Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
zakucavanje slike na kompu
STRANA 1 OD 1
sike80 zakucavanje slike na kompu 06.03.2006. 00:09 T1514

status: user
broj poruka: 7

Molim za pomoc jer imam veliki problem.
KONFIGURACIJA JE SLEDECA.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sike80 ZAKUCAVANJE SLIKE 06.03.2006. 00:17 #4817

status: user
broj poruka: 7

NAPRAVIO SAM GRESKU PA CU SAMO NASTAVITI.
Dakle
AMD 2100+ radi na 1,73
Maticna assus A7V8X-X
GRAFICKA GF4 MX440
memorija 256 mb

Problem je sledeci,u pocetku se slika zakucavala pri igranju nekih igrica ali ne svih cak i nekih jednostavnih.Medjutim sad toliko zakucava da ne mogu nekad ni 5 minuta da radim a uglavnom se to odnosi na internet, a sad i na gledanje tv kartice,znaci samo se zamrzne slika mis ne mrda i mora se resetovati da bi se ponovo pokrenuo.
Iskljucio bih prisustvo virusa i takodje sam probao sa drugom memorijom ali isto se desava.
Ako neko ima predstavu sta je u pitanju molim da mi odgovorite
HVALA UNAPRED

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze hladnjak 06.03.2006. 00:31 #4818

status: user
broj poruka: 568

pre svega udji u bios i proveri radne temperature procesora i ploce.
ako su u gornjim granicama, obe ili samo jedna, sledi:

provera stanja kulera na grafickoj, ako je prljav, ocisti ga, ako se tesko ili uopste ne okrece, zameni ga sto pre.
nakon toga proveri stanje kulera na procesoru i ucini isto kao sa grafickom.

ukoliko se ni nakon toga situacija ne promeni, nesto od komponenti je za hitnu zamenu...

javi sta si uradio
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sike80 provera 06.03.2006. 01:00 #4822

status: user
broj poruka: 7

proverio sam temperature
MB 32
CPU 60

znaci nije do kulera,je li tako?
Inace mislim da je u pitanju najpre maticna ploca ili manje verovatno napajanje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
laca12 Naravno da je temperatura ... 06.03.2006. 10:56 #4824

status: user
broj poruka: 65
Klasican primer slabog hladjenja procesora. Postupak je poznat, skines, ocistis, nova pastica, sve vratis i radice kako treba. ALI ako nisi nikad skidao cooler bolje nadji nekog da ti to odradi ...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sike80 ciscenje 06.03.2006. 22:03 #4832

status: user
broj poruka: 7



Evo ovako,unapred se izvinjavam za dosadjivanje.
Neznam kako se skida cooler i neznam gdje je cooler za graficku ali sam otvorio komp uzeo usisivac i ocistio prasinu gdje sam mogao posebno na coolerima.
Kad sam ga upalio situacija je sledeca, evo vec sat sam na internetu na nekoliko sajtova,takodje radi tv kartica,messenger i jos nije zablokirao.
Temperatura procesora je sada izmedju 51 i 53.
Ali kada sam poceo sa cuvenom igricom koju igram da testiram komp on se ponovo zakucao,temp je porasla na 56 za vrijeme igrice(inace u pitanju je 3 d sah koji sam skinuo sa neta.
Sad mi opet nije jasno vjerovatno mozda ima neke veze sa coolerom na grafickoj.
Hvala na dosadasnjim savetima barem sam skinuo brige za surfovanje netom
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pantarei skoro isti slucaj! 07.03.2006. 20:40 #4845

status: user
broj poruka: 1
cao! mogu da ti kazem da imamo skoro slican problem! skoro su isti, ali tvoj je jos tezi! kod mene opet ako sam na netu i npr kliknem na neki link da ucita, on mi se ne zamrzne, vec skroz zakuca, pocrni ekran i samo mu restart pomaze!u igricama normalon sljaka, e jedino kada tek instaliram windows on mi par dana normalno radi, ali vec posle 3-4 dana opet isto!
tako da eto mozes da probas da reinstaliras windows, mozda ce ti to pomoci!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sike80 nije windows 09.03.2006. 00:10 #4874

status: user
broj poruka: 7



Nije do windowsa jer sam ga vec ranije 2 puta reinstalirao.
Vec nekoliko dana od ciscenja kulera komp normalno radi.
Kod graficke karte nema kuler vec neka ploca vjerovatno neko pasivno hladjenje.Ako znate sta je to i da li mogu i kako da poboljsam hladjenje graficke karte.
Inace temperatua procesora se smanjila za citavih 7-8 stepeni od ciscenja.
I jos jedno pitanje gdje moze da se nadje pasta za kulere i kako se stavlja.
POZDRAV
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Rekao bih 09.03.2006. 21:19 #4887

status: user
broj poruka: 172
da je do neke aplikacije koju si instalirao.Na primer taj 3D sah ili
recimo Photoshop CS2.Razmisli malo sta si instalirao pre nego sto je poceo da koci.Sto se tice paste , evo ovde je lik prodavao neke na malim oglasima , ako smem da stavim evo ti kopija oglasa:
Arctic Silver 5 termalna pasta 3,5g 600 din
Novo!Coollaboratory Liquid MetalPro 1.5g...15 eur
Noki 063 1976262
Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sike80 moguce 11.03.2006. 01:38 #4901

status: user
broj poruka: 7



Mozda si u pravu u vezi sa nekim igricama,konkretno ovaj sah koji stalno blokira i to posle najvise 5 min.
Juce sam probao da igram knights of honor i igrao sam nekih 4-5 sati bez ikakvih problema,isto tako i call of duty.Medjutim postoji jedna zanimljivost jer mi je slucajno ostao ukljucen assus probe kojim provjeram temperaturu i voltazu,i on je pokazao za vrijeme igrice kod napona 3.3 V odstupanja sa alarmom koja su se javljala na svakih minut dva.
Neznam tacno za sta je ovaj napon i da li to ima veze sa mojim problemom?
Ako neko zna odgovorite,hvala na razumevanju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 15.03.2006. 01:25 #4975

status: user
broj poruka: 568
to ti moze biti bilo koja komponenta ukljucujuci i napajanje iz nekog od mnogo potencijalnih razloga vezanih za neispravnost ili spoljni faktor, i meni se to dogadja ali jako retko mada ne igram igrice pa ne znam kakva bi onda bila situacija, bas skoro je pocelo cesto da se desava ali se proredilo kad sam ocistio kuler za proc. i zamenio pastu.
Licence to kill
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 15.03.2006. 01:46 #4976

status: user
broj poruka: 568
e a kako se to radi trazi na netu naci ces mnogo bolje objasnjeno i sa ilustracijama cak stavise idi na sajt SK oni imaju clanak o tome sa teorijskom osnovom bas sam neki dan gledao
ukratko:
- skines kuler (oprugicu koja ga stiska za slot procesora)
- odsrafis vent. od hladnjaka i ocistis ga od prasine vatom, krpom, stapicem za usi blago natopljenim alkoholom
- istim ocistis staru pasu sa proc. i upotrebi stapic ali BLAGO natopljen alkoholom zato sto alkohol moze rastvoriti i potpuno odstraniti staru pastu sto je i cilj
- isto uraditi sa hladnjakom
- namazati na hladjak i proc. stotanji moguci sloj paste znaci sto tanji ali da prekrije celo jezgro i deo hladnjaka koji naleze na isto sto znaci ne vise od za po dve glave ciode na oba


to je to


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sike80 napon +3.3 20.03.2006. 21:22 #5097

status: user
broj poruka: 7



Ako neka zna za sta sluzi ovo napajanje od 3.3 V jer mi povremeno silazi ispod dozvoljene granice, i moguce uzroke, ako vec nije normalna pojava.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragon35 graficka 15.06.2006. 16:10 #6453

status: user
broj poruka: 1
Samo dve opcije dolaze u obzir.Hdd ili Graficka.U tvom slucaju zameni graficku

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs