Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
web kamera sa slikom naopačke
STRANA 1 OD 1
Budik web kamera sa slikom naopačke 23.04.2009. 17:06 T16966

status: user
broj poruka: 7

Pomagajte kupio sam laptop ASUS X59SR-AP036 sa web camerom .Problem je što kamera prikazuje naopačke sliku i u programčiću koji sam skinuo za ovaj laptop tj driveru za kameru a i na skypeu isto.
Sta da radim ,pomozite ako ste uopšte imali ovakav problem,šta da radim.
OS imam windows7 32 bit
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 23.04.2009. 17:18 #109696

status: user
broj poruka: 18940
probaj u tom programcicu da nadjes opciju `flip picture`, i iskljuci je, da ti slika ne bi bila okrenuta..mogao si da navedes samo koji program..mozda se ne zove `flip`..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Budik web kamera sa slikom naopačke 23.04.2009. 17:29 #109698

status: user
broj poruka: 7

neee,nije to u stvari program nego skinuo sam driver sa asusovog sajta za taj laptop a u njemu ima taj video view ali nema nigde opcija flip picture ili nesto slično za okretanje slike.Driver je CMOS_camera_D-max_GD-8A31A

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilespi026 Okreni laptop 23.04.2009. 17:44 #109701

status: user
broj poruka: 214
A kada bi laptop okrenuo naopacke mozda bi slika bila kako valja
Salimo se naravno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: web kamera sa slikom naopačke 23.04.2009. 18:21 #109716

status: user
broj poruka: 9460
Probaj sa ovim Utiliti programom:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Apps/Virtual_Camera/Virtual_Camera_VT_080731.zip


::
:: Pomagajte kupio sam laptop ASUS X59SR-AP036 sa web camerom .Problem je što kamera prikazuje naopačke sliku i u programčiću koji sam skinuo za ovaj laptop tj driveru za kameru a i na skypeu isto
:: Sta da radim ,pomozite ako ste uopšte imali ovakav problem,šta da radim.
:: OS imam windows7 32 bit
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: .. 23.04.2009. 18:39 #109724

status: user
broj poruka: 5696
Eto, opet brzas. To je delokrug drivera a ne softa. Cim je u Skype isto i nema veze sa aplikacijom. Pokusaj drugi drajver. Ako nece mozes probati reinstalll windowsa ili pak zamenu laptopa jer se ponekad desi da obrnu CMOS senzor naopacke pri montazi...


A N G E L


:: probaj u tom programcicu da nadjes opciju `flip picture`, i iskljuci je, da ti slika ne bi bila okrenuta..mogao si da navedes samo koji program..mozda se ne zove `flip`..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Polaaaaakooo 23.04.2009. 19:06 #109730

status: user
broj poruka: 6643
Drajver je bre ok, čim ima uopšte slike, ne smrzava se windows i vide ga aplikacije. Eventualno neki codec-pack može da ukoka neka video podešavanja - kod nekih kamerica, a i neki greb-softveri, ali vrlo vrlo sporadično.
Moraš naći ipak neki softver kojim se upravlja drajverima, nešto što se instalira uz kameru i u njemu ćeš naći podešavanja koja rotiraju sliku (kao kod tebe), koja FLIP-uju sliku .... a time se ne rotira nego se ista okreće za 180 stepeni u horizontali (što je levo bude desno i obrnuto).... itd. Neki programi za capturing mogu da direktno pristupaku opcijama kamere koje se onda pamte na nivou drajvera (osvetljenje, expozicija, redukcija pozadinskog osvetljenja, šum, deinterlacing, pa i to vrćenje slike....). Vidi jesi li sve instalirao od pratećih programa sa cd-a koji si dobio uz kameru...
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Polaaaaakooo 23.04.2009. 19:10 #109731

status: user
broj poruka: 5696
Prvo na sta sma pomislip je FFDshow i CodecPack jer web kamera ide prkeo DirectX 2D DorectShow...moze i to da proba...sa novim kodecima, ali ako ne uspe...mrka kapa. Inace dovoljni su samo drajveri da win pokaze sliku na kameri, ne treba aplikacija, cisto sumnjam, tj. siguran sam da to nece pomoci, eventualno kodeci da ali soft nikako


A N G E L


:: Drajver je bre ok, čim ima uopšte slike, ne smrzava se windows i vide ga aplikacije. Eventualno neki codec-pack može da ukoka neka video podešavanja - kod nekih kamerica, a i neki greb-softveri, ali vrlo vrlo sporadično.
:: Moraš naći ipak neki softver kojim se upravlja drajverima, nešto što se instalira uz kameru i u njemu ćeš naći podešavanja koja rotiraju sliku (kao kod tebe), koja FLIP-uju sliku .... a time se ne rotira nego se ista okreće za 180 stepeni u horizontali (što je levo bude desno i obrnuto).... itd. Neki programi za capturing mogu da direktno pristupaku opcijama kamere koje se onda pamte na nivou drajvera (osvetljenje, expozicija, redukcija pozadinskog osvetljenja, šum, deinterlacing, pa i to vrćenje slike....). Vidi jesi li sve instalirao od pratećih programa sa cd-a koji si dobio uz kameru..
:: Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spider12 web kamera & asus 24.04.2009. 19:38 #109938

status: user
broj poruka: 92



Mozda je kamerica fabricki okrenuta naopacke...Just a Thought .)))) ipak je to low cost asus
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict 100% je kinez pri sklapanju okrenuo :))))))))))))))))))))))))))))))))))) 24.04.2009. 19:44 #109939

status: user
broj poruka: 4515

- - - -
`Symbian - Restart svakodnevnica`
- - -Crnogorac, preprodavac mobilnih telefona

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spider12 eh ti kinescici 24.04.2009. 20:02 #109941

status: user
broj poruka: 92



ubi ti mene ako to nije...

savet za budika:

uzmes srafciger krstasti...odvrnes sve srafove na prednjem poklopcu ekrana, onda ti je kamera dostupna za manevrisanje, obrnes je za 180 stepeni i problem resen.... .-)))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Budik web kamera sa slikom naopačke 24.04.2009. 20:40 #109949

status: user
broj poruka: 7

HVALA svima što ste ušli u moj problem .
Nesmem odvrtati šrafove ipak je laptpop pod garancijom,mada sam prodavce kontaktiro i kazu da je driver loš da treba BISON CAM driver a i software bison da ima ,i u njemu ima flip picture.Još nisam uspeo naći ali trudim se ovog trenutka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Windows 7 je jos uvek u BETA fazi... 24.04.2009. 21:26 #109956

status: user
broj poruka: 9381
Mislite i o tome...

Ako nisi daleko odmakao sa instalacijom Win7 i ako ti nije problem da sve prgazis Vistom ili pak XPom, onda uradi tako. Pa ako ti i onda bude okrenuta slika, trk u servis na zamenu laptopa. To ti je jedino merodavno.

Baby BM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mdbozic Re: web kamera sa slikom naopačke 24.04.2009. 23:04 #109963

status: user
broj poruka: 8
Pronadji i skini program `Amcap` - besplatan je i, mislim, deo Windowsa. U njemu ce biti resenje tvog problema.. U meniju `Options` udji u `Video capture filter`, pa okreci kako zelis...


::
:: Pomagajte kupio sam laptop ASUS X59SR-AP036 sa web camerom .Problem je što kamera prikazuje naopačke sliku i u programčiću koji sam skinuo za ovaj laptop tj driveru za kameru a i na skypeu isto
:: Sta da radim ,pomozite ako ste uopšte imali ovakav problem,šta da radim.
:: OS imam windows7 32 bit
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Budik web kamera sa slikom naopačke 28.04.2009. 23:57 #110913

status: user
broj poruka: 7
Rešio sam problem sa drugim driverom (novijim) mada nisam uspeo na standardan način nego drugar `haker`mi rešio a ja u medjuvremenu i VIstu nainsalisao ali bez uspeha.Vratio sam se na Windows 7 pošto je platforma ista i šljaka super(radi kako treba)
HVALA SVIMA KOJI SU SE ZAUZELI ZA MOJ PROBLEM






:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Heheh 29.04.2009. 00:20 #110917

status: user
broj poruka: 5696
Rekoh li ja da cu opet biti u pravu :)) kakav crni soft i kakvo crno rotiranje samo driver ili senzor...bolje ovako nego zamena...


A N G E L


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs