Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Kako da uninstaliram directx 9c?!!!
STRANA 1 OD 1
urosk Kako da uninstaliram directx 9c?!!! 20.04.2006. 22:46 T1691

status: user
broj poruka: 462
Da li neko mozda zna kako tacno da uninstaliram directx9c posto sam pokusavao sa nekoliko bug programa i nisam uspeo! Dobio sam ga u paketu sa widowsom sp2 ali mi neke igrice prijavljuju problem sa direct3d9 tako da bi ga instalirao opet! Svaki savet je dorbo dosao!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko MS i ostali načini 20.04.2006. 23:41 #5566

status: user
broj poruka: 6643
Microsoft te upozorava da je jedini način da deinstaliraš direct x 9c tako da upotrebiš system restore. Pošto ti je već uvaljen sa SP2 (verovatno slipstrimovan u instalaciju wxp-a), onda nemaš šta da restauriraš. (Ili, imaš? Ako je SP2 uvaljen naknadno, onda postoji mala šansa da se u system restore tačci nađe varijanta pre direct x-a 9c)
Svojevremeno, na Windows 98SE, koristio sam direct x uninstaller... ali stvarno već godinama nemam dodira i potrebe za tako nečim... pa ni savet da li to i sada radi. Tu i tamo pročitam za poneki program koji to radi (npr. na cd-ima i dvd-ima koji dolaze uz listove) ali nemam potreba i da ih isprobam. Ali, postoje, pa upotrebi google.
Da li si probao jednostavnu reinstalaciju direct-x-a? Gaženje preko stare varijante?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk hvala 20.04.2006. 23:51 #5567

status: user
broj poruka: 462
Jesam, problem je u tome sto se uz sp2 dobija najnoviji 9c pa onda nece da se reinstalira ili upgraduje! E sad ne znam kako mogu da proverim da li je directx uredu i radi ok, pa je mozda do graficke ili drajvera, ali ne verujem jer sam ih promenio nekoliko i opet isto!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dominator Dobra ti je ideja!? 21.04.2006. 02:53 #5572

status: user
broj poruka: 2
Evo ti link za info:
http://www.pcbuyerbeware.co.uk/WindowsUpdates.htm

A evo i linka za skidanje:
http://unimatrix0.t35.com/download/dxe2005.zip (Alatka se zove DirectX Eradictor)

Evo ti i link za FAQ:
http://unimatrix0.t35.com/htdocs/dxefaq.html
Samo da znash da se to bash i ne preporuchuje!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk Hvala 21.04.2006. 12:43 #5574

status: user
broj poruka: 462
A kako mislis da se ne preporucuje, da moze da bude stetno za widows ili sistem?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 21.04.2006. 14:43 #5577

status: user
broj poruka: 217



Proveri u DirectX Diagnostic Tool-u koja je verzija DirectX. Treba da bude 4.09.000.0904. Proveri takodje koji SP2 imas. Beta verzija je dolazila sa DX9b koji se prijavljivao kao DX9c i nije dozvoljavao update. Moguce da je tu problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk hvala 21.04.2006. 15:11 #5578

status: user
broj poruka: 462
E vidis moguce je da je to, izvini malo mi je ne prijatno ali gde da nadjem taj dijagnostik tool?!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk nasao sam 21.04.2006. 15:21 #5579

status: user
broj poruka: 462
kaze da je verzija 4.(09.0000.0904) a windows xp pro(5.1,build 2600)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 21.04.2006. 20:17 #5585

status: user
broj poruka: 217



To je OK. Bice da je negde drugde problem. Sorry...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milans75bg Uninstall directx-a 23.04.2006. 11:31 #5600

status: user
broj poruka: 43



Sefe, najbolje resenje je uvek i najbolnije. Moja preporuka ti je da preformatiras masinu i sve postavis iz pocetka. Naravno pre te akcije odradi backup svega sto ti je vazno. Kada budes ponovo instalirao masinu, podigni Win XP Pro sa integrisanim sp1.1 i nemoj dizati sp2. Zasebna instalacija directx 9.0c se moze naci na https://www.microsoft.com
Skini je i instaliraj. Ako ne znas kako sveo ovo da uradis ili nisi siguran kako, mozemo da se dogovorimo i telefonom. Ja sam Milan, broj moba je 064 174 93 86 pa zovi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs