Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
3 usera 1 masina
STRANA 1 OD 1
vodja 3 usera 1 masina 04.03.2006. 20:40 T1508

status: user
broj poruka: 6

Na jednoj mashini sa 2 HD rade 3 usera. Kako da radim i ne mislim o tome da li drugi gledaju moje foldere (nakon sto se ulogujem mojom sifrom da nema vise otkljucavanja ili drugih akcija oko mojih direktorijuma) Programi tipa sakri folder ili zakljucaj disk mi ne odgovaraju jer stalno moram da pazim gde su, koja je sifra da ih zakljucam pri izlasku i sl.(ili ih nisam provalio)
Ima li spasa za stariju gardu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoval NTFS Security 04.03.2006. 20:56 #4798

status: user
broj poruka: 19
Probaj da se malo informises o NTFS-u i security polisama windows NT i naslednika (2000 i xp)... pod pretpostavkom da koristis neki Win XP npr...
mozes za svaki dir da postavis prava za vlasnika, administratora, da pravis grupe korisnika, ko sta sme da vidi, da ne vidi, da menja.... i td...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko NT Administrator 04.03.2006. 23:55 #4801

status: user
broj poruka: 6643
Moraš biti administrator, jedini od sva tri korisnika. Tvoje fajlove (My documents), moraš windowsu označiti kao privatne, tj. nevidljive za ostale korisnike. Možeš i da ih šifruješ - sve iz windows-a. Ostala dva korisnička naloga, neka ne budu administratori niti power user-i, tako da neće moći ni da pristupaju niti da menjaju, instaliraju ili uništavaju windows. Da bi ovo radilo, disk na kome se nalazi to što želiš da sačuvaš, mora biti formatiran u NTFS-u. Naravno, tvoj nalog mora biti zaštićen dobrom lozinkom...
I sve ovo važi ako su ostala dvojica prosečna kompjuterska telad, već ako zbave neku hakersku aplikaciju, razvaliće ti password, izbrisati ga ili promeniti itd... za sada je donekle sigurno da se fajlovi kriptuju nezavisnim programom koji nije naširoko razvaljen, kao npr. windows xp lozinke i "sistem bezbednosti" koji izgleda, ne štiti 100% procentno ali dovodi do gubitaka podataka ako si neoprezan...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoval INFORMISI SE 06.03.2006. 14:30 #4828

status: user
broj poruka: 19
ne znam za lokalne korisnike (ne domen), ali pretpostavljam da funkcionise isto kao i za korisnike na domenu:
ne moras ni ti, ni ona druga dva korisnika da budete administratori, samo pravis grupu korisnika kojoj dodeljujes ili ukidas prava read/write/own nad direktorijumom i nad fajlovima (i da ona druga 2 ne budu admini, da ne bi mogli da menjaju prava nad direktorijumom)
ZATO SAM TI REKAO DA SE INFORMISES, A NE DRUGI DA TI SERVIRA DELIMICNO SAZVAKANO....

DRUGO: ako radis sa jos dva korisnika na racunaru, onda se ta dva korisnika nece usudjivati da resetuju admin sifru (pa kasnije da izmenjaju tvoja podesavanja), tako da sa te strane mozes da budes miran (ako se ipak desi tako nesto, uzmes i slomis po neki prst :)) )

PS: nijedna zastita nije 100% sigurna, ali racunas da neke preduzete mere ce imati efekta jer racunas da ljudi koji mogu da ugroze bezbednost i sigurnost tvojih informacija imaju po malo: postovanja, svest o posledicama bezpravnog koriscenja informacija, kulture i sl. - ti vidi sta ces i kako ces
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Sve to i jos 09.03.2006. 20:55 #4886

status: user
broj poruka: 172
Nisi pojasnio ko je glavni od vas troje tj ko je administrator.Ako je neko cetvrti administrator , a vas troje users , onda niko od vas troje ne moze da pristupi My Documents od onog drugog ili treceg.Samo administrator to moze.Ukoliko imas mogucnosti da budes administrator , ostale dodaj u grupu users i stvar je resena.Ukoliko se oni bune , onda ces morati da smislis nesto drugo.Raznih je alata za otkrivanje zakljucanih fajlova ali je muka to i uraditi.Uostalom , na kraju krajeva , dovoljno ti je da sve tvoje
stvarcice i fajlove stavljas u tvoj My Documents , a desnim klikom na My Dokuments pa Properties pa u kartici Security ostavi pristup samo tebi , a
ostale remove.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vodja Hvala + Dodatne Informacije 14.03.2006. 01:40 #4952

status: user
broj poruka: 6
Hvala. Evo i informacija koje ja nisam znao da su vazne:
- ja sam administrator (iako nemam znanje za tako nesto)
- ostalima sam ja dao user name i pasword ali kada se udje u user account pise da su i oni administratori zasticeni passwordom.
- koristim drugi HD kao moj (ne C: tj. onaj na kome je winXP)
- oba diska su NTFS system.
- moj My Documents je kao i ostali na disku C: (sta cu sa 120GB drugog diska koji bi zeleo da bude samo moj, ako samo My Documents oni ne vide.)
Da li mogu My Documents premestati po HD gde hocu i da li ceo HD moze da se pretvori-ponasa kao dir My Documents?

Nadam se da je ovo dovoljno podataka.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646102.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs