Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Pomoć oko kupovine grafičke karte i napajanja
STRANA 1 OD 1
kkemsaz Pomoć oko kupovine grafičke karte i napajanja 22.03.2006. 11:28 T1592

status: user
broj poruka: 2
Konfiguracija: CPU-AMD Sempron 2800+ Box S.754
MB- DFI nF4X Infinity
RAM- Geil PC3200/512
HDD- WD 80Gb/8MB SATA
CASE- CM Centurion 5
Za grafičku razmišljam o nekoj 6600GT. Dilema: Gigabyte- Asus- MSI ili neki drugi poizvođač do cene od 160 jevra
Za napajanje- stvarno nemam pojma. Èuo sam da se nova serija Chiefteca pokazala loše, Za napajanje budžet do 60 jevra. Pomozite SAVETIMA. UNAPRED HVALA. PS. Molim za mišljenje o konfiguraciji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SPAKLIEY Imaj u vidu::: 22.03.2006. 11:50 #5140

status: user
broj poruka: 239
DA vidimo... hmm ljepa konfiguracija samo joj fali par stvari. 6600GT odlican izbor i uzmi neki dobar kuler za nju(dilemu oko kulera vodim na forumu vec neko vreme) a najbolji proizvodjac je ASUS 100%.Sto se tice napajanja LC power
ali razmisli o "čifti" jer ova serija uopste nije losa kao sto se misli.Na kraju krajeva ne napajas ATHLON 3000+ i 7800GT pa ce semprona i 6600 GT da gura i Codegen 350w.
STAY cool

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE: 24.03.2006. 23:40 #5178

status: user
broj poruka: 736
Chieftec preskoci , ne toliko zbog kvaliteta vec zbog cene.Uzmi LC Power 550W koji je 50e a i kasnije necesh morati da razmishljash da li ima dovoljni snage.
Ja bih uzeo MSI 6600GT, cini mi se da se najbolje overklokuje a i nije skup.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Intelkill Mala napomena 29.03.2006. 10:23 #5232

status: user
broj poruka: 3

Jedina stvar koju traži ta grafička karta je 350W min. Treba ti bilo koje brendirano napajanje koje je realnih 400W (poznaš ih po amperaži na 12+ volti - više bolje). Što se tiće razlike kod navedenih proizvođača, nema neke velike ako uzmeš nvidia omega drajvere (da se ekstra poštimati i overklokovati kartica i s tim drajverima sve karte rade slično tako da ti razlika od 1% na 33 fps-a ne znači nešto bitno)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kaktuscar RE:... i izmedju ostalog koje napajanje 30.03.2006. 17:59 #5254

status: user
broj poruka: 16
Sto se tice graficke karte savetovao bih ti Leadtek ili ASUS 6600GT-Extreme koji ja licno imam vec godinu ipo i ona je fabricki klokovana na 550Mhz GPU i 1150MHz memorija koja je 1.8ns. Sto se tice ovih koje si naveo video sam Gigabyte koji se veoma lepo pokazao.
Sad sto se tice napajanja to i ja treba da konacno pazarim sutra-prekosutra. Upravu si za chieftec koji sam imao dugo 360W dual-fan fenomenalan je bio ali ove nove serije odvojeno prave za istocno i zapadno trziste i naravno vec znas u kome smo mi pa ne samo zbog slabijeg kvaliteta nego i zbog principa necu da ga uzimam. LC Power bi trebalo da radi posao e` sad to i mene interesuje da neko iskusniji objasni, razliku izmedju modela LC6550G i LC6550GP ovaj GP je nova tehnologija i ima zve one ekoloske i power-saving dodatke ali meni glavno da garantuje minimalnu efikasnost od vise od 85% sto obican G ne garantuje.
I jedan i drugi su ispod 50 evra, GP je skuplji 4 evra ali mislim da cu se ipak opredeliti za njega voleo bih da neko ako je imao iskustva kaze nesto o ova 2 modela.
Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs