Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Dilema: Laptop ili Desktop !!!
STRANA 1 OD 1
mlazic Dilema: Laptop ili Desktop !!! 07.05.2006. 12:24 T1757

status: user
broj poruka: 10
Uskoro zavrsavam 4. razred srednje skole i nameravam da studiram na ETF-u, imam dilemu da li da kupim LAPTOP do 750 eura ili DESKTOP do 750 eura.
Sta bi mi vi preporucili posto sam u velikoj dilemi.
Ako bi to bio LAPTOP ja sam razmisljao o DELL-u 110L ili Inspirion 1300.
Dilema je velika, a pomoc mi treba. Tata mi je preporucio da uzmem jaci DESKTOP, a mene privlaci LAPTOP.
Hvala !!! :) Kad bih se odlucio za DESKTOP, a izgleda da hocu koju firmu da izaberem kao prodavca, ja sam nesto pregledavao i MICROSYSTEMS i GIGATRON imaju zaista lep izbor a i nisu skupi. SAm cu da biram komponente, a moze i neka prporuka do 750 eura nije na odmet :) Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk destop 07.05.2006. 12:39 #5840

status: user
broj poruka: 462
Pa ne znam kakvi su tvoji zahtevi ali posto vidim da si mlad, sigurno volis da odigras neku dobru igricu ili da radis u nekom zahtevnijem programu poput photoshopa ili cada, a posto ces na etf sigurno ce ti trebati i za fax! posto vidim da ti je limit 750eur onda bi ti svakako preporucio dobar destop mnogo pre nego lap top jer za taj novac ne mozes da uzmes ni pristojan. Mislim mozes sa 256rama i nekom integrisanom grafikom sa kojom ni tetris nezes moci da igras i celeronom ili slabim sempronom koji opet nije dovoljan za neki normalan brz rad(u konbinaciji sa ostalim konponentama)! Za internet ili potpunu office varijantu i ajde nekako ali nizasta drugo. Opet sa druge strane sta ce ti lap top, jos ides u skoli i kao da ces ga negde nositi, mislim potpuna glupost, budi realan! Dok za taj novac mozes da uzmes odlicnu masinu i to sa tft-om, tao da ti je moja topla preporuka destop!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zarko13 tako je! 07.05.2006. 14:01 #5842

status: user
broj poruka: 11
Slazem se sa Urosem. A sto se tice firme - ne moras da biras gotove i u glavnom skupe konfiguracije nego, ako se iole razumes, ili imas nekoga da ti pomogne, sklopi svoj custom chopper - po svojim potrebama.
pozzzz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 07.05.2006. 14:57 #5847

status: user
broj poruka: 568
desktop naravno sem ako ti poslovne obaveze (koje???) ne zahtevaju laptop
ako volis mobilnost kupi si pda i desktop

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 jos jedan glas 07.05.2006. 19:47 #5860

status: user
broj poruka: 282
za desk, cisto da budes siguran. S jedne strane imas krs laptop (za te pare ne mozes bas da kupis zver) za koji je pitanje koliko ce ti trebati mogucnost prenosenja, a sa druge strane sasvim ok desktop. Sto se tice firmi nemoj da biras najjeftinije nego one koji imaju najbolji odnos prema kupci (citaj one koje te ne iskuliraju kada se pojavis sa neispravnom komponentnom u garantnom roku). Ja na takve jos nisam naisao, a ako neko jeste neka kaze.

Pozdrav

Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646133.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs