Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
VELIK PROBLEM
STRANA 1 OD 1
ivan21000 VELIK PROBLEM 04.03.2006. 19:21 T1506

status: user
broj poruka: 36

Imam sledeci problem...

Prilikom paljenja, racunar krene da radi i posle 1-2 sekunde se potpuno ugasi, da bi zatim posle isto tako kratkog vremena se sam upalio i nastavio normalno da radi i dize sistem...

Evo par stvari koje sam uradio a koje su mi savetovali da kada uradim ce mozda resiti problem, ali je problem i dalje tu:

1.Zamenio sam staro napajanje sa novim JNC 400W
2.Ocistio sam kuler od procesora
3.Probao sam racunar u drguoj sobi u kojoj inace brat ima kompijuter koji normalno radi, ali ista stvar se ponovila
4.Probao sam na drugom monitoru (posto se moj monitor napaja direktno iz kucista)

Dali neko ima predstavu o cemu se radi, i dali je neko imao slican problem...

Dali je mozda u pitanju memorija, ploca, grafika, HD ili mozda dugme na koje se pali racunar...
Ukoliko je nesto od ovih stvari kako to da utvrdim....

Unapred Hvala...
Pozdrav...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sibajlo pozdrav 04.03.2006. 19:32 #4791

status: user
broj poruka: 9




Probaj sa maticnom plocom,meni se nije desavalo ali sam cuo da ona hoce da bude problematicna.Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markosi Pomoc 04.03.2006. 19:36 #4792

status: user
broj poruka: 10



Moras da probas komponentu po komponentu. Probaj prvo sa onim na sta najvises sumnjas. Ja sam imao slican problem sa grafickom. Kada sam je zamenio sve je lepo radilo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Prve dve sekunde 04.03.2006. 20:19 #4795

status: user
broj poruka: 6643
Nedostaje informacija... uđi u BIOS i učitaj default vrednosti za isti, pa zatim restartuj mašinu. Od kad ti se to dešava? Izvadi sve iz računara, osim grafičke kartice, flopija i hard-diska. Ako imaš dva ili više memorijska modula, ostavi samo jedan. Onda probaj boot-ovanje. Inače, kompjuter ti se ne gasi, već se restartuje zbog nailaska na problem (koji ipak nije toliko bitan da ne bi radio). U tih prvih nekoliko sekundi proverava se procesor, postojanje memorije i funkcionisanje same ploče, a tek nakon toga i periferija (memorijski moduli, flopi, hard, cd-dvd, itd). Pa, ili je nešto u bios-u pogrešno podešeno, ili je nešto od hardvera postalo neispravno - delimično neispravno. Analizom dođi do rezultata. Kad povadiš sve što sam ti rekao, posle vraćaj jedno po jedno i proveri ponašanje računara.
P.S. Odakle ti ideja da problem na računaru rešavaš kupovinom JNC napajanja od kolikogod wati?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivan21000 konfiguracija 04.03.2006. 20:48 #4797

status: user
broj poruka: 36
Problem traje vec jako dugo... znaci 5-6 meseci... i desava se da se kompijuter nekada normalno ukljuci, mada se u najvecem broju slucajeva javlja navedeni problem
Konfiguracija je sledeca...
Procesor - Atlon XP 1,7
Ploca - Asus a7v8x-MX
(ima integrisanu grafiku i muziku)
Memeorija 2 x 256mb (drugi modul pre par meseci i pre njega sam imao isti problem - memoerije nisu od istog proizvodjaca)
DVD RW Nec 3540 (star 3 meseca i pe nega sam imao isti problem)
Grafika - GF4 64mb nvida (kupio sam posle kupovine racunara)
Floopy
tastatura logitec YU
MSI opticki USB mis
TV CARD asus (kupio pre oko 1 mesec, i pre nje sam imao problem)
JNC napajanje sam kupio pre oko 2 nedelje...
zaista se nerazumem se u napajanja, ali nisam cuo da je JNC lose, niti dobro...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Soto Mozda... 05.03.2006. 03:47 #4802

status: user
broj poruka: 1
... da proveris da li ti `hladnjak` dobro lezi na procesoru. Mozda i da ga odvojis, ocistis njega i procesor, namazes i vratis.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Informacija 05.03.2006. 17:00 #4811

status: user
broj poruka: 6643
JNC je shit sa imenom za samoga sebe, ali, ovde trenutno nije problem u njemu (razvikan je da crkne za oko godinu dana, baš nakon isteka garancije, a kad se desi strujni-naponski udar, kroz njega sve proleti i spali većinu stvari u računaru), zato sam napisao da kod rešavanja ne treba pribegavati komponenti koja je potencijalni izvor istih. Da si odmah napisao konfu, malo bi nam više pomogao. Ja sumnjam na integrisanu i ugrađenu dodatnu grafičku karticu. Uđi u BIOS ploče i isključi integrisanu grafiku, a dok ti je isključen računar, utisni malo jače grafičku karticu u agp slot, da zasigurno pritisne MIKROPREKIDAÈ kojim bi trebalo da se automatski isključi integrisana grafika, nemoj baš da je polomiš, ali potreban je malo jači pritisak nego što očekuješ. Ako isključenje u bios-u i utiskivanje ne daju rezultata, onda izvadi lepo grafičku karticu i prebaci se na integrisanu i proveri kako se računar ponaša.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljkoa Bez mudrovanja 06.03.2006. 13:28 #4827

status: admin
broj poruka: 712
Ovde nema mnogo mudrovanja, u pitanju su kondenzatori na matičnoj ploči. Meni se to isto dešava sa jednom MSI pločom. Kada je kompjuter hladan ( u periodu oktobar - april ) krene sa podizanjem, a zatim se bez razloga resetuje i potom normalno podigne. Što je hladniji, to se brže resetuje, ako nije previše hladan, resetuje se na pola podizanja XP-a.

Takodje sam pokušao sa zamenom napajanja, mislio sam da je to u pitanju pa sam kupio Chieftec napajanje od 50 eur, ali nije pomoglo. Jednostavno, radi se o tome da kada je ploča hladna, kondenzatori ne drže dobro struju i zbog toga se ploča resetuje. Kada je kompjuter topao, resetovanja nema. Inače, izuzev tog resetovanja, sve lepo radi već 2 godine.

-----------------------------------
Željko Arnautovic,
PC Berza

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman kondenzator 07.03.2006. 01:12 #4834

status: user
broj poruka: 1111
nikakav poseban kvar, sve ti je lepo gore objasnjeno. inace vazna komponenta sistema, jer bez stalne (konstantne) struje i napona (to rade kalemovi) ostatak sistema je neupotrebljiv
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Savetovao bih 09.03.2006. 21:54 #4888

status: user
broj poruka: 172
ti da monitor ne napajas iz tvog kucista u ovom slucaju.Probaj , prikljuci ga
na 220 normalno pa vidi.Pozajmi kabl od brata.Ako to ne pomogne onda je
po meni problematicna ova ploca , koja je pravljena kao jedna od jeftinijih verzija i predpostavljam sa jeftinijim kondenzatorima.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer Re: Savetovao bih 09.03.2006. 23:51 #4892

status: user
broj poruka: 217



:: ti da monitor ne napajas iz tvog kucista u ovom slucaju.Probaj , prikljuci ga
:: na 220 normalno pa vidi
::
::
Ovo nema veze. Struja koju vuce monitor ne prolazi kroz napajanje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Re: 12.03.2006. 14:49 #4923

status: user
broj poruka: 172
:: Ovo nema veze. Struja koju vuce monitor ne prolazi kroz napajanje

Hm da , pardon , ne razmisljam.Poz.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs