Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
PC Berza Caffe
evo ovako
STRANA 1 OD 1
gman evo ovako 22.05.2009. 18:39 T17544

status: user
broj poruka: 1111
sad ja malo da se po*enjam po forumu
ovo pisem jer je forum definitivno otisao u ku*ac i zastranio od onog foruma na koji sam se navlacio davne 2002. i 2003. i zvao sve ortake koje zanima IT da se pridruze (btw, niko se nije zadrzao)
ono sto je mene tada privuklo je ongoing and unstoping (ne znam da li se koristi taj prefiks uz stop, ali nije ni bitno citajuci tudje postove i obracajuci paznju na njihov pravopis)
inace jedini koga ja znam malo duze na ovom forumu (citaj par godina) je MACHINE i tebi brate moj skidam kapu, kao i jos nekima, ali njih ne poznajem toliko dugo
naime ono sto meni smeta je neprestana spika o tome koliko koja karta i u kombinaciji sa kojim cpu-om donosi poena u 3d mark-u i slicne kompleksasko-potrosacko-da ne kazem amero-jevrejske spike
ne kazem da mene to nikad nije zanimalo (i na osnovu toga mogu bar otprilike da potrefim, ne koliko ko ima godina, vec koliko dugo poseduje pc), i ja sam kada sam kupio pc, da ne bude zabune, moj prvi licni pc, samo moj, ne caletov, odlepio za oc, merenjem 3d mark-ova, hladjenjem, ukidanjem svih zivih procesa, zarad oslobadjanja sto vise radne memorije, jer fala bogu fali za igre, napajanjima (kada su mi svi ostali govorili, ti nisi normalan sto kupujes napajanje od 100+e), sva ta spika se desavala negde tamo 2003.
sada me te stvari vise i ne zanimaju, kao batrgam se, ali vidim da je kraj
secam se tada, taman se pojavio XP i sistem i amd-ovi procesori
naravno niko nije znao nista preterano o njemu i na ovom forumu smo ga svi zajedno prisutni provaljivali i pomagali jedni drugima
u to vreme nisi sve informacije mogao naci na google-u, vec si ovde postavljao temu i svi smo bili vise nego radi da pomognemo ortaku u nevolji, jer smo na taj nacin i sami ucili fazone i fore i sto se tice win-a i sto se tice oc-a i slicni stvari
sad kad neko nesto pita oteraju te u pi*du materinu i usmere na google
TO NIKAKO NIJE SVRHA FORUMA
jos cu se ja po*enjati u ovoj temi, sad me mrzi


a da! da postavim i jedno oldschool pitanje: pri startovanju pc-ja u zadnjih par dana startuje se i proces wdmfgr.exe pod user-om local service, nista ne smeta ni ne radi, ali se pali i moram svaki put da ga gasim, a nisam uspeo da ga nadjem pod automatic u services, jer se on pali uz svchost ili neki slican servis
disk je izdefragmentisan sa ultimate defrag-om, meni omiljenim defragmenterom
analizom win-ovim defrag-om dobijam informaciju da ni jedna particija ne treba da se defragmentuje (stepen fragmentacije na c: je oko 1%, sto je i neizbezno)
da li je iko od vas imao ovakvih problema


ulsi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 22.05.2009. 19:58 #116168

status: user
broj poruka: 2270
znam da ćeš ovo mrzeti ali ipak te usmeravam na NET:
http://www.liutilities.com/products/wintaskspro/processlibrary/wdfmgr/

Ukratko, nije vezan za defragmentator već za mediaplayer 10.
Zašto je neizbežno da imaš 1% fragmentacije na c-u? Trenutno imam 0.2% (PefectDisk 10)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman pa... 22.05.2009. 21:51 #116186

status: user
broj poruka: 1111
ne mora jedan, taj broj sam napisao onako, kao minimalan
ali c: je uvek bar malo fragmentisan, jer non-stop prima nove podatke


ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed I ja koristim UltimateDefrag ver 1.72 (free edition).... 22.05.2009. 23:40 #116204

status: user
broj poruka: 10988
i veoma sam zadovoljan njime. Zasto? Zato sto malo defragmentera (a probao sam ih desetak) moze toliko efikasno da `kompaktuje` unused space na disku (to jest - da grupise fajlove i foldere).

Sto se tice tvojih primedbi, mislim da ne bi trebalo da ti smeta to sto mnogi vlasnici `igrackih masina` drze do rezultata u 3D Marku, Vantage-u i sl. . Ljudi vole `visoke cifre` (i cene takvih masina su visoke), a za ocekivati je da ce kombinacija CPU/GPU/RAM koja doseze velike visine u Vantage-u dobro odradjivati svoj posao u Crysis-u, odnosno u nekom memory-hungry i/ili CPU_data flow-hungry programu koji uz to jos koristi i 3D-engine graf. karte (novija izdanja Photoshop-a, Premier-a, AutoCAD-a itd.).
Sta da se radi - `vremena sa menjaju`. Kada sam ja poceo da se zanimam za 3D igre, jedini nacin da procenim odnos kvaliteta medju pojedinim hardverskim konfiguracijama bilo mi je poredjenje fps-a u Quake2 i Unreal Tournament. Podizanjem frekvencije magistrale CPU-a (recimo: Celeron Mendocino) sa 66MHz na >85MHz dobijalo se i do 30% vise frejmova po sekundi, sto je moglo da znaci razliku izmedju igrivog i neigrivog. Zatim je dosao (sada vec legendarni) Quake3 sa svojim bencmark - scriptovima ,itd, itd.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Wdfmgr.exe 23.05.2009. 00:02 #116209

status: user
broj poruka: 1492
Pored toga što je vezan za Media Player, to je `Windows User Mode Driver Manager`. Stavi servis Windows User Mode Driver Network na Manual i ne bi trebalo više da ti se diže sa sistemom.
Preporučujem ti i Autoruns programče, koji možeš skinuti ovde:
http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx

E, sad, da se nadovežem na tvoju glavnu temu. Ja sam na forumu tek oko 2 godine i dosta toga sam naučio, posebno o hardveru. OC me nikad nije zanimao (I`m too old for that shit!), iako ponekad pročitam neke diskusije. Apsolutno se slažem sa tobom da je forum otišao u q*rac, pre svega zbog jednog broja ljudi koji su bolesno sujetni, ali isto toliko i nevaspitani, pa ne mogu da se uzdrže od vređanja. Ugalvnom oni postavljaju teme AMD/ATI vs Intel/Nvidia, kao da im toga život zavisi i sutra će verovatno mnogo teže disati ako ne dokažu da su u pravu.

PC i IT su mnogo više od toga koji hardver je bolji. To `mnogo više` je ono čemu bi forum trebalo da služi i čemu je nekad služio. Pomoći ljudima koji imaju probleme, dati neku novu informaciju koja je bitna ili nekom može da pomogne.
Ovako se tipovi bolesno naloženo prepucavaju oko 10-20 fps. Who gives a fuck?
Intel, Nvidia, AMD/ATI su deo velike industrije u kojoj se okreće ogromna lova i zabole njih hladno za krajnjeg korisnika. Nisu oni dobrotvorne ustanove, jedino im je bitno da što više prodaju.

Zato apelujem ne sve `navijače` da malo smanje doživljaj i da pokušaju konstruktivno da diskutuju, umesto što napušavaju jedan drugog. Pokušajte da shvatite da većinu ljudi ovde na forumu ne zanima vaše pi*karanje.

P.S. Prefiks UN se koristi uz stop, ali se piše unstoPPable

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs