Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
TRilema???!!!!
STRANA 1 OD 1
cikama3x TRilema???!!!! 26.04.2006. 20:52 T1709

status: user
broj poruka: 2
Jel moze neko da mi pomogne nesto vise pri izboru monitora...930bf ili 940 bf ili 960 bf naravno samsung tft lcd????Razlika je mozda 50e od najslabijeg do najjaceg ali da li vredi dati te pare tj ima bas tolike razlike???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nimarko ... 26.04.2006. 21:44 #5650

status: user
broj poruka: 40
Uzmi 960bf i neces se pokajati.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cikama3x re: 26.04.2006. 22:06 #5651

status: user
broj poruka: 2
ali molim te za bar neku rec vise ZASTO....znam i ja da je to najbolje resenje,ali u ovoj besparici i nije bas bas,svi su oni tu negde...Pitate se zasto ovoliko smaram zbog 50e,zato sto mi je vreme i za zamenu grafike agp je u pitanju a i to je hitno jer je nestasica a prilivi nedovoljni za oboje:((


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: TRilema???!!!! 27.04.2006. 01:02 #5652

status: user
broj poruka: 736
:: Jel moze neko da mi pomogne nesto vise pri izboru monitora...930bf ili 940 bf ili 960 bf naravno samsung tft lcd????Razlika je mozda 50e od najslabijeg do najjaceg ali da li vredi dati te pare tj ima bas tolike razlike??
930BF je 4ms shto je sasvim dovoljno, 940BF je 2ms ali je teshko uociti razliku u odnosu na 930BF.Moram priznati da ne znam u cemu je fora kod 960BF, trebalo bi da je 4ms i da ima Pivot.Mislim da bih uzeo 940BF ili cak 930BF.Ako se odlucish za 960BF razmisli o 970P (6ms) koji je oko 20e skuplji od 960BF ali je bolji (PVA panel i sl.).Pogledaj ovaj test:http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?sid=9779
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk Zasto Samsung? 27.04.2006. 01:06 #5653

status: user
broj poruka: 462
Pa ako bas moras da se odlucis izmedju ova tri modela onda je najbolje resenje sigurno 940bf jer ima najbolji prikaz a pritom je i odziv dobar, tj. najbolji. I 960bf ti je prakticno 940n samo lepsi dizajn, beli je itd. 930bf nemoj nikako jer je model koji je isao na odziv i zato je dosta pretrpeo sto se prikaza boje tice, mnogo su jake i nestvarne!!! Ali ako hoces moju toplu preporuku, onda kupi philips 190x model(kosta oko 360eur) sa garantovanih 0 mrtvih pixela svih tri godine kolika mu je garancija, za klasu je bolji od ta tri samsunga. I dizanj i prikaz boja je neuporediv. Ja imam isti model samo 17 i prezadovoljan sam! budi svestan da kod samsunga rizikujes da li ce da ti se pojavi mrtav pizel ili ne, sto mene strasno izludjuje. Dati 350eur za monitor a onda da gledas neku tackicu tamo!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Moje Misljenje 27.04.2006. 11:31 #5656

status: user
broj poruka: 844
Ako si okoreli gejmer navucen na kounter ili nesto slicno, uzmi ovaj sa odzivom od 2ms. Ja licno za ovo za sta koristim komp, u radu, ne primecujem razliku izmedju 12ms i 4ms. Ali mi itekako smeta izoblicenje boja i osvetljenja kod gledanja fotografija i filmova, i moj sledeci monitor ce zbog toga sigurno biti iz serije P.

Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marina88 Re: Zasto Samsung? 29.04.2006. 00:27 #5687

status: user
broj poruka: 6

Reci mi gde si kupio Philipsa 190x, koja mu je puna oznaka modela, koliko si ga platio i kada si ga uzeo, koji su mu uglovi gledanja? Pozdrav.

:: Pa ako bas moras da se odlucis izmedju ova tri modela onda je najbolje resenje sigurno 940bf jer ima najbolji prikaz a pritom je i odziv dobar, tj. najbolji. I 960bf ti je prakticno 940n samo lepsi dizajn, beli je itd. 930bf nemoj nikako jer je model koji je isao na odziv i zato je dosta pretrpeo sto se prikaza boje tice, mnogo su jake i nestvarne!!! Ali ako hoces moju toplu preporuku, onda kupi philips 190x model(kosta oko 360eur) sa garantovanih 0 mrtvih pixela svih tri godine kolika mu je garancija, za klasu je bolji od ta tri samsunga. I dizanj i prikaz boja je neuporediv. Ja imam isti model samo 17 i prezadovoljan sam! budi svestan da kod samsunga rizikujes da li ce da ti se pojavi mrtav pizel ili ne, sto mene strasno izludjuje. Dati 350eur za monitor a onda da gledas neku tackicu tamo
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk Philips 190x6fb0black 29.04.2006. 19:53 #5696

status: user
broj poruka: 462
Gore sam ti napisao punu oznaku modela, inace kod nas ga slabo ima i ne reklamira se, kao samsung i na primer philipsova c i s serija koje su low price klase i nemaju garantovan zdp. Model je vrhunski, ima potpuno isti panel kao p(profesional) serija samo je mnogo lepsi dizajn, ubedljivo najlepsi tft koji sam ja video. Ljudi iz a-maze(ovo ti je broj 2430-621) mogu da ti ga nabave ja sam kod njih kupio i mislim da je cene tacno 370eur(mozda jeste za nijansu skuplji od samsunga ali veruj mi za klasu je bolji) Ovo su ti glavne specifikacije. TFT LCD 19", 1280x1024,kontrast: 700:1,osvetljenje: 250 cd/m2,velicina piksela: 0,294mm,ugao gledanja (H/V): 160/160,vreme odziva: 8ms,broj podrzanih boja: 16,2 M,TCO `03,video ulaz: analogni i DVI , Ugrađeni zvučnici, garancija: 3 godine. Veruj mi neces pogresiti jer samo samsungova p serija moze da se meri sa njim a mnogo je skuplja i pri tom nema gar.zdp. idi na njihov sajt i vidi sliku https://www.a-maze.co.yu.Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs