783

status: user
broj poruka: 172
da pogledas ove linkove:
http://www.myhometheater.homestead.com/vgacable.html
http://www.idiots.org.uk/vga_rgb_scart/
Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs