Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Savet u vezi kupovine TV kartice
STRANA 1 OD 1
Igor84 Savet u vezi kupovine TV kartice 22.03.2006. 01:12 T1591

status: user
broj poruka: 327
Planiram kupovinu TV kartice. Da li uopste vredi uzimati npr. MSI TV anywhere ili ne? Da li postoji neka bolja u tom cenovnom rangu? Interesuje me prvenstveno dobar kvalitet slike kao i snimanje koje mora da bude besprekorno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovicaz TV 22.03.2006. 09:47 #5137

status: user
broj poruka: 6
Koristim Winfast XP 2000 godinama i jako sam zadovoljan.
Odlučujuća stvar za kvalitet snimanja je veličina HDD-a a ne kartica ,MPG2 file foormat , DVD ga neko zove, je nakvalitetniji ali guta do 6MB za sekundu pa sad ti vidi.
Ako snimas Xvidu to je nesto drugo...
Svakako probaj kombinaciju sa Virtual Dubom i obavezno poseti:
http://www.dvd.box.sk/index.php


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: TV 22.03.2006. 11:12 #5138

status: user
broj poruka: 568
:: Koristim Winfast XP 2000 godinama i jako sam zadovoljan
:: Odlučujuća stvar za kvalitet snimanja je veličina HDD-a a ne kartica ,MPG2 file foormat , DVD ga neko zove, je nakvalitetniji ali guta do 6MB za sekundu pa sad ti vidi
:: Ako snimas Xvidu to je nesto drugo..
:: Svakako probaj kombinaciju sa Virtual Dubom i obavezno poseti
:: http://www.dvd.box.sk/index.ph
::
::
::

kako moze velicina hdd-a da diktira kvalitet snimanja moze eventualno da smeta ako je hard previse spor ali svaki hard od 7200 rpm je vise nego dovoljan kartica i drajveri u saradnji sa procesorom i ram memorijom su oni koji vrse snimanje slike a i zaboravio si samo tu "sitnicu" da kazes coveku a to je da je u pitanju Leadtek proizvodjac kartice. Izuzetna kartica extra snima. Ali: ako si spreman dati nesto vise razmisli o "Leadtek Winfast 2000 Pro" ona je za nekih 30 do 40 % skuplja, ali bolja je jer snima da se useres kako dobro. pozeljno je ako ces puno snimati da uzmes karticu sa hardverskim mpeg 1 i 2 dekoderom/enkoderom (ovaj 2000 XP ga nema za pro ne znam) zasto: jer onda doticni vrsi posao kreiranja mpeg fajla od slike dok kod kartica bez toga to radi procesor i komp je dok snima osakacen sa resursima.
licno nisam ljubitelj snimanja direktno u divX/Xvid jeste da ispadne manji fajl u pocetku ali je veci nego da si snimio mpeg i posle kompresovao sa dr.divx-om, mozda nisam 100% u pravu sto se ovog snimanja tice ali svi koje ja znam i koji znaju nesto snime mpeg pa u dr.divx samo jedan snima direktno u divx ali taj je od onih sto ne znaju da otvore kuciste a kamoli sta vise.
a pazi se tih muljavina iz msi-a i asus-a prodaju tv karticu u sarenoj kutiji velicine stola za rucavanje sa visokom cenom a kvalitet prosecan da bi se ovce nalozile i osisale to ti je za one tabula raza sto ne znaju da otvore kuciste ili ne daj boze da instaliraju windows :)
pinnacle su ti takodje odlicne kartice ali malo skuplje a citao sam u "bez reklame" o nekom saphire koji ima integrisani tjuner i ati mpeg dekoder/enkoder azdaja ali pitaj boga sta kosta
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Koristim... 22.03.2006. 11:54 #5141

status: user
broj poruka: 568


Leadtek Winfast 2000 Pro i zadovoljan sam, ali...

san mi je ATI BEAST WONDER ALL IN ONE... radi j..e nanu....

cudo od kartice... cena... dva cuda...

modeli i cene - http://www.ati.com/buy/pricespcusa.html
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard leadtek pvr2000 23.03.2006. 08:22 #5148

status: user
broj poruka: 267
Ako ti treba hardverska kartica uzmi takodje leadtek i to gore navedeni model, neces se pokajati doduse malo je skuplja (100), ali se isplati...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard leadtek pvr2000 23.03.2006. 08:25 #5149

status: user
broj poruka: 267
Ako ti treba hardverska kartica uzmi takodje leadtek i to gore navedeni model, neces se pokajati doduse malo je skuplja (100), ali se isplati...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bachi Re: leadtek pvr2000 23.03.2006. 14:27 #5155

status: user
broj poruka: 25
:: Ako ti treba hardverska kartica uzmi takodje leadtek i to gore navedeni model, neces se pokajati doduse malo je skuplja (100), ali se isplati..

A kakve su one KWORLD kartice?
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
draganlav kartica 23.03.2006. 20:41 #5158

status: user
broj poruka: 22
Ja imam Kworld tv karticu terminator i mogu vam reci da sam zadovoljan.Nije sada nesto bas savrsena do perfekcije ali odlicno radi posao i moze se direktno snimati u bilo kojem formatu i mislim da je odnos cena-kvalitet ok.Inace kosta oko 35 evra.Inace ona ima philipsov tv tjuner i teletekst.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Kworld 24.03.2006. 14:22 #5167

status: user
broj poruka: 327
Te kartice se u potpunosti slazu sa izrekom "koliko para toliko muzike". Slika na TV-u jeste OK ali je za snimanje katastrofa. Posle sat vremena se razilaze zvuk i slika. Provereno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kaktuscar TV karte 02.04.2006. 00:35 #5274

status: user
broj poruka: 16
Najbolje kod nas sto imas da nadjes su Leadtek Winfast PVR 2000 koji ima hardwareski Mpeg2 decoder za razliku od Winfast 2000 i Winfast 2000 Pro obe karte to nemaju, kosta oko 120e takodje ima i vise nego odlican Ulead software koji dolazi uz njega.
Druga, mozda i bolja je ATi Theater 550 Pro koja je za razliku od svih ovih potpuno digitalna sto doprinosi najboljem kvalitetu slike koji mozes da imas nema smetnji i zamucivanja kod veceg broja frameova i uz to je novija tehnologija nego li leadtek primenjuje sa najnovijim ati chipset-om, takodje poseduje hardwareski mpeg2 decoder i 3.3ns infeneon memoriju i kosta manje oko 90e medjutim software Cyberlinkov koji dolazi sa njom je blago receno ocajan skoro neupotrebljiv, da je software drugaciji ovo bi bez premca bila najbolja TV karta koja postoji. Nazalost ni DScaler jos nema pravu podrsku za nju pa ako je uzmes morao bi da se snalazis ili da cekas bolji software koji ce je podrzavati ali onda ce verovatno papreno kostati.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs