Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
program za pravljenje boot diskete
STRANA 1 OD 1
ludi program za pravljenje boot diskete 17.04.2006. 08:18 T1677

status: user
broj poruka: 568
Postoji li neki program za pravljenje boot diskete za win98 ili Me koji je u obliku exe fajla koji iz XP kreira tu disketu zna li iko za tako nesto i gde bi to mogo naci

Licence to kill
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jakobijan bootdisk 17.04.2006. 10:23 #5523

status: user
broj poruka: 1
imas gomilu sajtova koji imaju samoraspakujuce boot diskete za razne operativne sisteme ... probaj na google-u ...

evo ti i link
http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Exe file? 17.04.2006. 17:36 #5530

status: user
broj poruka: 6643
Boot diskete i diskovi nisu program već grupa programa i drajvera za osnovne komponente hardvera u tekst okruženju (ali i rudimentalnom grafičkom). Svaki operativni sistem - (windows) pravi svoju boot disketu, smeštajući kopije potrebnih fajlova - programa, a za neki program koji to radi umesto operativnog sistema (npr. iz XP-a da praviš za WME), nisam čuo, a i blesavo je. Tako da ti preostaje da ih pokupiš sa NET-a ili napraviš na operativnim sistemima ako do njih možeš da dođeš.
Cela ta skalamerija počevši od diskete kao predmeta, debelo je prevaziđena, bolje je da malo prostudiraš boot cd kompilacije kakve su Hiren`s boot, Bart PE, Boot disk i sl. koji uz samu boot funkciju daju mnogo toga pored, uz mnogo veću bezbednost i integritet samog medija.
FD&FDD sucks.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: Exe file? 17.04.2006. 18:22 #5531

status: user
broj poruka: 568

Licence to kill

:: Boot diskete i diskovi nisu program već grupa programa i drajvera za osnovne komponente hardvera u tekst okruženju (ali i rudimentalnom grafičkom). Svaki operativni sistem - (windows) pravi svoju boot disketu, smeštajući kopije potrebnih fajlova - programa, a za neki program koji to radi umesto operativnog sistema (npr. iz XP-a da praviš za WME), nisam čuo, a i blesavo je. Tako da ti preostaje da ih pokupiš sa NET-a ili napraviš na operativnim sistemima ako do njih možeš da dođeš
:: Cela ta skalamerija počevši od diskete kao predmeta, debelo je prevaziđena, bolje je da malo prostudiraš boot cd kompilacije kakve su Hiren`s boot, Bart PE, Boot disk i sl. koji uz samu boot funkciju daju mnogo toga pored, uz mnogo veću bezbednost i integritet samog medija
:: FD&FDD sucks

sve ja to znam ali zasto koristim boot disketu:
da bih dizao noton ghost-om frisak windows za 5 minuta umesto da provedem 5 sati instalirajuci os i pratece programe eto zato.
a cuo sam i za te kompilacije na diskovima kako one mogu da pokrecu i prave ghost image ntfs particija to bi mi bilo extra sexy
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Re: Re: Exe file? 17.04.2006. 18:54 #5532

status: user
broj poruka: 327
:: sve ja to znam ali zasto koristim boot disketu
:: da bih dizao noton ghost-om frisak windows za 5 minuta umesto da provedem 5 sati instalirajuci os i pratece programe eto zato
:: a cuo sam i za te kompilacije na diskovima kako one mogu da pokrecu i prave ghost image ntfs particija to bi mi bilo extra sex
::
Moze sve to i jos mnogo vise. Zaprepastices se kad vidis sta sve ima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko OPET - ISTO 19.04.2006. 17:25 #5552

status: user
broj poruka: 6643
Ako je samo zbog toga, koristi Acronis True Image umesto Moronton Ghost-a, ionako ga od kada su ga kupili, nisu razvijali. Acronis pravi butabilni cd, tako potpuno bez operativnog sistema, a u potpuno istom grafičkom okruženju kakov je i u samom windows-u, vršiš oporavak - bekap ili prebacivanje particija, koje mogu biti na čemu god hoćeš. (Preporučeno - dvdrw...)
Diskete i čitači, toliko su van kvalitetne kontrole da je njihova pouzdanost koja nikada nije bila zadovoljavajuća, sada katastrofalna. Beži od toga, izdaće te kad ti najmanje bude odgovaralo.
A, butabilne antikatastrofične diskove probaj, vrede i skidanja i kupovine...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646102.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs