Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
brisanje podataka
STRANA 1 OD 1
Mixx brisanje podataka 12.02.2009. 12:25 T15373

status: user
broj poruka: 2937
nesto kontam, ako bih dosao u situaciju da moram da obrisem neke podatke sa racunara koji nema instaliran nijedan alat za sigurno brisanje, da li bi bilo dovoljno da posle brisanja osetljivih podataka napunim hard random fajlovima do kraja pa i njih pobrisem? i da li bi ponavljanje upisa /brisanja random podataka doprinelo necitljivosti, ili je dovoljno samo jednom da ih `pregazim`
______________________________________________________________________
*ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj torent
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Almighty84 Re: ... 12.02.2009. 12:40 #96109

status: user
broj poruka: 294
Sa sajta proizvodjaca HDD-a imas da skines lepu alatku koja ne sluzi samo za oporavak HDD-a nego, ako ti je HDD na izdisaju i ti hoces da ga se ratosiljas (a da opet ubijes sve osetljive podatke), on popuni hard nasumicno sa nulama i jedinicama, i ni jedan tvoj podatak ne ostane zapamtjen na njemu... Ili opet mozes da iskoristis mnogo destruktivniju varijantu sa cekicem... :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 12.02.2009. 13:07 #96117

status: user
broj poruka: 1117
imas gomilu alata za low level format i zero fill diskova...
http://killdisk.com/

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE TuneUp Utilities 2008 12.02.2009. 13:39 #96122

status: user
broj poruka: 5696
Ima odlican Gutmann-ov algoritam (secure erase), prilicno prost i prilicno efikasan...cak se koristi u vojne svrhe...kao i shredder :) za pojedine fajlove i foldere, ovo radi i za aktivni disk pa ne moras da bootujes u self-OS


A N G E L


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 12.02.2009. 14:34 #96144

status: user
broj poruka: 4506
Ma sasvim ti je dovoljno shift da drzis dok pritiskas del i za tvoje potrebe extra.


Ajd uzdravlje :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Ako baš hoćeš... 12.02.2009. 16:20 #96154

status: user
broj poruka: 1492
da `ozbiljno` obrišeš, ovo je prava alatka.
Kill Disk.

http://www.killdisk.com/downloadfree.htm

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx ne, niste skontali, (tj, ja nisam objasnio) 14.02.2009. 09:46 #96624

status: user
broj poruka: 2937
nije moj komp, ne mogu da prckam po njemu tek tako, znaci nema nista od instalacije dodatnih alata. al` ako prigusti moci cu da iskopiram recimo neki film 10ak puta dok ne nakrcam hd do kraja. kapiram da ce to biti dovoljno da pregazim obrisane podatke.
@ognjeni SHIFT+delete ce mozda da te spase od caleta i keve, sli od vestacenja nisam siguran....
@almighty da otvorim notepad i kucam nule i jedinice do besvesti? salim se, naravno. to sam i mislio sa upisom random fajlova

______________________________________________________________________
*ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj torent

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: ne, niste skontali, (tj, ja nisam objasnio) 14.02.2009. 10:05 #96625

status: user
broj poruka: 9122
Na kakvo vestacenje ga saljes,...

Pozdrav!


:: nije moj komp, ne mogu da prckam po njemu tek tako, znaci nema nista od instalacije dodatnih alata. al` ako prigusti moci cu da iskopiram recimo neki film 10ak puta dok ne nakrcam hd do kraja. kapiram da ce to biti dovoljno da pregazim obrisane podatke
:: @ognjeni SHIFT+delete ce mozda da te spase od caleta i keve, sli od vestacenja nisam siguran...
:: @almighty da otvorim notepad i kucam nule i jedinice do besvesti? salim se, naravno. to sam i mislio sa upisom random fajlov
::
:: _____________________________________________________________________
:: *ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj toren
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx Re: Re: ne, niste skontali, (tj, ja nisam objasnio) 14.02.2009. 12:08 #96634

status: user
broj poruka: 2937
ces da ti kazem i sta ocu da obrisem? ma bre ljudi, sta je sas vas? pokusavam da vam kazem da imam ogranicen pristup kompu koji moze vrlo lako da postane predmet istrage, a na kome se nalaze intimni podaci (nevezani za istragu). e sad, ja mogu na kvarno to da obrisem i pregazim nekim glupostima. sve sto me interesuje je da li je taj postupak dovoljno siguran, tj. da li i posle gazenja harda random podacima moze da se izvuce neki trag o predhodnim podacima, i ako moze koliko unazad?
______________________________________________________________________
*ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj torent

:: Na kakvo vestacenje ga saljes,..
::
:: Pozdrav
::
::
:: :: nije moj komp, ne mogu da prckam po njemu tek tako, znaci nema nista od instalacije dodatnih alata. al` ako prigusti moci cu da iskopiram recimo neki film 10ak puta dok ne nakrcam hd do kraja. kapiram da ce to biti dovoljno da pregazim obrisane podatke
:: :: @ognjeni SHIFT+delete ce mozda da te spase od caleta i keve, sli od vestacenja nisam siguran...
:: :: @almighty da otvorim notepad i kucam nule i jedinice do besvesti? salim se, naravno. to sam i mislio sa upisom random fajlov
:: ::
:: :: _____________________________________________________________________
:: :: *ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj toren
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: Re: Re: ne, niste skontali, (tj, ja nisam objasnio) 14.02.2009. 15:46 #96666

status: user
broj poruka: 1492
Onaj ko zna i hoće, skinuće sve podatke koji su ikad bili upisani na hard. Taj tvoj rendom postupak je igrarija. Tako `obrisane` podatke će izbunariti bilo koji malo ozbiljniji Data recovery program.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: ces da ti kazem i sta ocu da obrisem? ma bre ljudi, sta je sas vas? pokusavam da vam kazem da imam ogranicen pristup kompu koji moze vrlo lako da postane predmet istrage, a na kome se nalaze intimni podaci (nevezani za istragu). e sad, ja mogu na kvarno to da obrisem i pregazim nekim glupostima. sve sto me interesuje je da li je taj postupak dovoljno siguran, tj. da li i posle gazenja harda random podacima moze da se izvuce neki trag o predhodnim podacima, i ako moze koliko unazad
:: _____________________________________________________________________
:: *ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj toren
::
:: :: Na kakvo vestacenje ga saljes,..
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: ::
:: :: :: nije moj komp, ne mogu da prckam po njemu tek tako, znaci nema nista od instalacije dodatnih alata. al` ako prigusti moci cu da iskopiram recimo neki film 10ak puta dok ne nakrcam hd do kraja. kapiram da ce to biti dovoljno da pregazim obrisane podatke
:: :: :: @ognjeni SHIFT+delete ce mozda da te spase od caleta i keve, sli od vestacenja nisam siguran...
:: :: :: @almighty da otvorim notepad i kucam nule i jedinice do besvesti? salim se, naravno. to sam i mislio sa upisom random fajlov
:: :: ::
:: :: :: _____________________________________________________________________
:: :: :: *ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj toren
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx QQ 14.02.2009. 16:37 #96677

status: user
broj poruka: 2937
rasho sad si me utesio.... a da instaliram warhamer na njega? neznim pokretom iz ramena, u predelu elektronike, u vise navrata, pracen flame throwerom u predelu diskova? ne ozbiljno ljudi, jel ima neko neku ideju?
______________________________________________________________________
*ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj torent

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 14.02.2009. 16:42 #96679

status: user
broj poruka: 9122
Po nekom nepisanom pravilu ako prethodne podatke pregazis novima, ti prethodni podaci se vise ne mogu izvuci, e sad verovatno negde nesto postoji sto nama nije dostupno sto moze da provali te prethodne podatke, moze da se uradi ne quick format nego onaj spor format, i posle pregazi sa nekoliko filmova, ne bi trebalo da bude frke, ali rekao sam mozda negde nesto postoji sto moze da pobije ovo nepisano pravilo!

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646185.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs