Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
hdd password???
STRANA 1 OD 1
Mixx hdd password??? 30.03.2009. 19:58 T16490

status: user
broj poruka: 2937
dakle u pitanju je hitachi travelstar 80gb model: HTS548080M9AT00, izvadjen koznakadizkoznakog laptopa. e sad, kad sam probao da ga ubodem u drugi komp prc! hd trazi password, ne pomaze ni firmware update. smradovi iz***** firme za spasavanje podataka nece da mi ga odrade, i ``ne znaju`` da mi kazu kako ja da ga otkljucam. help?
______________________________________________________________________
*ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj torent
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: hdd password??? 30.03.2009. 20:55 #106028

status: user
broj poruka: 4751
Jel` ne pomaze SIW?


:: dakle u pitanju je hitachi travelstar 80gb model: HTS548080M9AT00, izvadjen koznakadizkoznakog laptopa. e sad, kad sam probao da ga ubodem u drugi komp prc! hd trazi password, ne pomaze ni firmware update. smradovi iz***** firme za spasavanje podataka nece da mi ga odrade, i ``ne znaju`` da mi kazu kako ja da ga otkljucam. help
:: _____________________________________________________________________
:: *ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj torent
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx Re: Re: hdd password??? 30.03.2009. 21:07 #106032

status: user
broj poruka: 2937
mislis na http://www.gtopala.com/ ? ne, ne mogu uopste da stignem do windowsa, kad ukljucim komp krene bios i kad dodje do onog dela kad trazi IDE devices tu stane i trazi password
______________________________________________________________________
*ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj torent

:: Jel` ne pomaze SIW
::
::
:: :: dakle u pitanju je hitachi travelstar 80gb model: HTS548080M9AT00, izvadjen koznakadizkoznakog laptopa. e sad, kad sam probao da ga ubodem u drugi komp prc! hd trazi password, ne pomaze ni firmware update. smradovi iz***** firme za spasavanje podataka nece da mi ga odrade, i ``ne znaju`` da mi kazu kako ja da ga otkljucam. help
:: :: _____________________________________________________________________
:: :: *ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj torent
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: Re: Re: hdd password??? 30.03.2009. 21:29 #106042

status: user
broj poruka: 4751
Da, na to sam mislio...ne znam onda.
A sto nece da ti odrade u toj firmi?


:: mislis na http://www.gtopala.com/ ? ne, ne mogu uopste da stignem do windowsa, kad ukljucim komp krene bios i kad dodje do onog dela kad trazi IDE devices tu stane i trazi passwor
:: _____________________________________________________________________
:: *ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj toren
::
:: :: Jel` ne pomaze SIW
:: ::
:: ::
:: :: :: dakle u pitanju je hitachi travelstar 80gb model: HTS548080M9AT00, izvadjen koznakadizkoznakog laptopa. e sad, kad sam probao da ga ubodem u drugi komp prc! hd trazi password, ne pomaze ni firmware update. smradovi iz***** firme za spasavanje podataka nece da mi ga odrade, i ``ne znaju`` da mi kazu kako ja da ga otkljucam. help
:: :: :: _____________________________________________________________________
:: :: :: *ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj torent
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 30.03.2009. 21:33 #106045

status: user
broj poruka: 1673
Procesljaj Hirens Boot, mislim da tamo ima HDD utility koji ti mozda pomogne.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx neam pojma 30.03.2009. 21:34 #106047

status: user
broj poruka: 2937
predpostavljam da misle da je iscupan iz nekog ukradenog laptopa
______________________________________________________________________
*ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj torent

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: re 30.03.2009. 21:37 #106048

status: user
broj poruka: 4751
E da, hirens boot, mislim da je najnoviji 9.8.


:: Procesljaj Hirens Boot, mislim da tamo ima HDD utility koji ti mozda pomogne
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Prvi put cujem 30.03.2009. 21:40 #106049

status: user
broj poruka: 5696
Ako en mozes mozemo da ga probamo preko USB adaptera na masinu ili pak preko IDE reduktora direktno na napajanje i plocu (ako nije SATA disk). Pregladj ima li neki jumper pa to iskombinuj...ne znam kako bi stavio sifru na HDD osim u firmware, ili je problem do tog BIOSa na tom drugom laptopu...


A N G E L


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx Re: Prvi put cujem 30.03.2009. 21:57 #106053

status: user
broj poruka: 2937
da, u firmveru je. btw, u pitanju je 2,5`` ata a nemam nikakav adapter na usb ili ``veliki`` ata, mada mislim da ne bi pomoglo. guglao sam malo i prilicno sam obeshrabren. http://www.google.com/search?q=Built-in+HDD+Password&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a
______________________________________________________________________
*ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj torent

:: Ako en mozes mozemo da ga probamo preko USB adaptera na masinu ili pak preko IDE reduktora direktno na napajanje i plocu (ako nije SATA disk). Pregladj ima li neki jumper pa to iskombinuj...ne znam kako bi stavio sifru na HDD osim u firmware, ili je problem do tog BIOSa na tom drugom laptopu..
::
::
:: A N G E L
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Prvi put cujem 30.03.2009. 21:59 #106054

status: user
broj poruka: 5696
Ja imam adapter na jednom i za 32.5` i za 2.5` ATA kao i 2.5` na 3.5` adapter direktno na plocu...


A N G E L


:: da, u firmveru je. btw, u pitanju je 2,5`` ata a nemam nikakav adapter na usb ili ``veliki`` ata, mada mislim da ne bi pomoglo. guglao sam malo i prilicno sam obeshrabren. http://www.google.com/search?q=Built-in+HDD+Password&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-
:: _____________________________________________________________________
:: *ebo m*t*r, pusti taj instalacioni cd kao audio disk, pa ga odzvizdi u slusalicu da ga snimim na kasetu da ga iskompajliram na nekom komodoru, pre ce tako da bude nego ovaj toren
::
:: :: Ako en mozes mozemo da ga probamo preko USB adaptera na masinu ili pak preko IDE reduktora direktno na napajanje i plocu (ako nije SATA disk). Pregladj ima li neki jumper pa to iskombinuj...ne znam kako bi stavio sifru na HDD osim u firmware, ili je problem do tog BIOSa na tom drugom laptopu..
:: ::
:: ::
:: :: A N G E L
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 30.03.2009. 22:58 #106065

status: user
broj poruka: 1673
HP praktikuje takav sistem zastite koja se aktivira u Biosu ali mislim je zastita izvedena preko MBR-a i da se moze zaobici nekim programom za low level format kakvih imas na pomenutom Hirens-u, Dell je, cini mi se, primenjivao neke vidove hardverske zastite gde je zaobilazenje malo teze. I IBM je imao neke svoje vidove zastite i najcesce je koristio bas Hitachi diskove ali ovako napamet stvarno je tesko pogoditi odakle potice doticni primerak a jos teze koji vid zastite je primenjen. HP je obicno ubacivao Seagate i Fujitcu u svoje masine pa sumnjam da taj disk potice iz nekog njihovog modela, ipak proizvodjaci stalno menjaju dobavljace pa je i to moguce. Probaj sa Hirensom, mislim da ce ti to biti najlaksa varijanta za pocetak.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs