Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
klokovanje celerona
STRANA 1 OD 1
paice klokovanje celerona 26.04.2006. 00:33 T1705

status: user
broj poruka: 25

da li bi mi neko pomogao oko otkljucavanja procesora. imam intel celeron 2,53GHz( kloknut na 2,75GHz) i plocu msi 848p neo 2v.u biosu mogu samo da menjam fsb ( od133 do 160 MHz), ali mnozilac ne mogu da menjam i on je po difoltu 19. na originalnoj kutiji od procesora ima slika kljuca, pa pretpostavljam da je to znak da je procesor zakljucan, tj. da ne mogu da menjam mnozilac.
hvala!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 26.04.2006. 14:16 #5641

status: user
broj poruka: 568
imao sam ja svojevremeno celeron fabricki na 300/66 pa bio otkljucan na 500/66 i radio je extta ali takvog sam ga dobio od lika, to se menja spajanjem odredjenih tacaka na proc grafitom nadji nekog ko to zna da radi ali to je pitanje samog modela pa cak i serije procesora da li je i s kojim uspehom to izvodljivo, ja sam na pr. za moj sempron 2200 gledao po netu razne forume i po tim forumima svaki uspesni pokusaj otkljucavanja istog je radio po par nedelja pa se mnozilac vracao na staro ili je cak proc riknjavao trajno.

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
set savet 11.05.2006. 20:17 #5932

status: user
broj poruka: 165



celeron ne moze da se sara.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stbicke tesko 07.07.2006. 23:20 #6808

status: user
broj poruka: 2
Nemoj uopste da pokusavas da kloknes celerona, moze biti kobno.
Kada god da sam pokusao da klokem celerona morao sam da resetujem cmos.
Ako si u mogucnosti nadji novi CPU cisto da probas ono sto zelis.
SHOW COVECE!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs