Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
jedno pitanjce!!!
STRANA 1 OD 1
vlajkic jedno pitanjce!!! 16.04.2006. 12:09 T1673

status: user
broj poruka: 609

Koliko je bitno uraditi bootvis nakon instalacije windowsa?Znaci dali je neophodno ili microsoft tupi :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ne boli 16.04.2006. 15:43 #5497

status: user
broj poruka: 6643
S povećanjem broja instaliranih programa, naročito rezidentnih autorun servisa - programa "bez kojih se ne može" + smarači bez kojih se može, ali ih nismo uočili - isključili, sam proces boot-ovanja se produžuje, produžuje, produžuje... kako windows postoji. Tako je i sa bootvis rutinom - nekad stvarno pomogne, nekad ne vidiš ništa. Bar nema usporenja, pa ga svakako poteraj s vremena na vreme. Ako je pitanje vezano za novoinstalirani Windows, go` ko od majke rođen, onda se kladim da nećeš videti ništa. Mada, najveći usporivači su drajveri grafičke i zvučne kartice, pa redom tv, sat i ostale džidža-midže... a oni se upucaju odmah pri instalaciji... tako da je pitanje - šta je to čist windows, i, čemu to služi?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Upoyorenje 16.04.2006. 17:12 #5498

status: user
broj poruka: 12057

Bootvis je super stvar, zaista uprzava. ALI NIPOŠTO SE NE ZEZAJ SA TIM PROGRAMOM AKO IMAŠ BILO KAKV RAID U SISTEMU, NAROÆITO AKO IMA VEZE SA WINDOWS-OM I BOOT FAJLOVIMA.

Iskusrvo govori, da na bilo kojoj raid kartici sa dva maxtora, i na drugoj sa dva western digitala, windows ti se više neće napuniti NIKAD. Dobijaćeš plave ekrane konstantno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Dopuna upozorenja 16.04.2006. 17:17 #5499

status: user
broj poruka: 12057


ALi ako imaš najnormalniji disk na IDE grani (za SATA nisam siguran) slobodno ga koristi, ja jesam na K8N-E Deluxe i Maxtorom 6Y120PO.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko SATA je ok 19.04.2006. 17:28 #5553

status: user
broj poruka: 6643
Koliko znam, tj. kod mene, šljaka i sa SATA diskom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs