Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
VoIP
Skype problem!
STRANA 1 OD 1
vrebac Skype problem! 05.05.2009. 21:32 T17204

status: user
broj poruka: 122
postoji li mogucnost da se nekako pojaca jacina signala mikrofona posto me dosta slabo cuju kad zovem sa Skyp-a na fiksni telefon?
Unapred zahvalan!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Moraš da ga podesiš 05.05.2009. 21:46 #112204

status: user
broj poruka: 6643
Na engleskom, to znači: tools - options - Audio settings... (u skype-u, naravno, skype inače, preskače sva podešavanja zvučnog podsistema koja si podesio pa tu treba da se odradi sve što se tiče zvuka i skype-a).
Ako si promašio (odustao po principu next-next... i ovoga što mi je umesto potpisa..) podešavanje mikrofona i zvučnika prilikom instalacije Skype-a, onda ovde probaj ponovo s tim da kao krajnje rešenje skineš Automaticaly adjust... tj. da skype sam odredi najbolji odnos pojačanja signala sa mikrofona i, pojačaš ga ručno.
Osim toga, treba da kupiš kvalitetan mikrofon, doduše, više je takvih nego kilavih, ali, mene je svojevremeno zapao neki Genius na štapiću, ružan i loš do bola, očajan odnos signal/šum, slaba osetljivost, mali frekventni raspon.... svi posle su bili bolji. Probaj te stvari sa podešavanjem, ali, treba ti i kvalitetan mikrofon u svakom slučaju.

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: Skype problem! 05.05.2009. 21:51 #112205

status: user
broj poruka: 9460
Probaj i volume - recording - -advanced,U mic mixeru idi na advanced pa cekiraj mic boost.Sigurno ce se cuti jace,ali dobices veci sum.


:: postoji li mogucnost da se nekako pojaca jacina signala mikrofona posto me dosta slabo cuju kad zovem sa Skyp-a na fiksni telefon
:: Unapred zahvalan!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vrebac Pisko, 05.05.2009. 22:22 #112208

status: user
broj poruka: 122


verno si opisao mikrofon koji imam :)
Ovo sto kazete je vec odvrnuto do kraja, tako da je najverovatnije do nekvalitetnog mikrofona. Mislio sam da mozda moze da se skine program koji pojacava signal,ali mrka kapa.....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 05.05.2009. 23:30 #112220

status: user
broj poruka: 9122
Jesi li mikrofon priblizio ustima, jer kod mog mikrofona iako sam ga platio 1000 dinara moras da pridjes na 10cm od njega i da pricas da bi te lepo culi, na zvucniku, ne na telefonu.

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Slusalice sa mikrofonom su zakon sve ostalo je sviranje necemu... 06.05.2009. 06:06 #112248

status: user
broj poruka: 7761

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Gilopile ti je reklo ono sto mozes da uradis... 06.05.2009. 17:43 #112283

status: user
broj poruka: 10985



u okviru podesavanja drajvera zv. karte. Ovo vazi pre svega za karte ugradjene u maticnu plocu. U Vi$ti imas i finu regulaciju (u decibelima) za vecinu ovakvih audio kontrolera.

Proveri da li si mikrofon prikljucio na odgovarajuci ulaz (da nije u `line-in`).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vrebac `bem ga 06.05.2009. 19:34 #112297

status: user
broj poruka: 122

tamo gde ja trazim po mic mixeru ne mogu da aktiviram advanced opciju, posencano je!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: `bem ga 06.05.2009. 21:08 #112338

status: user
broj poruka: 9460
Mozda ti nije cekirana advanced opcija.U record mixeru idi na option - advanced control,probaj da cekiras,trebalo bi da ti se `otkljuca`advanced u mic mixeru.

P.S. Koja ti je zvucna?
::
:: tamo gde ja trazim po mic mixeru ne mogu da aktiviram advanced opciju, posencano je!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vrebac re.re 06.05.2009. 23:53 #112378

status: user
broj poruka: 122

znaci odem na control panel - >sounds and audio devices - >audio - >sound recording - >volume(tu ne mogu da udjem u advanced.....) - >optiions(tu isto ne mogu da otvorim advanced controls)
Inace zvucna je realtek......

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: re.re 07.05.2009. 00:17 #112381

status: user
broj poruka: 9460
control panel - >sounds and audio devices - >audio - >sound recording - >option - >advanced control cekiraj.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Re: Re: re.re 07.05.2009. 04:20 #112394

status: user
broj poruka: 10985



:: control panel - >sounds and audio devices - >audio - >sound recording - >option - >advanced control cekiraj


A mozes to da uradis i iz drajverovog kontrolnog panela (tebalo bi da ga ima svaka Realtek `on-board` audio karta). Dakle, ne samo iz Widow$-ovog Control panel-a. Razumes? Kod novijih ugradjenih kartica ovoga brenda to se zove Sound effect manager. Imas tamo i `enviroment` - izaberi `room` ili `generic` i eventualno ukljuci `noise suppression` za mikrofon.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: re.re 07.05.2009. 05:06 #112399

status: user
broj poruka: 9460
Kako ne mozes `ebaga?U recording control udjes u OPTION,pa izaberes advanced control,znaci cekiras ga,pa mora da ti se `otvori`u mic mixeru advanced.

Sve riltekove integruse podrzavaju mic boost(pojacanje mic ulaza),tako da...

A sto kaze i Tortoklop,ako imas u tasku sound effect...
::
:: znaci odem na control panel - >sounds and audio devices - >audio - >sound recording - >volume(tu ne mogu da udjem u advanced.....) - >optiions(tu isto ne mogu da otvorim advanced controls
:: Inace zvucna je realtek.....
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs