Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Procenite koliko vredi ...
Kakva je ovo konfiguracija i koliko vredi?
STRANA 1 OD 1
COACOA Kakva je ovo konfiguracija i koliko vredi? 10.11.2004. 15:09 T153

status: user
broj poruka: 2
Kupio sam amd sempron 2500+,msi kt600,ati radeon 9200(msi),256DDR ram 400,AUdigu saud blaster LS BULK,HDD 80gb maxtor daimond plus7200.
Interesuje me kakva je ovo konfiguracija ,i sta bi jos trebalo kupiti ili zameniti da bi se postigle sto bolje performanse?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mladic Srednja klasa 11.11.2004. 03:09 #273

status: user
broj poruka: 68
Moja ocena ove konf. sto si naveo je negdje neka sredina ako se moze tako reci, ipak ja ti predlazem kako bi dobio na performansama da dodas jos bar 256mb memorije,a da je i procesor malo jaci, najbolje bi bilo sa dva modula 512mb rama,i da brije.mada danasa mnogi smatraju 1GB memorije luksuzom,ipak testovi su pokazali da sve brze radi, pogotovo u situacjiama gdje sistem poseze cesto za swap memorijom,pa kada ima na raspolaganju 1Gb memorije lakse dise i veoma retko ce posegnuti za dodatnom memorijom na disku.
ipak za semprona sasvim je dovoljno i 2x 256mb.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Osrednja=ispod 300 evra 11.11.2004. 14:26 #274

status: user
broj poruka: 454
Najbitnije je sta nameravas da radis na racunaru. Manje-vise sve komponente su ti osrednje. Imas solidnu plocu, sto je jako bitno (mada athloni ipak najbolje rade na nForce2 cipsetu, ali to ne bih dirao) i solidnu zvucnu, pa ako ces racunar koristiti za (ne profesionalnu) obradu zvuka ili nesto slicno, to je sasvim ok. Definitivno bi ti u svakom slucaju dobro doslo jos 256MB memorije. Sto se graficke tice, ako neces da igras Doom3 mislim da ces biti zadovoljan. Doduse, ako u punom nazivu na kraju ima i SE, definitivno ce biti nekih kompromisa kod igranja.
Sve u svemu, nije lose. Savetujem ti da uzmes jos memorije jer ce to definitivno podici performanse u prakticno svim situacijama, a ostalo zavisi od tebe i namene racunara.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646168.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs