Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
TFT Monitor
STRANA 1 OD 1
urosk TFT Monitor 14.03.2006. 13:40 T1546

status: user
broj poruka: 462
Imam malih problema oko izbora tft monitora.Treba mi 17 sa dvi ulazom i sa min 8ms, do nekih 320eur. Da li je pametnije kupiti Philips 170X6FB sa 8ms i garantovanim 0 mrtvih poixela ili samsung 730df sa 4ms, ili cak neki viewsonic iz te klase?!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg to lave! 14.03.2006. 14:18 #4957

status: user
broj poruka: 163
Philips 170X6FB sa 8ms je pravi izbor!

A oko odziva nemoj da se uzbudjujes mnogo... SVI LAZU :)

Ja imam samsung 740N kao sa 8 milisekundi odziv a mislim da nije ispod 20 milisekundi. Inace je dobar monitor...
Pozz

dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Marjance2 Samsung 14.03.2006. 20:23 #4960

status: user
broj poruka: 1



Ja imam Samsung 730bf, od 4 ms i monitor je fenomenalan i veoma brz! Zato je to odlican izbor! Kostao me je pre dva meseca 28,500.oo din.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Samsung 730BF 14.03.2006. 21:21 #4961

status: user
broj poruka: 271

Kupio sam samsung 730 BF pre oko 2 meseca i platio sam ga oko 300 evra. Prezadovoljan sam sa njim, slika je ekstra. Ne moze da se poredi sa monitorima koji imaju odziv 12ms ili vise, cak kada se uporedi i sa nekim koji ima odziv 8ms primecuje se razlika. Imao sam prilike da ga uporedim sa ViewSonic VP171B koji je odlican monitor i ima odziv od 8ms ali ipak primecuje se razlika (kada skrolujes tekst na samsungu uopste nema zadebljanja slova dok kod ViewSonica postoji malo zadebljanje iako nije strasno ali ipak razlika postoji). Uzgred ViewSonic je tada kostao oko 350 evra (i to uz ekstra popust), dobro viewsonic ima druge prednosti kao sto je npr. okretni ekran i garancija na samo jedan mrtvi piksel. E sada dobro pazi kada budes kupovao posto mi se cini da u vecini prodavnica pokusavaju da uvale monitore za koje znaju da imaju mrtve piksele. Ako ikako mozes da isprobas monitor pre kupovine uradi to pa makar zbog toga platio monitor skuplje ali da si siguran kada ga doneses kuci da neces da ugledas tackicu na ekranu (kako to nervira). I meni se desilo da moram da reklamiram monitor zbog mrtvih piksela jer cim sam ga doneo kuci i isprobao video sam cak pet mrtvih piksela a u prodavnici nisu hteli da mi daju da probam monitor, kao nije im to praksa. Prilikom reklamacije nisu ni proveravali da li monitor koji reklamiram stvarno ima te mrtve piksele nego su mi samo dali drugi monitor koji nema ni jedan mrtvi piksel, pa sam stekao utisak da su namerno pokusali da mi uvale defektan monitor pa ako prodje prodje. Slicno se desilo i mom bratu sa ViewSonic-om u sasvim drugoj firmi ali u pitanju je bio jedan mrtvi piksel (i njemu su zamenili monitor bez pitanja). Puno srece u odabiru i kupovini moitora, ja ti od srca preporucujem samsung 730bf.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk hvala 14.03.2006. 22:00 #4964

status: user
broj poruka: 462



Hvala na preporuci, samo koje su sanse da mi se u toku garancije pojave mrtvi pixeli, ako ih na pocetku nema!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg ... 16.03.2006. 01:13 #4989

status: user
broj poruka: 163
Vrlo su male sanse. Ako se ne pojave u prvih 10-15 minuta...
Sada su paneli mnogo kvalitetniji tako da i prodavci dozvoljavaju da se proba :)

POSLE PROBE NEMOJTE NI JEDNOG MOMENTA DA SE UDALJAVATE OD KUTIJE U KOJOJ JE MONITOR JER CE TE DONETI KUCI FELERICAN!


dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kolus monitor 16.03.2006. 13:20 #4990

status: user
broj poruka: 1

Kada sam ja kupovao novi monitor rekli su mi da je za igranje (ono sto mene i zanima) bitno da odziv bude sto manji to jest kod nas bi to bilo 8ms. Uzeo sam Philips 19 i super sam zadovoljan. Sada ti je taj monitor u Metrou 25000 din.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cronnin samsung 16.03.2006. 13:36 #4991

status: user
broj poruka: 257
Koliko sam skontao Samsung BF je pravi izbor, zanima me samo koja je razlika izmedju 730bf, 740bf i 760bf?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
batlu PHILIPS NIKAKO!!!! 21.03.2006. 14:33 #5115

status: user
broj poruka: 1
E ja sam se bas namucio oko monitora. Dugo sam razmisljao sta i kako i posto se monitor ne kupuje svaki dan resim da se "otvorim". Izaberem Philips 190b6cg - brz, ima DVI, zvucnike, dobro postolje...
Odem u MD-Profy - probam monitor na nekoj losoj masini koja ne moze da da maksimalnu rezoluciju i ,kao nema losih piksela, kupim.
E tu nastaju muke..
Dodjem kuci, probam monitor, ne moze lepo da radi na maksimalnoj rezoluciji. Padnem u bedak...
Pomislim da nije graficka kartica (ATI 9200SE)?
Odnesem samo masinu do prodavca gde sam je kupio (nije MD - Profy), probamo sa monitorom PHILIPS 170b6cs znaci samo manja dijagonala i radi.
Spakujem monitor i pozovem MD Profy kazem da imam reklamaciju a oni mi kazu " Ovlasceni servis je TEHNIKOM ".
Odnesem monitor u TEHNIKOM oni ga i ne pogledaju samo ga preuzmu...
Pozovem za par dana kazu bice do kraja nedelje, pa druge, pa trece, kao cekaju rezervni deo sa carine.....
Posle 45 dana odem pravo u MD - Profy i kazem da hocu pare ili nov monitor istog tipa. Oni mi posle 7 dana nadju isti takav monitor koji vise btw ne moze da se nadje kod nas (orginal kineski) - posle male rasprave probam monitor na maksimalnoj rezoluciji i radi!!!!
Donesem kuci i probam. NE RADI !!!!!!!!!!!!!
KAKAV BEDAK.
E sad je spakujem sve lepo i odem kod prodavca kompa da vidim sta je ...
Covek se mucio 2 sata: reinstalirao XP, probao drugu graficku (ATI), probao drugi monitor... i
nakon svih muka provali da taj monitor PHILIPS 190B6 radi samo sa NVidia karticama .....
Verujem da je i vama muka od cele price pa da zakljucim:
PONESITE MASINU U RADNJU I PROBAJTE SVE PRE NEGO STO KUPITE MONITOR!!!!!
batlu


batlu

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cronnin samsung bf 25.03.2006. 03:54 #5183

status: user
broj poruka: 257



Znaci niko ne zna razliku izmedju ta tri modela?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs