Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Kompjuter se sam ukljucuje!
STRANA 1 OD 1
stupar Kompjuter se sam ukljucuje! 21.04.2006. 16:18 T1692

status: user
broj poruka: 3

Imam AMD Duron xp 1.2 Mhz, ploca Matsonic MS8137C+, memorija 256 mb ddr sdram, hard disk maxtor 40 gb, graficka GeForce 4 mx 460 tv out.
Sve je do skoro dobro funkcionisalo dok mi nisu ljudi iz SBB ugradili mreznu kartu Realtek RTL 8139. I od tad se kompjuter po gasenju sam ukljucuje. Jedino kad izvucem iz mrezne karte kabal od kablovskog modema onda je sve u redu. U biosu je sve iskljuceno sto bi moglo da daje zadatak ukljucivanju. Ni ovima iz SBB nije jasno o cemu se radi. Voleo bih cuti Vase misljenje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 21.04.2006. 17:05 #5582

status: user
broj poruka: 568
1. nikad nedaj drugome da ti ugradjuje komponente narocito ne firmama, ako neznas sam nauci!
2. meni se to desilo par puta pa sam iskljucio neke `wake on lan` i slicne opcije iz biosa mada je meni mrezna na ploci tako da neznam imas li ti te opcije u biosu
3. ako ti to nije u biosu pogledaj kakva su ti podesavanja za mreznu u `device menager` mozda su tamo te opcije

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sjankovic WOL 21.04.2006. 17:57 #5583

status: user
broj poruka: 3
@stupar

Isključi Wake on Lan.
Ova opcija omogućava da ostali računari u mreži `probude` mašinu čiji su im mrežni resursi potrebni. Pretpostavljam da koristiš neki P2P softver, pa udaljeni računari pokušavaju da ti pristupe. Ako to nije slučaj onda je vrlo moguće da na mašini imaš nekog trojanca.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stupar U vezi ukljucenja 21.04.2006. 21:14 #5586

status: user
broj poruka: 3


Bio je iskljucen Wake on lan pa se je opet komjuter sam ukljucivao. Ne koristim P2P programe jer koristim kablovski internet preko proxija i tu SBB ne omogucava taj servis (zeznuo sam se sto sam uzeo taj paket!).
Sad sam iskljucio i IRC/Event activity detect - Power on by pci card. I za divno cudo sad se ne ukljucuje sam. Ali jos neznam kako ce se do kraja ponasati i da li sam ovim iskljucenjem nesto drugo stopirao?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 22.04.2006. 14:10 #5591

status: user
broj poruka: 568
pa iskljuci proxy kad oces p2p

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stupar .. 22.04.2006. 14:42 #5592

status: user
broj poruka: 3


Ovaj paket koji nudi SBB ide preko proxija i zato nemogu p2p programi. Svakako sam se zeznuo ali cu po isteku od mesec dana uzeti Home paket gde su svi pristupi omoguceni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic ne ne 22.04.2006. 17:41 #5593

status: user
broj poruka: 609

@ludi
Covek je kupio light paket i nemoze nista da download samo surf & mail tako da nista od iskljucivanja proxy-ja

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gagarin ... 22.04.2006. 20:49 #5594

status: user
broj poruka: 2
Iskljuci u biosu power on modem ili wake up ili tako nesto....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: Kompjuter se sam ukljucuje! 23.04.2006. 00:17 #5596

status: user
broj poruka: 568

Licence to kill

::
:: Imam AMD Duron xp 1.2 Mhz, ploca Matsonic MS8137C+, memorija 256 mb ddr sdram, hard disk maxtor 40 gb, graficka GeForce 4 mx 460 tv out
:: Sve je do skoro dobro funkcionisalo dok mi nisu ljudi iz SBB ugradili mreznu kartu Realtek RTL 8139. I od tad se kompjuter po gasenju sam ukljucuje. Jedino kad izvucem iz mrezne karte kabal od kablovskog modema onda je sve u redu. U biosu je sve iskljuceno sto bi moglo da daje zadatak ukljucivanju. Ni ovima iz SBB nije jasno o cemu se radi. Voleo bih cuti Vase misljenje

AMD Duron xp 1.2 Mhz - nepostojeci procesor zato sto duron nije xp i pise se Hz a ne hz a 1.2 treba da pises u GHz u MHz bi bilo 1200, bas si nestrucan sa terminologijom. ovo ti nisam pisao da ti solim pamet nego cisto da te obavestim za ubuduce :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs