Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
problem sa msi 848p neo 2-v
STRANA 1 OD 1
paice problem sa msi 848p neo 2-v 30.04.2006. 13:59 T1723

status: user
broj poruka: 25


imam procesor celeron 2,53GHz i plocu msi 848p neo -2v. procesor je klokovan na 2,75GHz( 145x19). i to radi bez ikakvih problema. posto ne mogu da menjam mnozilac(19x), vec samo FSB (od 133-165MHz), desava mi se to da kad predjem ovu frekvencu
(2,75MHz), ploca jednostavno"ne vidi" zvucni cip (realtek ac97). cim vratim na staru frekvencu(2,75MHz ili manje), zvuk postoji.
da li bi bio neko ljubazan da mi kaze zasto se ovo desava, ili jos neko ima ovakva iskustva?
Hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE: 30.04.2006. 16:05 #5711

status: user
broj poruka: 736
Ta ploca verovatno nema mogucnost zakljucavanja PCI magistrale, pa pri overkloku dolazi i do porasta takta PCI magistrale, zbog cega zvucna ne radi.Ovo je jedino shto mi pada na pamet.Ako jeste ovo, to se nikako ne moze reshiti.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60286. Broj poslatih odgovora: 646204.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs