Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Kako da overkloukujem
STRANA 1 OD 1
urosk Kako da overkloukujem 19.03.2006. 12:20 T1578

status: user
broj poruka: 462
Kako da overclockujem graficku? A da pri tome ona bude stabilna i da li bi mozda trebao da kupim poseban kuler?!

Imam 9600xt 128mb, default speed gpu 500, mem270! Koliko smem da povecam brzinu a da radi stabilno, i sta smem vise a sta manje?!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoval kako da popravim auto 19.03.2006. 14:44 #5062

status: user
broj poruka: 19
I. imas `topic` za servis i overklokovanje i tamo treba da bude tvoj post
( admin, primedba: ispravljeno, tema premeštena )
II. ima dosta altki za overklokovanje grafickih
- nvidia npr CoolBits
- ATI npr ATI tray tools
ima dosta programcica za klokovanje graficke, a ima i neki `custom` drajveri koji ti daju opciju setovanja kloka GPU
III. ja bih prvo menjao kuler, pa tek onda klokovao
IV. Neke kartice imaju fabricki overklokovan GPU, pa je pitanje da li uopste vredi klokovati tvoju graficku....

V. NAJVAZNIJE: na ovako generalno pitanje je tesko odgovoriti... to ti dodje isto kao `kako da popravim auto?`...
( admin, primedba: ispravljeno, sada ima više detalja, pošto sam sastavio obe poruke )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Freeman79 zasto? 21.03.2006. 08:59 #5108

status: user
broj poruka: 34



XT modeli su vec sami po sebi na maksimumu tako da neces uspeti nesto bitno da promenis overklokovanjem. PRO modeli se najbolje overklokuju
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mslavisa 9600xt 05.04.2006. 05:26 #5328

status: user
broj poruka: 23
imam ati radeon 9600xt 128mb klokovo sam je do 570/330. sa tim klokom nece da brljavi.samo sto je meni difolt clock 532/325


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646101.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs