Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
kupovina tft-a od 19"
STRANA 1 OD 1
draganlav kupovina tft-a od 19" 17.03.2006. 22:04 T1564

status: user
broj poruka: 22
Interesuju me svi predlozi u vezi kupovine tft monitora 19"koji bi najvise koristio za obradu video materijala i gledanja filmova a manje za igranje igrica.Takode me zanimaju misljenja o kupovini tft-a 19" sa tv tunerom sto bih najradije voleo ali ne znam koji su dobri i da li to vredi kupovati.Znam da su oni oko 500 evra ali me zanima da li mogu da zadovolje moje potrebe po pitanju kvaliteta slike kada se koriste kao tv ili kao monitir za pc.Licno mi se najvise do sada svida samsung 940 mw wide dijagonale 48cm.Svaki predlog je dobrodosao posto vec dva meseca ne mogu da se odlucim.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem 19" Sa ili Bez Tuner-a 17.03.2006. 23:33 #5014

status: user
broj poruka: 209
Ja ti ne bih preporucio monitor sa TV Tunerom, iz jednostavnog razloga, sto za razliku u ceni mozes kupiti jako dobar TV Tuner koji bi ugradio u racunar. Prednost ove kombinacije, je mogucnost snimanja TV programa, a verovatno ce ti uvek zatrebati da nesto "skines" i narezes na DVD ili DivX... Slika ce ti biti pribliznog kvaliteta, kao i ona na samam monitoru sa ugradjenim Tuner-om. U zavisnosti od TV karte i okolnih uredjaja, nekada se desavaju sitne interferencije u slici, ali na kvalitetnijim karticama ih gotovo nema, odnosno zanemarljive su. Nadam se da ti je moj odgovor barem malo pomogao.

Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zox86 ViewSonic VA1912w 17.03.2006. 23:46 #5017

status: user
broj poruka: 94

imam ga, savrsen je. 8ms brzina odziva, wide... kosta oko 350 eura, dodas jos oko 75 eura za standalone usb tv tuner (moze da radi i samostalno bez upaljenog pcja, sto naravno i znaci da sam u kombinaciji sa monitorom predstavlja pravi TV ;))

raspitaj se pogledaj malo po netu dizajn (koji je opet, moje subjektivno misljenje, savrsen), pa ako pozelis da ga kupis javi mi se na mail da ti kazem gde ga ima (nisu platili reklamu :))
pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simbatam samo tehnicki detalj (za pomoc) 18.03.2006. 14:18 #5035

status: user
broj poruka: 2
Kako su ni objasnili, prema carinskim propisima, monitori sa TV tunerom se tretiraju kao televizori, pa su i poreska opterecenja na njihovu cenu veca. U prevodu: razmisli o neophodnosti TV tunera jer to sto dodatno placas nije bolji kvalitet, nego veca carina i porez.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
draganlav tft 18.03.2006. 22:10 #5056

status: user
broj poruka: 22
Hvala vam svima na odgovorima i koliko iz njih mogu da shvatim svi ne preporucujete kupovinu ovakvog monitora pa cu vas stoga poslusati jer cim vise ljudi kaze isto znaci da su u pravu.Najvise me zainteresovao taj dodatak standalone usb tuner pomocu kojeg monitor moze da radi kao tv bez upaljenog pc-ja,da li moze da se prikljuci na svaki tft monitor ili na samo neke odredene modele i kakav daje kvalitet slike,kao i da li se uz njega dobija i daljinski upravljac sto bi stvarno cinilo pravi tv.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs