Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Barton
STRANA 1 OD 1
peramornar Barton 04.05.2006. 05:57 T1735

status: user
broj poruka: 37
Pozdrav svima!
1.Nasao sam ovu stvar na eBay pa me intersuje koja je razlika izmedju ovog tipa i ostalih verzija Bartona
AMD Athlon XP-M 2600+ (Barton 512K L2 cache)
AXMG2600FQQ4C IQYHA stepping!
known to be better than AQYHA and IDYHA steppings

2.Posedujem Compaqov laptopi sa Pentiumom II na 233MHz. Interesuje me dali mogu da stavim slican ili brzi procesor od drugih laptop brendova(predpostavljam da treba da je isti tip slota i da se pazi dali ploca uopste podrzava tu frekfenciju i magistralu.)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fetus re 04.05.2006. 10:24 #5775

status: user
broj poruka: 212
radi na fsb od 266Mhz
fetus


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kaktuscar Barton Mobile 04.05.2006. 14:13 #5782

status: user
broj poruka: 16
Naravno vec moras da imas AMD konfiguraciju (Barton ili XP) laptopa da bi mogao da stavis taj procesor. Jer osim socketA moras da imas i odgovarajuce hladjenje. Naravno ti procesori su otkljucani i mozes ih gurati na clock koji god hoces. Pa ako nemas dobro hladjenje onda ga downclocknes.
On je pre svega namenjen za desktop kompjutere, radi na 1.45V 45W manje se greje i fenomenalno klokuje u desktop racunarima. Ja imam takvog mobilca barton 2600 vec 3 godine i trenutno radi na 2500Mhz ali bez problema ide do 2750.
To je to, ali ne bih savetovao kupovinu na eBay jer nisu sigurni, bolje probaj newegg ili excalliberpc jer imaju biranje po steppingu i mnogo su ozbiljniji.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs