Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
konfiguracija
STRANA 1 OD 1
zik konfiguracija 20.04.2006. 19:54 T1689

status: user
broj poruka: 2

Zik

Hteo bih da mi neko preporuci neku konfiguraciju koja bi mogla da podrzi sistem od 4 kamere koje bih postavio kod mene kuci.Sta minimalno ispunjava taj zahtev?Hteo bih da postavim kamere ispred vrata,u garazi i liftu.Ako neko zna neka napise nesto,
Unapred hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Blah 20.04.2006. 23:33 #5565

status: user
broj poruka: 6643
Ako si mislio koliko jak procesor, kolik RAM-a, koliko stotina evra za grafičku... promašio si. Prosečna neintegrisana konfa odradiće posao. Naravno, što bolja (skuplja) - to bolja (skuplja).... Tu će pare pre ići na kamere i mrežnu opremu - instalaciju da bi se to sve povezalo (dal` kablovski il` bežično...). Ipak, kad bi finansijski moglo, bilo bi inteligentno da se uloži u što veći monitor, ili dva manja (2 manja=2×17``). Pa onda, ako planiraš da sve to arhiviraš na hard disku, onda, neki RAID sistemčić sa diskovima od bar 160 - 200Gb... ili bar jednim od 250Gb koji je trenutno best buy...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kovaci Video nadzor 21.04.2006. 02:04 #5570

status: user
broj poruka: 23
To moze i da ti zavrsi P III, a za video nadzor imas u PeRun kompjuterima i kamere i kartice. Preporuka dve PICO 2000 kartice (sada imaju zamenu za njih, ali su poprilicno iste) i kamere po tvom izboru (unutrasnje, spoljasnje, za nocno snimanje). Treba ti 80 - 120 Gb HDD i da sve pametno podesis (da snima samo na pokret, jel ti netrebaju snimci prazne sobe, garaze ili cega vec). Ja sam radio u PeRun-u i veruj mi ne treba ti nista jace od toga. Kartica PICO 2000 iam 4 ulaza ali onda radi na 6,25 fps sto je uzasno. Dve kartice ce da ti rade 12,5 fps sto je ok.

p.s.

Ne ocekuj sliku kao na TV-u. To moze da ti zavrsi jedino TV i Quad. Ali bice dovoljna.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zik konfiguracija 22.04.2006. 12:47 #5590

status: user
broj poruka: 2

Zik
Najlpepse hvala za savet ,pozdav svima!
Hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs