Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Ima li pomoći za Autorun.exe
STRANA 1 OD 1
djboki Ima li pomoći za Autorun.exe 12.04.2006. 16:20 T1656

status: user
broj poruka: 96
Operativni sistem Windows XP SP2,prestao je da mi radi autoran kada
ubacim Cd ili Dvd.Sistem je skoro instaliran i opcije kroz setap "Repair"
ne pomažu,
Ima li leka osim formatiranja diska i ponovne instalacije OS.

Unapred zahvalan!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Recimo 12.04.2006. 16:43 #5420

status: user
broj poruka: 6643
Na dvd-ima koji idu uz listove Digital (Mikro ali i BUG), imaš "program" koji se zove Autopatcher XP. Radi se u stvari o nezvaničnom service pack-u 3, tj. svim nadogradnjama koje su se pojavile posle izlaska SP2 + nezvanične ispravke i popravke, prvenstveno bezbednosne. Između ostalog, instalacija u sebi sadrži i ponovni oporavak autoplay funkcije za optičke drajvove kakva je i bila nakon sveže instalacije windows-a. Obično se radi o oštećivanju ključeva u registru windowsa koji se odnose na autoplay, tako da ručnim podešavanjem ne dobijamo ništa...
Postoje i drugi, ručni metodi čačkanja po registru (registry), ali, pošto to već nisi našao sam guglanjem, ne znam da li i da to uzmeš u obzir. U principu, nije opasno osim ako ne pomisliš da se sa ključevima registra može poigravati i nasumično ih čistiti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljkoa Uh 12.04.2006. 17:43 #5425

status: admin
broj poruka: 712
Uh, al napraviste gužvu ni oko čega.

Postupak je sledeći: U okviru MyComputers klikni desnim tasterom miša na CD/DVD i odaberi Properties. Posle toga idi na opciju AutoPlay i podesi sve što ti treba.

Ne misliš valjda da preinstaliraš čitav Windows samo zato što si greškom nekako isključio AutoPlay ?!?

-----------------------------------
Željko Arnautovic,
PC Berza

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nije valjda? 12.04.2006. 23:49 #5433

status: user
broj poruka: 6643
Nije valjda čovek pitao za problem autorun-a koji se rešava regularno, već za situaciju kada to ne funkcioniše, a dokumentovano je da zbog nekog razloga dolazi do oštećenja registra i nemogućnosti da se autorun vrati regularno.
Ako ti je windows originalan i prolaziš verifikaciju istog na Microsoft-ovom sajtu, onda upotrebi programčić koji je sam Microsoft uradio da bi popravio sve žive moguće varijante oštećenja ili blokiranja autoplay - auto-notification funkcija u windows-u, a za razliku od posta pre koji to naivno razmatra, ima ih stvarno dosta. Evo linka odakle može da se skine Autoplay Repair Wizard by Microsoft:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=c680a7b6-e8fa-45c4-a171-1b389cfacdad&DisplayLang=en
Pošto sam video i čuo za mnogobrojne ključeve - unose u registru windowsa koji mogu biti krivo podešeni ili izbrisani a na neki način učestvuju u pojavi da se ubačeni cd-dvd ne očita po ubacivanju ili se potpuno ignoriše (najčešće, ostane naziv - labela prethodnog diska iako je ubačen novi) ovaj program bi trebao da podesi sve kako treba, automatski.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djboki Hvala svima 13.04.2006. 12:38 #5445

status: user
broj poruka: 96
Hvala svima na pomoći,posebno Pisku zahvaljujući čijim stručnim
odgovorima kvalitet ovog foruma je umnogome unapređen.
Da li u poslednjem broju Digitala ili Mikro postoji na dvd-u program
XP Autopacher?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ima na Digital!-u 13.04.2006. 23:26 #5452

status: user
broj poruka: 6643
Digital! iz aprila 06`, DVD broj 51/2006, Autopatcher XP, (stanje iz marta), za WXP, Server 2003 i WXP64... kod instalacije idi na custom i lepo čekiraj sve što hoćeš, ne instalira se sve po default-u, a vredi se pomučiti malo i staviti ono što želiš i izbeći ono što ne želiš (meni je npr. promenio način prijavljivanja na windows i prebacio ga na win2000 - konzolu što me iznerviralo, ali, sam sam kriv jer me mrzilo da čitam... ) U principu, zbog samog autoplay-a možeš uzeti i nešto starije varijante autopatcher-a ako na njih naletiš (izlaze od početka ove godina u Digital!-u) jer je tebi potrebna alatka bila i u njima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djboki uspeo sam! 15.04.2006. 11:32 #5488

status: user
broj poruka: 96
Nisam uspeo pomoću XP Autopatcher-a,naime poslednja verzija
u Digitalu je 6.0 i ne sadrži opciju oporavka funkcije Autoplay,
ili Ja nisam umeo pravilno da čekiram opcije.

Svejedno uspeo sam pomoću programa Autofix, koga sam
našao na net-u uz pomoć Yahoo-a i koji ima samo 33Kb.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs