Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
kako kopirati zastitni USB key za zastitu softvera
STRANA 1 OD 1
dsplastx kako kopirati zastitni USB key za zastitu softvera 11.05.2009. 00:30 T17297

status: user
broj poruka: 59

kao u naslovu navedeno radi se o USB KLJUCU koji se dobija uz jedan softver koji meni mnogo treba pa posto je u toku salam tehnike i momci su tu koi bi mi rado ustupili da kopiram software cd ali mi na zalost oko USB KEYA NEMOGU POMOCI. sto mene jako pogadja bice samo jos 5 dana ovde . dali neko ima neku pametnu ideju sta iza ovoga kljuca stoi i dali neko ima neku pametnu ideju kako ga UBITI ZAOBICI ISKOPIRATI ITD
navodim da necu nelegalno koristiti taj softwer i da cu ga koristiti samo u moje svrhe ispod carsava na laptopu u krevetu u zatamljenoj sobi .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Ne igraj se sa tim!!! 11.05.2009. 01:36 #113124

status: user
broj poruka: 1492
Taj USB ključ, koji se, inače, zove Dongle, je i softverska i hardverska zaštita dotičnog softvera. Takođe omogućava vlasnicima softvera da stalno proveravaju IK (Instalation key) i FK (Feature key). 99% je sigurno da, čak i kad bi uspeo da ga u trenurku prevariš (u šta sumnjam), provalili bi te odmah kad bi se povezao na Net, a softver to garantovano trži.
Možeš da na**beš ti, ali i oni monci koji, iz neznanja i dobre volje, hoće da ti učine uslugu.

Ja trenutno imam instaliran jedan Sony-jev program sa donglom i znam dobro proceduru.

Još jednom, NE IGRAJ SE SA TIM!!!

P.S. Iz radoznalosti sam hteo da vidim šta je na donglu. Windows ga uopšte ne vidi, odnosno, ne prijavljuje ga.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 11.05.2009. 07:42 #113137

status: user
broj poruka: 1673
USB kljuc nije klasican Flesh disk pa da moze tako jednostavno da se kopira, on najcesce sadrzi mikrokontroler sa upisanim softverom i na zahtev Softvera na PC-u odradjuje neke operacije tipa na odredjenoj adresi se nalazi odredjeni podatak, ili na odredjenu instrukciju odgovara odredjenim podatkom. Zastita je 100% u hardveru kljuca i najverovatnije mikrohontroler koji se u njemu nalazi je u postupku programiranja zakljucan od citanja i nema nacina da se kopira hardver kljuca jer i ako odradis kljuc hardverski (napravis isti takav) necec imati softver za njega. Inace ovakve zastite se mogu razbiti (i razbijaju se) tako sto se prati komunikacija PC-USB Kljuc i na osnovu toga se dolazi do saznanja kako on uopste radi i na osnovu toga se u izvrsnom kodu programa prepravkom zaobilaze takvi pozivi ka kljucu. Ukratko, zaboravi na kopiranje USB kljuca, potrazi drugo resenje, ili drugi softver.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsplastx hvala 11.05.2009. 14:49 #113177

status: user
broj poruka: 59
ljudi hvala mnogo dovoljno strucan i razumljiv odgovor predpotstavljao sam da je tako neg da se informisem jos jednom hvala.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs