Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
PC Berza Caffe
Ljudi i dalje veruju da je Zemlja ravna ploča!
STRANA 1 OD 1
BlueSkyNIS Ljudi i dalje veruju da je Zemlja ravna ploča! 26.02.2009. 09:50 T15752

status: user
broj poruka: 860
Ako imate vremena za ubiti...prošetajte se malko ovde:

http://theflatearthsociety.org/forum/index.php?topic=11211.0

Crko sam od smejanja! Stomak me boli....

Linux user #457299, Ubuntu user #22262, Ubuntu Serbia user #738
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 26.02.2009. 11:00 #99437

status: user
broj poruka: 2270
Meni nije smešno. Ljudi još veruju i u astrologiju, tarot, gledanje u kafu, kreacionizam, crne mačke, bioprotektore i amajlije. I ja bih se rado smejao da ne znam koliko neka đubrad zarađuje na tome.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BlueSkyNIS ... 26.02.2009. 11:03 #99439

status: user
broj poruka: 860
A da...znam, moj komšija se bavi tim magijama i čudesima...i u stanju je da uzme 100 evra po seansi ladno! Pola sata bajanja i pik 100 evra u džep!

Windows-free with Fedora 10

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 26.02.2009. 12:24 #99449

status: user
broj poruka: 2270
Kad razmislim nisu ni oni krivi. Ovce i služe da bi ih sposobniji šišali.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: re 26.02.2009. 16:00 #99483

status: user
broj poruka: 7761
Dobro de objasni nam, pardon MENI zasto ti smeta kreacionizam...
Mene recimo nervira teorija o Zebama... jedan drugi glupi bradonja se setio nekih tamo prica na zabacenom ostrvu i napisao anegdotu sa objasnjenjem `ala Perica` i za to jos dobije nagradu `od svojih` i sad se po celom svetu trude da nadju slicnosti sa njegovom pretpostavkom.

A one starije bradone Mojsija i Isusa ismevaju.

A sto se tice teorije da je zemlja ravna kao ploca to je odavno ustvrdio `Hogar` strasni kad se raspravljao sa sinom i Edijem.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: Meni nije smešno. Ljudi još veruju i u astrologiju, tarot, gledanje u kafu, kreacionizam, crne mačke, bioprotektore i amajlije. I ja bih se rado smejao da ne znam koliko neka đubrad zarađuje na tome.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 26.02.2009. 18:02 #99500

status: user
broj poruka: 2270
Besmislena je rasprava o tome na ovakvom forumu. Ti slobodno raspolaži sa svojim verskim ubeđenjima, meni smetaju ljudi koji prave novac na tuđem neznanju ili slabostima. Što se tiče `Perice`, T evolucije je jedna od najbolje dokazanih teorija što je uopšte imamo, sa bukvalno milionima dokaza iz različitih oblasti (paleontologije , geologije, arheologije, nukl fizike, molekularne biologije) koji se svi odlično uklapaju. Naučne teorije, za razliku od verskih dogmi, ne nastaju na osnovu `anegdota` koje se nekom svide pa se onda `trude da nađu slicnosti` sa dokazima na terenu, već upravo nastaju kao sistem objašnjenja nađenih dokaza.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: re 26.02.2009. 20:18 #99540

status: user
broj poruka: 7761
1. Pa sta da ti kazem pre Darvina niko nije znao nista o evoluciji.
2. On je za taj svoj rad dobio novcanu nagradu.
3. Evolucija ima kariku koja nedostaje.

Eto znaci tvorac evolucije je iz svoje propovedi izvukao vecu materijalnu korist od Isusa a ti ovog drugog optuzujes da truje duse ljudi i zaradjuje na tome.

Sve je to relativno sto rece Ajnstajn (mada nisu bili savremenici a i spomenuo sam ga zbog relativnosti), a njega kao i Njutna ubrajam u Darvinove (svi od reda zemljaci u rasejanju)

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: Besmislena je rasprava o tome na ovakvom forumu. Ti slobodno raspolaži sa svojim verskim ubeđenjima, meni smetaju ljudi koji prave novac na tuđem neznanju ili slabostima. Što se tiče `Perice`, T evolucije je jedna od najbolje dokazanih teorija što je uopšte imamo, sa bukvalno milionima dokaza iz različitih oblasti (paleontologije , geologije, arheologije, nukl fizike, molekularne biologije) koji se svi odlično uklapaju. Naučne teorije, za razliku od verskih dogmi, ne nastaju na osnovu `anegdota` koje se nekom svide pa se onda `trude da nađu slicnosti` sa dokazima na terenu, već upravo nastaju kao sistem objašnjenja nađenih dokaza.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 26.02.2009. 20:48 #99550

status: user
broj poruka: 2270
1. Pa teorija mora da nastane u nekom trenutku ali ni to nije baš tako. Prve probleme u biblijskoj priči o postanju našli su mnogi pre Darvina. Na početku industrijske rev. kako su pravljeni rudnici, ugljenokopi i sl, ljudi su pronalazili fosile koji su se drastično razlikovali od života koji postoji danas. Po pravilu, što su dublje kopali razlike su postale sve veće. Dotični naučnici su svi bili kreacionisti, nikakvo drugo objašnjenje nije postojalo u to doba, ali su videli da vrste nisu stvorene takve kakve su danas već su imale neke razvojne faze. Inače i Darvin je smatrao da je početna jedinica života stvorena božjom voljom, a evolucija je samo put kojim su se današnje vrste razvile iz te jedinice.
2. To mi nije poznato. Pa čovek je 7god putovao a onda još 25god sređivao rezultate i pisao knjigu, valjda je zaslužio i neke pare. Inače T ev nije prihvaćena odmah kada je objavljenja mada je bila u saglasnosti sa svim tadašnjim fosilnim nalazima, ali je imala neke probleme sa termodinamikom ondašnjeg doba. Tek početkom 20. veka sa otkrićem radioaktivnosti, ti problemi su rešeni i t je opšte prihvaćena.
3. Koju? Ako misliš na slepe miševe (nedostatak prelaznih fosila), to je nebitno za suštinu priče.

Dobro si ih spomenuo jer je Ajnšatajn pokazao, dokazavši da Njutnova mehanika ne važi u opštem slučaju već je samo spec slučaj pri malim brzinama, da nema večnih istina u nauci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
100noga Да још мало данас солим памет... 28.02.2009. 22:59 #99947

status: user
broj poruka: 188
1) Дарвинова теорија је шупља као сито, много али, можда и вероватно, као и цела теорија великог праска (тренутно најпопуларнија научна теорија постања), као све се скупило у нешто што је велико као ништа, а онда је пукло и разишло по целој васиони, па се сабрало у планете, звезде итд и сл, па се оне хладе и хладе, па када се охладе поново ће се то свашта скупити у ништа!
Или нека зверка је изродила младунче које има другачије гене од ње па се од тог живинчета изроди нова врста! Како, простом деобом!? Можда за једноћелијске организме али за нешто сложеније,мрка капа.
2) Бог протера Адама и Еву из раја на Земљу, где она роди синове Каина и Авеља, и онда се, без противприродног блуда, изроди СВО становништво планете до потопа, а од преживелог Ноје и његове фамилије сви садашњи људи!
Ма иди бегај, као и за све истина је негде између, нама је тешко да поверујемо да нисмо једини `интелигентни` облик живота у универзуму, а камоли да је Земља лопта (геоид), да тврде да батине немогу постојати (батина има два краја, што значи да нема почетак, а оно што нема почетак неможе постојати! А то што батина ипак постоји, сматрају доказом постојања Бога! Лично сам слушао, два архидудука и тутумрака, као се око тога свађају трезни и очито не при здравој памети), нама фали још пар еона да интелектуално сазримо и утврдимо право стање ствари.
3) Зато без узалудних филозофских расправа о облику и настанку Земље и Људи када је опште познато да је све ово производ корпорације са Мегатрее, и да је коначни одговор 42 (на питању се још ради...).

......................
Не воле нас Бугари
ни Аустроугари
мрзе нас Јапанци
и Лилипутанци
......................

Б. Ђорђевић


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Pricajte vi sta hocete... 01.03.2009. 20:09 #100072

status: user
broj poruka: 7761
Ali Hogar Strasni je rekao da je zemlja kao ravna kao ploca i da ako se dovoljno priblizis ivici mozes da padnes sa nje.

Inace definitivno je po svom obliku GEOID i vrlo je glupo reci lopta jer nema ko da se poigra sa njom sem recimo Svevisnjeg.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 08.03.2009. 17:35 #101543

status: user
broj poruka: 9122
Sta ces!

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs