Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
windows security
STRANA 1 OD 1
Bjelosh windows security 04.04.2006. 00:32 T1621

status: user
broj poruka: 54
kupio sam pre 10-ak dana novi kompjuter, sve super radi ali imam instaliran neki windows security ( valjda antivirus program ) koji me strasno nervira. Problem je sto ne mogu da ga izbrisem, u add/remove programs ne postoji, nema ga u windows-ovim komponentama, kada idem na search ne postoji fajl sa takvim imenom. Ne moze ni da se ugasi. Da li neko zna resenje osim formatiranja hard diska i ponovnog instaliranja windowsa??
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 04.04.2006. 09:33 #5312

status: user
broj poruka: 568
to je windows-ov program za sigurnost na internetu koji se nemoze obrisati ali se moze menjati idi u `control panel` pa u `internet options` i odatle mozes da modifikujes security sta ce da dozvoljava a sta ne. to ima svaki XP ja mislim cak ako se dobro secqam i 98 ako si pre tog imao bilo kakav komp kako mozes da ne znas

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bjelosh smara 04.04.2006. 13:25 #5315

status: user
broj poruka: 54

sve je to ok, ali stoji ikonoca na taskbaru, 55 puta dnevno trazi da se updatuje i izbacuje da je kompjuter pod rizikom. Isao sam na internet options ali ne vredi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 04.04.2006. 16:02 #5318

status: user
broj poruka: 736
To je obaveshtenje Security Center koji se dobija po instalaciji SP2.Idi u Contol Panel pa u Security Center i sa leve strane imash neshto kao "change the way Security center alerts me".Tamo poiskljucuj sve opcije (firewall,antivirus i sl.).Takodje preporucujem da u servisima iskljucish security center.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nadalje 04.04.2006. 22:05 #5324

status: user
broj poruka: 6643
Jeste, podešavanje tog rezidentnog programa - komponente windows-a xp sa sp2 vrši se u kontrolnoj tabli tj. control panel-u, samo, je ne bi preporučio da se isti isključi (osim ako se sa računara ne pristupa internetu - što ovde očigledno nije slučaj). Namena mu je da proverava i ažurira windows, pa dok je to džabe, prihvatljivo je, a usput i upozorava o zastarelosti definicija antivirusnog programa... sve u svemu, ako se windows ažurno obezbeđuje i zanavlja, onda ova funkcija windows-a ima smisla.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bjelosh probao, ne moze 05.04.2006. 12:53 #5331

status: user
broj poruka: 54

kako sto sam vec rekao ne moze da se iskljuci stoji na task baru, kad se otvori imaju opcije da se iskljuci firewall i sl, ali nigde da se ne ukljucuje sam kad startuje windows. Buni me sto u control panelu ima opcija add/remove windows components ali ne postoji ni tu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Smorno, al ajde 05.04.2006. 17:56 #5334

status: user
broj poruka: 6643
Kad te toliko nervira, pa što malo ne pročačkaš po tome?
Svaka komponenta security centra može se isključiti, ALI ZASEBNO, dakle, posebno se isključi provera ažurnosti antivira, posebno windows firewall, a posebno automatic updates u bilo kom obliku i onda celokupan security centar ne radi i ne smara te svojom korisnom funkcijom.
Da budem konkretniji to su ocije u linkovanim naslovima ispod natpisa:
Manage security settings for: bla, bla...
Samo nemoj posle da pričaš okolo da ti je neko od nas savetovao da isključiš update antivir programa, da te ostavio bez firewall-a i ostavio ti bagljav i bugovit windows bez nadogradnji... a zbog toga tvoj Security centre upravo i vrišti svaki puta kada upališ komp.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZjbAtila Lako... 06.04.2006. 09:41 #5344

status: user
broj poruka: 7



Ukucas u "start un" msconfig ili services.msc i nadjes doticni servis koji te smara,
grunes mu stop i disable (u slucaju services.msc) ili ga destikliras iz startup-a
(msconfig) i nakon restarta stikliras never launch microsoft configuration utility bla bla, OK i to ti je to. Savetujem te da upotrebis services.msc jer je to "prirodan" nacin da izvedes sta hoces medjutim ako doticnog servisa tamo nema moras da ga izbacis iz startup-a na "divljaka"...tj msconfig...
pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
radevic iritira.. ha! 06.04.2006. 18:54 #5347

status: user
broj poruka: 15
..i posle pitam se zasto ljudi dobijaju viruse!
"nervira te" - Zasto onda ne procitas zasto postoji tamo? :)
Ako nemas antivirus, skini jedan: http://www.free-av.com/
Ako nemas firewall, skini jedan: http://www.download.com/3000-2092-10039884.html
I ako si na internetu I nisi uradio update, vreme je da to uradis: http://windowsupdate.microsoft.com

Microsoft nije glupo to postavio, ako te iritira PROCITAJ sta ti kaze. Ako zadovoljno zasticen ne bi se pokazivalo ;)

poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bjelosh hvala 13.04.2006. 13:37 #5446

status: user
broj poruka: 54
Hvala, iskljucen je. Sto se tice antivirusa, Kaspersky koristim vec nekoliko godina i ne planiram da ga menjam, tako da mi taj windows-ov samo smeta. A update, radim svaki ili svaki drugi dan, hvala na brizi


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs