Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
Zanimacije sa tastaturom. tastaturama.
STRANA 1 OD 1
Slavuj Zanimacije sa tastaturom. tastaturama. 25.03.2009. 10:43 T16368

status: user
broj poruka: 2236
Koristim Logitech 250 Deluxe, skoro godinu dana, radila je potpuno bez problema, priključena na USB.

Pre 2 dana mi se desi u toku ukucavanja u Google search polje da, posle 10-12 ukucanih slova, nijedno se ne pojavi, već posle oko sekund-dva, pojave se sva ali obrnutim redosledom. Ja se zbunjen počešem po glavi i ne uspem da se setim da sam ikada od ikoga čuo da se slično dogodilo na planeti Zemlji.


Sledeće što sam pokušao je bilo da ukucam veliko slovo, pritisnem dakle levi SHIFT+A.
Pustim A, ništa se ne dešava. Pustim SHIFT, pojavi se ``a``. Ja opet, ono isto. Malo slovo. Reko` jebi ga sad...

Stisnem onda desni SHIFT+A. Pustim A, pojavi se ``A``, ja sav srećan, pomislio nekako se zabagovali SHIFT-ovi. Kad ono, međutim, posle puštanja desnog SHIFT-a pritisnem bilo koje drugo slovo, a ono veliko, kao Caps Lock, a ovaj isključen.

Pritisnem Caps Lock i kao i do sad, sva slova koja pritisnem izlaze kao velika.

Dok je uključen Caps Lock, pritisnem ja opet onaj levi SHIFT da vidim da li će ovog puta biti mala, jer je kao kontra... dešava se isto kao i bez uključenog Caps Lock-a, samo ovaj put iskaču velika slova posle par trenutaka od puštanja SHIFT-a.

Pritisnem desni SHIFT, dok je Caps Lock uključen, i krenem da ukucavam slova, a ono izlaze sva mala... pomislih da lud malo... zbunjenog.


Ubacim drugu tastaturu, Genius, koja radi već 3 godine, radila je na 5 kompjutera, nikad problem nije pravila, kad ono, isto.

Proverio sam u Accessibility Options, za svaki slučaj, iako nikad u životu nisam koristio Sticky Keys, da se nije nešto ``samo od sebe`` uključilo. Vidim, nije.

Skeniram Avast-om, Anti-Malware-om, Ad-aware-om sve iz Safe Mod-a, i ništa ne bude inficirano.

Primetim da, kada sam sinoć krenuo da ugasim kompjuter, pojavi se Saving changes ili šta već, pa Windows is shutting down, a ja kao kliknuo na Shut Down i krenuo do prodavnice... posle ~15 minuta, kad sam se vratio, ono i dalje stoji.

Tek posle restarta na dugme se Windows isključio uobičajeno.


Ta budalaština sa tastaturom se sad ne dešava, a dešavala se pre 20 ak minuta kada sam prvi put krenuo da napišem poruku. To je trebalo videti.

Posle restarta sve proradi po p.s.-u i tako radi narednih par sati.

Stvarno ne znam šta bi mogao da bude uzrok, a Vi ?

Kontrolni toranj
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nomemory Pojave se sva ali obrnutim redosledom... 25.03.2009. 15:43 #105137

status: user
broj poruka: 251

Da nisi monitor okrenuo naopako?.
Probao si drugu tastaturu i isto... Definitivno brljavi keyboard chip(teško crkava), očisti oko njega prvo suvom a zatim četkicom blago poprskanom WD40. Tu se često skupi prašina sa coolera.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 25.03.2009. 17:14 #105145

status: user
broj poruka: 1228
Neko te malo zeki... Neki gremlin izgleda. Malo dima od tamjana da proguras kroz kulere, restartujes, stisnes W X A D pre nego sto se digne sistem i sve ce bit oket.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 25.03.2009. 17:15 #105146

status: user
broj poruka: 9122
Jel ti se to desava kada pises bilo gde.

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj ... 25.03.2009. 17:31 #105149

status: user
broj poruka: 2236
Dešavalo se svuda, pa i u igrama, npr. u CS1.6, kada bih hteo da pogledam rezultate, na TAB, počela bi čitava tabela da ``trepće``, kao da stiskam TAB 150 puta u sekundi.

Isto tako, da bih primetio da sam ``se`` pokrenuo, trebalo je da stisnem 485 puta W, A, S ili D, kao da nešto prekida...

Očistio sam čitavo kućište iznutra, USB portove i sve ostale priključke, i na ploči i na uređajima koji su priključeni, mada skoro i da nije bilo prašine.

Od kako sam napisao ono, nije se desilo nijednom. To je novi rekord, prosek pojavljivanja je bio oko 3 sata.

Ako se pojavi opet, rado ću napisati par rečenica, bez ispravljanja ičega, pa, kome ostanu oči ispravne, pričaće.

Kontrolni toranj
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darkoc78 re: 25.03.2009. 18:29 #105158

status: user
broj poruka: 467
Jesi li probao da kucas u nekom drugom os-u, makar u cistom dos-u sa hirensa ili sa nekom live distribucijom linuxa?
Verovatno si popasao neku gamad negde, skoro 100% sam siguran da je problem softverske prirode ali to mozes lako da utvrdis sa nekim drugim os-om.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj ... 25.03.2009. 19:13 #105177

status: user
broj poruka: 2236
Nisam, probaću ako počne opet da smara.


Kontrolni toranj
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika Re: 25.03.2009. 19:31 #105181

status: user
broj poruka: 1133
SAMO TI IZGLEDA OVO MOZE POMOCI

ESET NOD32 Antivirus 4.0.314.0

POSTO JE ON SPECIJALAC I ZA USB.KAD UPALIS RACUNAR ON PRVO SVE PREGLEDA KOJI PROGRAMI KRECU U STARTUPU PA TEK ONDA KRENU PROGRAMI.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs