Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
AthlonXP 3200+ extreme overclock
STRANA 1 OD 1
smmaxel AthlonXP 3200+ extreme overclock 17.03.2006. 19:30 T1560

status: user
broj poruka: 24
Jel neko mozda zna koji je realni maximum cloka ovog procesora.
Znam da se on i ne razlikuje bas mnogo od 2500+ ili vec bilo kojeg sa Barton jezgrom ali gde je max?
Maximum koji sam ja uspeo je 2613MHz sa mnoziocem 12,5 i 209MHz FSB
pri naponu od 2,05V. Neznam da li je neko od vas probao i vece napone
ali maticna poput moje Gigabite ga-7vt880 sa KT880 chipset-om je ovo maximum. Na naprednim maticnim plocama poput Epoxa ili Abita napon
procesora je moguce podici do 2,2V pa mozda dostici i vece brzine.
Prema dosadasjnjim informacijam svi top modeli procesora su navodno potpuno otkljucani bilo 64bit-an ili 32bit-an. Tako je "navodno" i sa mojim.
Gledao sam i svi L1 kontakti na procesoru su spojeni, ali on jednostavno nemoze da pogura na mnoziocu vecem od 12,5.
Dosada nisam imao tu cast da sprzim ni jedan jedini procesor, a sta su sve progurali.. -neznam kako to samo nekom podje za rukom.
Pitanje je sledece:
Koliki je maximum AMD Athlona XP 3200+ pa makar radio i sa tecnim azotom i 5min pa se zapalio i dali je neko uspeo podigavsi FSB na 200MHz ili vise da progura mnozilac od 12,5?

>>piroman<<

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE: 17.03.2006. 20:21 #5005

status: user
broj poruka: 736
A cemu sluzi takvo overklokovanje i spaljivanje posle 5 min.?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markodj Re: AthlonXP 3200+ extreme overclock 18.03.2006. 02:17 #5020

status: user
broj poruka: 51
Ja josh ne znam, ali ccu ti recci danas, sutra...
Upravo sam postavio vodeno hladjenje. Imao sam razne kulere. Izmedju ostalih: Thermaltake Silent Tower i Thermaltake Big Typhoon. Sad sam preshao na Big Water SE, naravno Thermaltake.
Konfiguracija je sledecca:
Barton 2500+ @ 2.5Ghz (200x12.5 ili 227x11),
Abit NF7-S v2.0 sa aktivnim hladjenjem northbridge-a i southbridge-a,
Geil One DDR500 @ 2-2-2-5 (trenutno na 400 ili 454MHz)
Ati Radeon 9800pro 128MB 256bit (core/mem 430/780MHz) sa Cooler Master Cool Viva hladjenjem.
To je to (bar od mene) sa vazdushnim hledjem.
Pisaccu...
P.S. Napishi detalje o svom kompu.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: AthlonXP 3200+ extreme overclock 18.03.2006. 16:14 #5041

status: user
broj poruka: 568

Licence to kill

:: Jel neko mozda zna koji je realni maximum cloka ovog procesora
:: Znam da se on i ne razlikuje bas mnogo od 2500+ ili vec bilo kojeg sa Barton jezgrom ali gde je max
:: Maximum koji sam ja uspeo je 2613MHz sa mnoziocem 12,5 i 209MHz FS
:: pri naponu od 2,05V. Neznam da li je neko od vas probao i vece napon
:: ali maticna poput moje Gigabite ga-7vt880 sa KT880 chipset-om je ovo maximum. Na naprednim maticnim plocama poput Epoxa ili Abita napo
:: procesora je moguce podici do 2,2V pa mozda dostici i vece brzine
:: Prema dosadasjnjim informacijam svi top modeli procesora su navodno potpuno otkljucani bilo 64bit-an ili 32bit-an. Tako je "navodno" i sa mojim
:: Gledao sam i svi L1 kontakti na procesoru su spojeni, ali on jednostavno nemoze da pogura na mnoziocu vecem od 12,5
:: Dosada nisam imao tu cast da sprzim ni jedan jedini procesor, a sta su sve progurali.. -neznam kako to samo nekom podje za rukom
:: Pitanje je sledece
:: Koliki je maximum AMD Athlona XP 3200+ pa makar radio i sa tecnim azotom i 5min pa se zapalio i dali je neko uspeo podigavsi FSB na 200MHz ili vise da progura mnozilac od 12,5
::
:: >>piroman<
::
::

Tvoj problem je sto si uzeo VIA cipset i sa njim bi da radis overclock ??? e pa za te stvari sluzi nForce, i sta to znaci da su epox i abit "napredniji" nego gigabyte apsolutna glupost (ili sam ja to pogresno protumacio)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smmaxel e da da 20.03.2006. 12:48 #5080

status: user
broj poruka: 24
Ma nije VIA bas tako losa cak ni sa clockom.
Ja sam uspeo da dignem FSB na 235 sa 42MHz PCI i valjda 84MHz AGP.
To je maximum na kom je radilo sve stabilno sa maximalnim mnoziocem 11 za veci nije hteo ni da cuje. Kao da jednostavno nemoze sa FSB
preko 209 i mnoziocem 11. To je bar moj maximum. E tacno mi dodje
da uradim neku glupost poput modovanja maticne, da joj povecam
napon pa puklo gde puklo. Drug sa Epox 8rda i Athlonom 2400+ 2GHz
maximalno uspeva da izvuce 220MHz FSB sa 11-> 2420 MHz mnoziocem pri naponu od2,1V. Navodno je napon dizao i do 2,2 ali prosto neverujem posto ima standardan kuler. Meni je temp na 2.05V isla i do 94 C pa je opet radio bez problema. ej Athloni su super za mucenje, cedjenje snage.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs