Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
e Mule PROBLEM !!!
STRANA 1 OD 1
gorjan e Mule PROBLEM !!! 25.04.2006. 11:20 T1703

status: user
broj poruka: 10
Kad u e Mulu pokusam da se konektujem na neki server nece.Uradim test portova, rezultat "TCP failed".Nece da otvori port ili sta li vec.Napominjem da nemam uopste instaliran firewall, a imam wireless internet 128mbit/s
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strava e Mule PROBLEM !!! 25.04.2006. 17:42 #5630

status: user
broj poruka: 1
Probaj da rucno dodelis brzinu konekcije. Posto znas kolika je, mislim da ti to nije problem. Ne bi trebalo da se brines sto magare nije prepoznalo tvoju konekciju preko wizard-a, kod mene je rucno izabrana i radi!
Ako ne shaka i dalje... ti opet vici.
------------
stavva
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SpawnSCG Moj slucaj 25.04.2006. 18:58 #5632

status: user
broj poruka: 1
Ne znam da kako stvari stoje kod wireless-a ali kod mene (posedujem ADSL konekciju 256k) moram posle user name-a da dodam komandu "/ip" (primer "username/ip@beotel") kako bi mi bila dodeljena IP adresa iz javnog domena. Ovaj slucaj je kod vecine ADSL provajdera pa probaj i ti sa tom forom !!! Napominjem da mi ovo treba samo za eMule ali ne i za BearShare, DC++, Warez ... Ako ne stavim "/ip" imam isti problem kao i ti sa eMule-om !!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
starke eh 25.04.2006. 19:04 #5633

status: user
broj poruka: 6
Da li tvoj provajder mozda nemrno blokira portove koji pristupaju p2p mrezama?Bice da je najverovatnije to posto sam imao takvih iskustava.Pozovi provajdera i pitaj ga za portove,pa ako je odgovor pozitivan preostaje ti samo da menjas istog :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
diskovi e-mule 09.06.2006. 14:37 #6385

status: user
broj poruka: 25
kao sto je starke rekao, velika je mogucnost da ti provajder blokira protove. nazovi ih pa se raspitaj. ukoliko su blokirani portovi a neces da menjas provajdera, potreban ti je program za IP TUNNELING. program se zove your-freedom, adresa sajta je: https://www.your-freedom.net , otvori nalog, DZ je. veza je 64k, ali bolje to nego nista. moja preporuka ti je da koristis limewire i mikro torrent, ali to je vec stvar licnog izbora.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs