Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
HIS Ati Radeon 9550 VIVO
STRANA 1 OD 1
MilosNBG HIS Ati Radeon 9550 VIVO 18.03.2006. 18:22 T1572

status: user
broj poruka: 1586
Interesuje me kako i uz pomoc kog programa mogu da trajno podignem radni takt GPU-a ove karte (def. 250MHz), znaci interesuje me dizanje samo takta grafickog procesora, memorija je suvise spora i dosta se greje i da li ce to uticati na rad Ati Rage chipa za VIVO. Takodje me interesuje koje se jezgro nalazi na karti Radeon 9600XT i koliki je njegov maksimalni radni takt?

Unapred hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Smederevac Pozdrav... 18.03.2006. 19:30 #5048

status: user
broj poruka: 37
Koristis program za klokovanje Ati-jevih kartica...`Ati tray tools`...,i to je to!!!Radni takt ti je za gpu-250mhz,memoriju200mhz(400ddr)...,sa fabrickim ventilatorom gpu mozes i do 400mhz bez problema a memoriju sigurno 250mhz(500ddr)!!!Samo skini `Ati tray tools` i polako sa klokom!!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 18.03.2006. 21:09 #5052

status: user
broj poruka: 736
Ortak ima isti HIS i ide do 405 Mhz GPU i 230 Mhz memory.Mozesh koristiti ATI Tray Tool ali probaj i Radeon Omega drajvere iz kojih se moze oc-ovati graficka.
Mislim da ne bi bilo problema sa Rage cipom.
9600XT koristi (cini mi se) RV360 jezgro koje radi na 500 Mhz , a maksimum je blizu 600 Mhz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs