Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Problem flesovanja (tzv. flickering) teksture
STRANA 1 OD 1
Milance74 Problem flesovanja (tzv. flickering) teksture 07.03.2006. 10:56 T1518

status: user
broj poruka: 51
E, pa ovako..

Javlja mi se gore pomenuti u igrama (u pojedinim.Ne svim).
U igri Far Cry javlja se sevanje morskog dna i u pojedinim tunelima sevanje tekstura po zidovima. Instalirani su i svi patchevi od 1.1 do 1.33 medjutim, to ne resava problem. Takodje mi je slucajno zapao demo nove FPS igre Ubersoldier (Toplo ga preporucujem. Zahtevan je sacuvajboze) gde se javlja isti problem prilikom eksplozija.U COD 2 nema problema, u NFS Most Wanted takodje, HL2 je OK a u QUAKE 4 da kazem vrlo malo treperi.U 3DMark-u 2003 na graphic testing je OK ali na CPU testing se pojavljuje isti problem (A tek u 3DMark 2005. Sedi i placi!).Da napomenem da je probana gomila drajvera od ForceWare-a do Omege za grafiku, plus novi drajveri za plocu.
Da li je u pitanju nekompatibilnost necega, bios, ili me pozdravilo sa procesorom ili necim drugim?
Molim vas odgovorite ako je neko imao slicnih problema.
Nadam se da nisam nesto vazno ispustio.

Mashine spec.

MSI KT6V VIA KT600 LSR
AMD Barton 2800+ Neklokovan
512 RAM DDR400
MSI GF NX6600GT VTD AGP
WD SATA 80GB
PS Cooler Master 380W
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markodj Re: Problem flesovanja (tzv. flickering) teksture 08.03.2006. 13:27 #4854

status: user
broj poruka: 51
:: Da li je u pitanju nekompatibilnost necega, bios, ili me pozdravilo sa procesorom ili necim drugim?
::
:: MSI KT6V VIA KT600 LS
:: AMD Barton 2800+ Neklokova
:: 512 RAM DDR40
:: MSI GF NX6600GT VTD AG
:: WD SATA 80G
:: PS Cooler Master 380

Nemam reshenje za tvoj problem, ali poshto vidim da nema ni jednog odgovora, mislio sam da bih bar mogao da ti napomenem da mi je u celoj konfiguraciji zapala za oko plocha sa via chipsetom. imam vrlo nisko mishljenje o via chipsetovima. po meni, oni su pravljeni kao neko jeftino, socijalno reshenje bez mnogo moguccnosti i sa dosta mana. poshto si rekao da ti se u 3d marku pojavljuje problem kad radi prikaz grafike pomoccu procesora, pomislio sam da nije problem u loshoj plochi, protoku magistrale, itd... toliko od mene.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman treptanje 08.03.2006. 13:30 #4855

status: user
broj poruka: 1111
takodje pojma nemam o cemu se radi, ali mogu ti reci da sam na staroj gf440 imao taj problem, a od kako sam je zamenio za istu koju ti imas problem je nestao


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sibajlo graficka karta 08.03.2006. 20:05 #4865

status: user
broj poruka: 9

sto posto znam da je grafika problem jer sa imao istu nevolju.Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marmarko Re: Problem flesovanja (tzv. flickering) teksture 08.03.2006. 20:28 #4866

status: user
broj poruka: 30



:: E, pa ovako.
::
:: Javlja mi se gore pomenuti u igrama (u pojedinim.Ne svim)
:: U igri Far Cry javlja se sevanje morskog dna i u pojedinim tunelima sevanje tekstura po zidovima. Instalirani su i svi patchevi od 1.1 do 1.33

meni je na 6600GT u Farcry-u imala artefakte umesto tekstura kad su shadows bile na max. smanjio sam na cini mi se medium i bilo je ok. Mislim da ti je ovo od male koristi, ali svejedno...

poz, Marko
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milance74 I dalje istoo... 08.03.2006. 23:55 #4871

status: user
broj poruka: 51

Da napomenem jos da sam do skoro na istoj masini imao Radeona 8500 i da sam takodje muku mucio sa kompatibilnoscu.Sve dok nisam iskopao neki Omega drajver sa kojim je kako-tako radilo *Citaj>Nisam smeo da udjem u advanced properties, jer odmah ode u restart*.Cudo za takvu univerzalnu graf. kartu, zar ne? Tada stara graf. karta za relativno novu plocu,a sada nova graf. karta za relativno staru plocu.
Na stranu sada sve to.Probacu da odnesem kartu kod komsije na test.Ako radi kako treba, manje ce da boli bilo koja druga promena hardvera.
Poslednji trzaj pre ubedjivanja sa tvrdoglavim hardversko-trgovackim sestorukasima da doticni GF (Pod GURANCIJOM) ne radi kako treba.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milance74 NEXT 09.03.2006. 00:14 #4876

status: user
broj poruka: 51

Naravno javljajte se dalje sa slicnim iskustvima i predlozima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 09.03.2006. 00:35 #4878

status: user
broj poruka: 217


Nadji u BIOSu Fast Write i probaj sa on/off. MOZDA pomogne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milance74 NEXT 09.03.2006. 08:26 #4880

status: user
broj poruka: 51

Nazalost, i to je vec probano, kako i sve ostalo sto bi moglo da utice na grafiku iz biosa.Ubacio sam ponovo i Windows, ali i dalje isti problem. Na CPU testing u 3DMark-u i dalje flesuje, treperi.
Probao sam cak i N-Bench koji sam skinuo sa AMD-ovog sajta za testiranjne procesora i grafike.Tu ne pokazuje nikakve probleme, ali je test siromasan po pitanju kvaliteta grafike, tako da mi to i nije bas neki pokazatelj.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
set probaj bios 13.03.2006. 12:51 #4940

status: user
broj poruka: 165


80% je grafika pukla
preostalih 20%:
Flashni bios ploce. Stavi najnoviju verziju.
Pogledaj da nije izasao bios za tvoj model gf6600
obrati paznju na kondenzatore okok agp slota i vidi da li je sam agp slot ok.
Ja sam na jednoj slicnoj ploci resio problem tako sto sam promenio agp slot.

Proveri koliko se sve to greje.

Da li ti se greje ram na ploci?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milance74 Re: probaj bios NEXT 14.03.2006. 11:01 #4954

status: user
broj poruka: 51



::
::
:: 80% je grafika pukl
:: preostalih 20%
:: Flashni bios ploce. Stavi najnoviju verziju
:: Pogledaj da nije izasao bios za tvoj model gf660
:: obrati paznju na kondenzatore okok agp slota i vidi da li je sam agp slot ok
:: Ja sam na jednoj slicnoj ploci resio problem tako sto sam promenio agp slot
Grafika je OK.Probana je na drugoj masini.Novi bios za plocu je samo dodatna podrska za Athlon 3000 i 3200 i za neki Lexmarkov stampac, tako da nema svrhe flash-ovati ga.
Temp. su OK.
Znaci ploca ili procesor...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs