Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Pitanje oko servisa
STRANA 1 OD 1
TurboForce Pitanje oko servisa 13.05.2009. 14:32 T17344

status: user
broj poruka: 302
Prijatelju riknuo LG dvd plejer/rezac sa ugradjenim hdd od 160gb. Odneo ga u servis oni mu rekli da riknuo laser i da ne mogu da ga nabave, odnesem ga ja u drugi servis i isto to nam kazu i da ne mogu da nabave laser. Odnesemo u ovlasceni servis koji je stojao na garanciji iako je istekla garancija i oni nam za menje od dana (tacnije 6 radnih sati ) jave da je riknuo procesor i da je njegova zamena 140eura.
Inace dvd radi, pusta cd medie, snima na hdd, pusta snimljeno sa hdd samo sto nece da reze na dvd i sto ne cita dvd diskove .
Sad ja vas pitam da li moguce da je stvarno riknuo procesor i da li bi sve gore navedeno radilo osim rezanja dvd-a ili je lik iz servisa hteo da nas klepi po usima ( kao zamenio proesor a ustvari stavio samo laser).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stevan07 cudno 13.05.2009. 14:57 #113550

status: user
broj poruka: 185
po ovome sto si ti naveo gore ne radi samo deo glave za dvd e sad moguce da je zveknula i glava ili elektronika koja prima informacije jbg ne bih se kladio da neki ovlasceni servis sme da se zeza sa takvim stvarima ...... sa obicnom optikom koja ide u kompijutere desava se najcesce da crkne glava...... ali sve je moguce.....pozzz
Terminator

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Hmm... 13.05.2009. 14:58 #113551

status: user
broj poruka: 997
Pa znas kako,ne bi trebalo da je procesor,i jos vise me cudi njegova cena,neznam kako je on resen ali mozda bi toliko kostao kad bi u jednom cipu bio i centralni procesor i ostali hardver za dekodovanje video materijala,sad kako cip komunicira sa digitalnim sadrzajem sa hdd,i cd-a isto tako i sa dvd medijima,verovatno nema posebno reseno rezanje dvd-a i cd-a,e sad neznam koji procesor su mislili,i kako su ti preneli ali preskupo je zajsta...........




Sve je relativno !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Ma da brate riknula digidojzlica 13.05.2009. 15:54 #113573

status: user
broj poruka: 4163
Procesor ne može da vrisne na taj način. Ovo je tipičan kvar lasera ili optičkog dela uređaja. Uglavnom i otkažu na taj način što daju ostavku na cd ili dvd segment. Ne bih znao da ti kažem gde da nabaviš laser za njega, ali ako su ti u servisu već rekli (dva puta) da ne mogu da ga nabave onda je situacija, nažalost, takva.

NEMOJ NA SILU, UZMI VEĆI ČEKIĆ!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TurboForce neznam sta da se radi 13.05.2009. 16:26 #113586

status: user
broj poruka: 302
Nisam pametan ne isplati se popravljati kad ima novo za 16000 din sa garancijom.
Ajd prvi servis da mozda nije imao opremu da ustanovi kvar jer je sigurno neki manji, ja sam nosio u beli elektronik i oni su mi javili da je isto laser crko ali posle dva tri dana, dok u ovaj ovlasceni servis koji je imao gomilu stvari na cekanju za popravku javili su za manje od 6 sati sto me je naj vise zacudilo.

Predlozite mi neki servis koji bi mozda mogao da zavrsi posao.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun ccc... 13.05.2009. 16:44 #113587

status: user
broj poruka: 1797
Ni manje postova ni vise pravopisnih gresaka. Cast izuzetku.
___________________________________________________________________
Succumb To The Superior

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos re 13.05.2009. 17:51 #113599

status: user
broj poruka: 2743
Beli elektronik je ranije bio ovlasceni servis za Sony, a u mom kraju postoji od kada sam se rodio, znao sam i ljude koji tamo rade, a i sam sam popravljao neke uredjaje kod njih, ako su ti oni rekli da je laser, onda je laser. A kao elektronicar mogu da ti kazem da je laser, da je riknuo procesor je potpuna glupost. Najbolje je da kupis drugi, samo izvadi HDD iz njega, uvek mozes da ga iskoristis za nesto.
_________________________________________________
Hope is the first step on the road to disappointment.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TurboForce ... 13.05.2009. 18:03 #113601

status: user
broj poruka: 302
da li moze da se stavi laser od nekog LG dvd rezaca za kompijter?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646165.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs