Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
K U L E R ! ! !
STRANA 1 OD 1
Miloch K U L E R ! ! ! 26.03.2006. 22:39 T1602

status: user
broj poruka: 9
Imam plocu ABIT NF7,kuler koji se nalazi na njoj,cuje se kao ventilator TA-peci,probao sam da ga podmazem,ali radi dobro sat vremena i to je to..
Pokusao sam i da ga zamenim ali ne mogu da nadjem odgovrajuci,da li postoji mogucnost da stavim neki pasivni ili tako nesto....hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 26.03.2006. 23:53 #5201

status: user
broj poruka: 568
taj susterski ventilator na severnom mostu abita sa nf2 upravo i jeste ono sto je kod mene presudilo da ne uzmem njihovu plocu. to vidi u bg elektronik u bulevaru kod tasa oni imaju te malecke kulere ispod 60mm ili ako bi pasivan ima ih na cenovnicima prave ih mnogi proizvodjaci udji u cene komponenti pa hladjenje i tu imas deo sa opremom za hladjenje cipseta na plocama pa biraj

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miloch K U L E R 27.03.2006. 18:45 #5214

status: user
broj poruka: 9
Hvala na tako brzom odgovoru....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nisi jedini 28.03.2006. 17:46 #5226

status: user
broj poruka: 6643
Svi mali kuleri su shit, a taj na našoj ploči je totalni.
Kupio sam dva kulera - inače za neke ž-nj-tech grafičke umesto tog originala... u prodavnici u TC-u kod Slavije, na vrhu... ali isti sam odmah našao i na više mesta u Bg. Za stavljanje, morao sam da skinem i limeni presoveni "hladnjak" koji je došao sa Abit-om, tek toliko da se zgrozim sa idejom kako se koristi pasta... Èim je stavljen, odmah je i novi PIŠTAO!... a usput, polaritet ventilatora je zamenjen (srećom, ležište na matičnoj ploči je plastični nosač koji se jednostavno skine sa pinova a zatim i okrene kako ti odgovara, jedino da to zapamtiš i obratiš pažnju kad budeš menjao naredni). Ovo je urađeno pre tačno godinu dana, od tada minimalno svaka 3 meseca, iste skidam i podmazujem grafitnom (dva kulera, samo jedan zamenim drugim, pa ovaj podmažem i tako on čeka sledeću priliku) i to tako ide. Bar mesec dana pre nego mi popuste nervi, trpim skiku dok se komp pali (minut-dva) ali pošto se posle ne čuje, oprostim mu to. Ovo mi zasad služi kao neizbežni podsetnik da ceo računar rešim prašine, pa mi i ne smeta. Mislim da pasivni kuler dolazi u obzir jedino kao veoma veliki (visoki) kakvih ima na shit Asus-ovim pločama, ali i to jedino u varijanti dobrog provetravanja kućišta i odustajanja od overclock-a putem fsb-a (dakle, samo multiplikator procesora, a ne sama matična ploča).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fetus nb 28.03.2006. 22:34 #5229

status: user
broj poruka: 212
imas u imtelu coolermaster za nb pase na nf7
fetus


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ssboban Sta sam ja uradio... 28.03.2006. 23:43 #5231

status: user
broj poruka: 22
Ja imam Abit AN7.
Ploca je zaista izuzetna i ima ono sto mi treba, pa sam resio da je ne menjam.
Ipak, imao sam isti problem, pa sam zamenio kuler Titan-ovim kulerom (koji je inace za graficku kartu, ima bakarni pasivni hladnjak i nekoliko opruga, pa ce ti upasovati). Uz njega ces dobiti 8 malih pasivnih kulera za memoriju graficke. Kosta 600-800 din,(pravi se u 2 velicine i necujan je) a naci ces ga u prodavnicama Computer dream-a (oni drze Titan kulere).
Mozes da kupis i najobicniji kuler za north bridge i zameni samo aktivni kuler pa si miran jos godinu-dve.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
set Cest problem 30.03.2006. 12:05 #5247

status: user
broj poruka: 165



Mi u servisu ih menjamo komplet. Stavljamo pasive CoolerMaster koje su bash za severni most i to radi savrseno. Uradi tako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miloch RESENJE 30.03.2006. 12:58 #5249

status: user
broj poruka: 9
Pa izgleda da je onda bolje da stavim neki pasivni kuler,malo bolji,a da li ce on da drzi istu temperaturu kao i aktivni?Zato sto ne bi hteo da rizikujem..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
serhio daa 30.03.2006. 14:56 #5251

status: user
broj poruka: 54
Hoce ako je kvalitetan. Uzmi zalmanove pasivne hladnjake:

http://www.zalman.co.kr/eng/product/code_list.asp?code=014

Menjanje hladnjaka na ploci:

http://www.piratesunited.com/modules.php?name=News&file=article&sid=48
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 31.03.2006. 09:35 #5259

status: user
broj poruka: 568
ma drzace pasivni temp. ja na gigabyte nf2 ploci imam fabricki pasivan mali hladnjak isto ima i na msi nf2 plocama i sve je normalno i temperatura i stabilnost to se abit paranoise pa stavlja vent. ja mislim da za tim u normalnim radnim uslovima uopste nema potrebe

Licence to kill
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kaktuscar RE: ZALMAN ZM-47J 02.04.2006. 15:55 #5281

status: user
broj poruka: 16
Ja sam ZM-47J nasao u HG spotu i odlican je jos ako je uparen sa cnps7000b-cu ili nekim drugim kulerom koji obezbedjuje strujanje vazduha po njemu onda bez brige mozes da dizes magistralu do 220. Ako nema njega, uzmi coolermaster ima ih u imtelu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646200.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs