Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Da li neko zna da resi problem
STRANA 1 OD 1
SPAKLIEY Da li neko zna da resi problem 18.03.2006. 13:13 T1566

status: user
broj poruka: 239
Moj problem je sledeci:
prilikom igranja zahtevnih igrica na kompu desi mi se da se komp ponekad restartuje. Ja planiram uskoro da nadogradim komp ali moram da znam sta je u ovom momentu najhitnije. Prilikom ukljucivanja kompa redovno cujem skljocanje hdd-a pa ja mislim da je on problem jer polako crkava bar po mom misljenju. 80% da je hdd( Maxtor 80gb) ali bi mozda mogla biti i 20% graficka buduci da imam 6600GT. Dakle nadogradnja je neophodna ali da li prvo hdd ili cooler za graficku pitanje je sad???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markodj pitanje 18.03.2006. 13:48 #5032

status: user
broj poruka: 51
Napishi mi shto vishe detalja o kompjuteru, pa da probam da ti pomognem. Koja plocha, koji procesor, na koliko, da li je overklokovan, koja memorija, na koliko, da li je overklokovana, chime sve to hladish i vrlo bitno, chime napajash?
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman napajanje 18.03.2006. 14:16 #5034

status: user
broj poruka: 1111
imao sam isti problem kada sam kupio istu graficku, koji je resen snaznijim i kvalitetnijim napajanjem


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SPAKLIEY KONFIGURACIJA 18.03.2006. 14:27 #5036

status: user
broj poruka: 239
DAKLE OVAKO
A7N8X-X
ATHLON(TM)2500+
6600GT
512 KINGSTON DDR 300
NAPAJANJE CHIEFTEC 400W
NISTA NIJE KLOKOVANO
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lambda1 Problem sa pregrevanjem ili slično 18.03.2006. 15:01 #5038

status: user
broj poruka: 1
Proveri da li se neka od komponenti pregreva. U velikom broju slučajeva, loše hlađenje na grafičkoj kartici zna da dovede do ovakvih problema. Ovo je proverena informacija (lično iskustvo). Takođe probaj i ovo: desni taster miša na My Computer pa izaberi Properties, zatim idi na karticu Advanced.
Pod Startup and Recovery izaberi Settings. Pri dnu strane postoji opcija sa check box-om koja se zove Automatically Restart. Ova opcija će sprečiti računar da se automatski restartuje kada dođe do neke fatalne greške :) i prikazaće ti takozvani Plavi ekran smrti. Pri dnu plavog ekrana ćeš videti naziv device drajvera ili uređaja koji je prouzrokovao ovaj problem. Ako ti ni ovo ne pomogne, javi se ponovo i opiši grešku koja se javlja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 18.03.2006. 15:57 #5039

status: user
broj poruka: 568
jako je moguce da je taj hard maxtori te generacije su extra shit mom ortaku su crkla dva maxtora (40 i 80) bukvalno u isto vreme a bejahu na razlicitim granama, mada nije nemoguce ni da je u pitanju kvar na ploci, procesoru ili ram-u ali ne mora da znaci da ce ugradjeni sa drugim nekim komponentama praviti probleme

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze PRE SVEGA 18.03.2006. 18:18 #5045

status: user
broj poruka: 568






...se ako mozes otarasi te ploce, Asus sa nforce 2 chipsetom u verziji X-X je jedna od najgorih ploca koju je Asus ikada napravio, nema cak ni dual memorijski kanal, licno sam reklamirao 2, na njima su skljocali Maxtor-i sata od 120gb.

Napajanje je ok, grafika takodje, dodaj jos jedan slot od 512mb memorije ako hoces da igras savremene naslove igara.

Ukoliko ti zamena ploce ne resi problem skljocanja hardova, moguce je da je taj nesretni hdd od 80 vec pri kraju, zameni ga sa hdd-om sa sto vise kesh memorije, recimo Seagate-om (5 godina garancije) koji je proslog meseca kupio Maxtor kompaniju ili WD-om (3 godine garancije) u varijanti sata 1.

Javi sta si uradio.

Pozdrav
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markodj Pa da rezimiramo... 18.03.2006. 23:18 #5057

status: user
broj poruka: 51
Slozzio bih se sa Kaiserom u vezi ploche, ali i Lambda ti je dobro rekao. Smatram da bi trebalo da promenish plochu, ta je stvarno najgora. Ja sam koristio Asus A7N8X v2.0 (josh je imam, ali stoji u kutiji) i bio sam vrlo zadovoljan njome, vrlo je stabilna i dosta brza, mada nema toliko opcija kao Epox, ili Abit NF7-S v2.0 koju sada koristim. Promenio sam je samo zato shto nije mogla na nju da mi stane grafichka Ati Radeon 9800pro sa CoolerMaster CoolViva hladjenjem, koje je udaralo u jedno feritno jezgro i dve kopche od memorije, jer su blizu AGP slota. Vrlo je bitno kako ti plocha kontrolishe sve komponenete i koliko brzu i stabilnu vezu im pruzza. Mada, kao shto vidish, pomenuo sam i je problem sa grejanjem grafichke, koja mi je trenutno najvecci izvor toplote u kompjuteru, vecci od procesora, jer imam vodeno hladjenje.
Da rezimiramo... Prvo nadji dobar nachin hladjenja grafichke, jer ti je to svakako potrebno. Mozzda problemi nestanu, pa mozzesh malo i da sachekash sa zamenom ploche (finansijski povoljno odugovlachenje :-), ali je zameni svakako.
Mozzesh da mi se javish (0642367777) ako hoccesh da testisamo tvoju grafichku u mom kompu, a imam i Asus Ati Radeon 9600se (vrlo malo se greje) da je testiramo u tvom kompu. Mene zanimaju rezultati i reshenje problema, pa odatle i moja ponuda.
Pozdrav!
Marko
Barton 2500+ @ 2.5GHz (227x111),
Abit NF7-S v2.0,
Geil One 2x512MB (ddr400 1.5-2-2-5, ddr500 2-2-2-5, ddr600 2.54-4-7),
Ati Radeon 9800pro 128MB 256bit.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SPAKLIEY Hvala 19.03.2006. 09:31 #5059

status: user
broj poruka: 239
Hvala vam na pomoci, ucinicu kao sto ste rekli. A ako je graficka u pitanju da li cu hladjenjem(Coler Master Viva Cool) resiti problem grejanja


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs