Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Jel ima neko zivce da mi objasni
STRANA 1 OD 1
djpele Jel ima neko zivce da mi objasni 16.02.2009. 23:03 T15501

status: user
broj poruka: 61

Imam bednu adsl konekciju 256 na wirless ali komsije nemaju dusu maltene svi pokupovali laptove da doje moj bedan protok, jel ima neko zivce da mi objasni tj pojasni korake za zakljucavane wep 2 ne snalazim se nikako (starac sam od 38god). Nalazio sam po forumima objasnjenja tipa promeni ssid rokni wep i to je to.znam da to treba al mi nekako konfuzan ovaj set up wir for small ofice, trazi fles koji imam al glup sam braco. Ako neko ima zivce... molim vas
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djpele Imam 2 kompa koja bih umrezio 16.02.2009. 23:13 #97149

status: user
broj poruka: 61



Zaboravih da imam 2 kompa, ako to menja setup
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 16.02.2009. 23:16 #97151

status: user
broj poruka: 12057

Upucaj u ruteru MAC filter, resetuj ruter pa nek se heftaju.
Otvori 192.168.1.1 kako bi pristupio ruteru.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan re 16.02.2009. 23:33 #97156

status: user
broj poruka: 801



@bax:jel vidis da ne zna ni wep da stavi,a sta mislis,da li ce da shvati `upucaj mac filter`??! Idi na 192.168.1.1 u internet exploreru, pod wlan ces videti ssid-to ti je ime mreze,stavi koje oces, a pod wep je password,koji treba da ima 13 karaktera.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: re 16.02.2009. 23:36 #97157

status: user
broj poruka: 12057

Pa jbg, idemo lagano, nek upuca prvo ip rutera u browser, admin ,admin, možda mu sine nešto, ako ne, neka pita.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


::
::
::
:: @bax:jel vidis da ne zna ni wep da stavi,a sta mislis,da li ce da shvati `upucaj mac filter`??! Idi na 192.168.1.1 u internet exploreru, pod wlan ces videti ssid-to ti je ime mreze,stavi koje oces, a pod wep je password,koji treba da ima 13 karaktera.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 17.02.2009. 00:17 #97168

status: user
broj poruka: 1117
ne znam zasto bax instistiras stalno na toj mac filtraciji...i sta ako recimo donese neko svoj lap pa zeli da se nakaci i onda mora da se smara da opet ulazi u ruter i ubacuje novog juzera itd...WPA 2 enkripcija se lako podesava i prilicno ju je nemoguce krekovati...
udjes lepo u ruter, znaci u browseru umesto internet adrese kucas 192.168.1.1 i onda bi trebalo da ti trazi user name i password, a ako na ruteru nista nije dirano, to je najcesce admin, admin...
nadjes Wireless settings i tu nadjes stavku Wireless Security...tu se podesava tip enkripcije...stavis da enkripcija bude WPA2 i stavis neki pasword za pristup...ako ima stavka Key Renewal stavi maksimalnu vrednost koja moze da se postavi...
takodje, moraces da promenis onda i user name i password za pristup ruteru da nebi neko uleteo i podesio to kako njemu odgovara...to ti je najcesce na pocetnoj strani ili pod stavkom Administration ili Security...

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djpele Ne ide 28.02.2009. 20:10 #99920

status: user
broj poruka: 61
Ukucao sam 192.168.1.1 ali nije user name i password admin admin, evo da pojasnim kako stoje stvari.
Imam onaj telekomov hg 510 koji lan kablom ide u w ruter tp link wr340g, imam 2 laptopa i jedan desktop, desktop ima usb wireless koji radi preko svog softvera. tp link 340g sam dobio od prijatelja koji ne ume da ga zakljuca a i komp jedva ume da ukljuci, mozda je diran user i pasword na njemu pa zato ne ide sa admin admin, na tp 340g ne pise nista za fabricki user i password ali ima da se bocne reset pa mozda to vrati fabricki user i pass, na hg510 pise admin admin. Lepo sam vas razumeo ali eto, mora da zapne i to odma na pocetku molim vas za pomoc jer ne mogu nista da radim na netu zbog nakacenih komsija. to znam jer i kad ne radim nista neprekidno brzo blinka led na oba rutera i hg510 i tp link 340g sto se nije desavalo kad sam sve montirao osim kad ja surfujem pa led brzo blinka. ukocise me totalno pa mislim da je red da zakljucam mrezu sa moja 3 kompa. Ne znam ni sta da ukucam u ostala 2 kompa da budu u mrezi sa tp linkom. pomoooc
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd ... 01.03.2009. 00:06 #99961

status: user
broj poruka: 1376



http://www.tp-link.com/english/soft/20081224151228.pdf

probaj sa ovim
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djpele hvala za link 01.03.2009. 14:32 #100021

status: user
broj poruka: 61
Hvala na pokusaju ali nista mi ne znaci jer ne tumacim sta je zasta, iako odlicno citam na engleskom ne tumacim sta se za sta odnosi, nemam nikakvih znanja o povezivanju, umrezavanju i svim onim silnim skracenicama za funkcije, vrstu mreze itd. Voleo bih da mi neko korak po korak napise, ukoliko nije cimanje za kuckanje, ali da ne gubi iz vida da ja ne znam teoriju toga i sledim samo sta mi se napise da uradim na kompu. Videcu.. cvilecu po komsiluku okolo ako neko zna da mi to odradi, jer verujem da je prosto kad neko zna, ovako razne opcije ubise mi ionako pluzdrav razum. Placam net a ne mogu mu nista :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd Re: hvala za link 01.03.2009. 17:58 #100042

status: user
broj poruka: 1376
RAzumem ja entizijazam , ali mislim da je pametnije da ipak nekoga pozoves ko ti je blizu,jednom ti pokaze i posle je lako.Ovako se to svodi na pisanje tutorijala.


:: Hvala na pokusaju ali nista mi ne znaci jer ne tumacim sta je zasta, iako odlicno citam na engleskom ne tumacim sta se za sta odnosi, nemam nikakvih znanja o povezivanju, umrezavanju i svim onim silnim skracenicama za funkcije, vrstu mreze itd. Voleo bih da mi neko korak po korak napise, ukoliko nije cimanje za kuckanje, ali da ne gubi iz vida da ja ne znam teoriju toga i sledim samo sta mi se napise da uradim na kompu. Videcu.. cvilecu po komsiluku okolo ako neko zna da mi to odradi, jer verujem da je prosto kad neko zna, ovako razne opcije ubise mi ionako pluzdrav razum. Placam net a ne mogu mu nista :
:: RAzumem ja entizijazam , ali mislim da je pametnije da ipak nekoga pozoves ko ti je blizu,jednom ti pokaze i posle je lako.Ovako se to svodi na pisanje tutorijala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djpele Fala momci na podrsci 15.03.2009. 23:15 #103248

status: user
broj poruka: 61

Uspeo sam da zakljucam, naravno pomocu prijatelja koji zna i konacno sam brzi od dial-upa he he hee

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 15.03.2009. 23:20 #103250

status: user
broj poruka: 1228
E da komsije znaju za Linux + Aircrack...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: ... 15.03.2009. 23:25 #103251

status: user
broj poruka: 4506
Zmaje ima li neka varijanta za iphone +aircrack ?


Ajd uzdravlje

:: E da komsije znaju za Linux + Aircrack...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilivojeS Re: Re: 15.03.2009. 23:44 #103255

status: user
broj poruka: 439
Ех, само тако Баксе саветуј људе...
Једном сам те послушао за рутер, узео моју кратку пумпарицу и `упуцао` рутер. Нисам могао да нађем ниједно дугме на њему, камоли 180.023.658...:)

ПАЛИ НАРОДЕ - ВИСТА ЈЕ ЗАКОН!

::
:: Upucaj u ruteru MAC filter, resetuj ruter pa nek se heftaju
:: Otvori 192.168.1.1 kako bi pristupio ruteru
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: Hoping for the best but expecting the worst.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646182.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs