Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Ako imate problem da pristupite XP share folderima na mašini sa Vistom
STRANA 1 OD 1
Equinoxe Ako imate problem da pristupite XP share folderima na mašini sa Vistom 15.05.2009. 00:48 T17384

status: user
broj poruka: 12057

...pod uslovm da ste sve podesili kako treba, proverite DA LI VAM JE DATUM NA VISTI KOREKTAN.

Ja se krstim nogama, ali to mi je upravo rešilo problem:
http://www.petri.co.il/forums/archive/index.php/t-15148.html

Boli me svaka ćelija od smeha!
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro !! 15.05.2009. 01:10 #113999

status: user
broj poruka: 1959
pa ja kad je ovo djubre od OS-a jebo li ga gates, ma nekad sam ja branio vistu a sve sam imao i sad mi je 64bit jooooooj bagovano sranje i ko mi kaze da je za nesto dobro ma kolac u *upe i m*da u zerave, dobra je samo....... ma nije dobra uopste i nizasta ja imam 9 giga rama render masina i za igre ej bre i ono govno mi samo vuce 1200 pa da ti *ebem milu majku, samo se nadam a u stvari kad dorade win7 mnogo manje mem vude i ini gadget i vizuelni efekti su smanjeni bolje da dobro radi full vrezija

Dont drink and drive take joint and fly

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Re: !! >>>>>>>>> KaDiKad sam rekao da je Vista... 15.05.2009. 02:08 #114010

status: user
broj poruka: 10988



:: pa ja kad je ovo djubre od OS-a jebo li ga gates, ma nekad sam ja branio vistu a sve sam imao i sad mi je 64bit jooooooj bagovano sranje i ko mi kaze da je za nesto dobro ma kolac u *upe i m*da u zerave, dobra je samo....... ma nije dobra uopste i nizasta ja imam 9 giga rama render masina i za igre ej bre i ono govno mi samo vuce 1200 pa da ti *ebem milu majku, samo se nadam a u stvari kad dorade win7 mnogo manje mem vude i ini gadget i vizuelni efekti su smanjeni bolje da dobro radi full vrezij
::
:: Dont drink and drive take joint and fl
::
::
ne - bagovita - nego vreca buva, kao Flock! Pa sta mislite, zasto je tako malo potrajao?! Ali, tomorrow is a new day, let`s see about this W. Jutro ce promijeniti sve!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: !! >>>>>>>>> KaDiKad sam rekao da je Vista... 15.05.2009. 02:16 #114012

status: user
broj poruka: 18472

I Want to believe - The truth is out there

:: Jutro ce promijeniti sve

Indexi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NMY vista na vistu preko lan-a 15.05.2009. 08:25 #114023

status: user
broj poruka: 1509
Takodje, ko ne zna (kao sto ni ja nisam znao ranije), ako hocete da umrezite dva racunara sa vistom, i da prebacujete fajlove sa jednog na drugi, potrebno je da na onom racunaru na koji cete pristupiti preko mreze (pozeljno na oba racunara) postaviti bilo kakav password na korisnicko ime, zbog toga sto Vista ne podrzava logovanje bez password-a...

Meni je ta sitnica pravila problem citav jedan dan dok sam pokusavao da promijenim te IP adrese, podmreze, WG, sve sto sam mogao mijenjao sam, i u Network Places vidim svoj kompjuter, ali mu ne mogu pristupiti... (tako je bilo)


Ovaj problem sa sistemskim satom nisam imao, a sto kaze bax,prekrstis se i nastavis dalje...


Osim tog problema, stvarno me nista drugo nije zahebavalo sa Vistom, i smatram da ipak malo pretjerujete...

A sto se tice brzine, svaki sistem ima svoj ``Requirements`` tako da pricatte gluposti kako trosi mnogo RAM-a i slicno...

@ H-Nitro : Zanima me zasto imas 9GB RAM-a i cemu ti sluzi taj RAM ako ne za poboljsanje performansi sistema...
Da kazem ovako, koji ce ti q*ac toliko RAM-a ako ti 90% stoji neiskoristeno ?
Moze sistem da radi i sa 1GB i sa 2GB RAM-a...

Ljudi, valjda kupujete RAM da ga koristite, a ne da mozete reci ``ee, imam 64GB RAM-a`` a ustvari vam ne treba vise 2GB...


Razumijem ja da je XP brzi od Viste na istoj masini, ali isto tako, i 2000 (ili win 98) su brzi od XP-a pa ne vidim bas mnogo ljudi da koriste te stare Windows-e...



SONY VAIO VGN-FW285J

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun re 15.05.2009. 09:40 #114036

status: user
broj poruka: 1797
Ne pljujem po visti, ali da ima svojih trenutaka, to svakako. Od nekompatibilnosti do cudnih bagova, ali sve u svemu naterao sam je da radi i zadovoljan sam dok ne izadje Win7 finalna verzija. U pitanju je MSDN verzija Viste x64. Iskljucio sam neke nepotrebne servise tako da mi je RAM zauzet oko 1.01 GB. Ali da je toliko los sistem za neko kucno koriscenje i nije. Evo, primera radi, Homeworld 1 radi na x64 verziji bez ikakvih problema, a svi znamo da je igra izasla jos u vreme software-skog i openGl renderinga. x64 bitni sistemi se nisu ni pominjali. Win7 je vec stabilniji i bolji OS, ali sacekacu finalnu verziju, ako bude toliko dobar, mozda uzmem i original.
@NMY nisam ja bas siguran da su 2000 (ili win98) brzi od xp-a. Ako se secas, obicno brisanje fajlova u win 98 je trajalo mnogo duze nego u xp-u. Mada i taj xp koliko god da je dobar ima svojih mana, kao sto ce i Win7 verovatno imati.
___________________________________________________________________
Succumb To The Superior

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rogisik LAN Vista -> XP 15.05.2009. 11:11 #114046

status: user
broj poruka: 23



Moguce je podesiti u Visti da pristupa XP masinama bez ikakvih sifri (znaci isto kao i XP -> XP masine), takodje moze XP pristupati Vista masini bez ikakvih problema...ja u kuci imam jednu Vista i dve XP masine i sve je povezano preko rutera i fercera bez ikakvih problema, sifri, kljuceva, cicofonglica i slicno... .)

PozZ
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rogisik Vista sasvim OK sistem 15.05.2009. 11:16 #114047

status: user
broj poruka: 23



@NMY Osim tog problema, stvarno me nista drugo nije zahebavalo sa Vistom, i smatram da ipak malo pretjerujete...

A sto se tice brzine, svaki sistem ima svoj ``Requirements`` tako da pricatte gluposti kako trosi mnogo RAM-a i slicno..

Potpuno se slazem sa ovom cinjenicom, koristim Vistu x64 od dana kada je izasla prvi put i zadovoljan sam skroz...nikad nikakvih problema nisam imao...

A sedmicom sam inace odusevljen, instalirao sam je na masinu na 1,4 GhZ i sa 1 GB RAM-a i mashinka rastura...

Sve je stvar optimizacije...

Vista je cisto bila marketinska fora...zahtevnija da bi ljudi pazarili nov hardver...jbg-a lova je tu glavni faktor...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun re 15.05.2009. 12:23 #114061

status: user
broj poruka: 1797
@rogisik pogresno si procitao. NMY je napisao za dve vista-e. Ali ne moras ni na Vistama da stavljas sifre, ako iskljucis Password protected sharing.
___________________________________________________________________
Succumb To The Superior

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ljuki Re: re 15.05.2009. 12:44 #114063

status: user
broj poruka: 324
Upravu si za Password moze i bez njega, za datum moguce, ja sam se zajebavao sa Win7 celi dan dok nisam uspeo da napravim da Foldere vidi iz XP-a, znam da sam nesto prckao u Computer Management i jedva sam ga namestio.


:: @rogisik pogresno si procitao. NMY je napisao za dve vista-e. Ali ne moras ni na Vistama da stavljas sifre, ako iskljucis Password protected sharing
:: __________________________________________________________________
:: Succumb To The Superio
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NMY jbga... 15.05.2009. 14:24 #114088

status: user
broj poruka: 1509
Recimo nisam znao (a nisam ni trazio nakon sto sam namjestio) da se moze pristupati bez sifre, ali kada radim nesto na faksu, lap top spajam na lan (internet i njegove cari ) i ako ostavim bez password-a moze mi svako cackati po fajlovima i sto je najgore ima FULL ACCESS !

Po meni je ipak bolje ostaviti upaljenu ``Password protected sharing opciju``, sto je sigurno, sigurno je, necu da razmisljam da li ce neko upasti preko mreze i pobrisati recimo nekakve fajlove...


SONY VAIO VGN-FW285J

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 15.05.2009. 16:34 #114116

status: user
broj poruka: 12057

I ako je neki pacijent šerovao foldere sa anonimus userom koji ima full control....jasno je ko i šta može da uradi.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun ... 15.05.2009. 18:07 #114158

status: user
broj poruka: 1797
@NMY Netacno, ako namestis da ti je kompjuter u `private` modu na mrezi, druge racunare ces ti videti, dok ces ti biti sakriven, tako da nema potrebe za password cimanjem.

http://www.dodaj.rs/?3C/WD/2JIOZN6a/untitled.jpg
___________________________________________________________________
Succumb To The Superior

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro yo 18.05.2009. 14:29 #114842

status: user
broj poruka: 1959
e moj NMY pa ti mislis covece da ja to imam onako a? hehe iako sam ja 300% gamer ima mnogo stvari za koje ih koristim i nebrini nisi ti prvi koji me to pita, e da ti pojasnim brale:) ae ili ti adobe after effects mi vuce 100% rama kad krene u preview ili u render a kad smo kod 9 nije ti dosta 99 g rama pa covece znas li kakvu kartu samo zahtevaju specijalni efekti, ej a procesor ima veliku prednoist sto je 64bit bolji je 30% to ti ja jamcim a voleo bi da vidis kad krene kroz program kako sije ram, eto sad znas i kazem ti nije mi dosta ni 100 gb, a igre igre ne koriste najvise 1.5..

Dont drink and drive take joint and fly

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646182.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs