Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Nakon reinstalisanja WinXP-a SP3...
STRANA 1 OD 1
tortojed Nakon reinstalisanja WinXP-a SP3... 24.05.2009. 00:44 T17579

status: user
broj poruka: 10988

stari dokumenti su tu ali je njihovo citanje onemoguceno (encrypted files). U `properties` prisutna je samo informacija o velicini fajla i da su `svojina` ``bivseg`` korisnika (frajer koji je reinstalisao sistem, nije obnovio instalaciju nego je oformio paralelni XP, sa novim admin i user names).
Rec je o fotografijama i video-zapisima. Imena foldera u kojima se fajlovi nalaze, kao i imena samih fajlova ispisana su zelenom bojom.

Stono bi rek`o tovarish Lunacarski: sta da se radi?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kovle .... 24.05.2009. 00:47 #116485

status: user
broj poruka: 976
Ne znam resenje za tvoj problem ali se meni jedno vreme desvalo da kad napravim novi folder on bude ispisan zelenim slovima kao i svi fajlovi u njima, ali kad bih nesto prebacio sa moba ili bilo cega fajl je normalno napisan, ne znam od cega je to, posle je sve bilo normalno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 24.05.2009. 01:18 #116490

status: user
broj poruka: 12057
Probaj da napravis novog usera, a ako to ne pomogne, idi u admin nalog i u security particija dodaj tvog usera sa full control dozvolama a tog starog obrishi sa spiska usera. Dodaj i everyone (full control) za svaki slucaj. Kad to budesh radio, podesi tako security da se upetuju folderi, child folderi i sve u njima.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud takticka greska 24.05.2009. 02:42 #116498

status: user
broj poruka: 3738
slican problem, i resio sam ga nikako. Dan danas stoje ti fajlovi i ne mogu da im pristupim nazalost! Postavio sam i temu pre jedno dve godine al odgovor je bio negativan!
Nasiljem protiv argumenata...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Boko333 Re: 24.05.2009. 07:26 #116511

status: user
broj poruka: 106
Pokusaj ovako My computer>tools>Folder Options>View>pa odstikliraj Use simple file sharing,kada to uradis idi na taj folder koji ne mozes da otvoris, desni klik Security>Add>advanced klikni>Find Now>pronadji svoj sadasnji nalog i daj mu full control za taj Folder.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Next-next-next-accept i eto ga Encrypted File System 24.05.2009. 09:16 #116514

status: user
broj poruka: 6643
Ni jedna od tih prostih fora ne pomaže jer su fajlovi zaštićeni pomoću ključa koji je formiran u bivšem OS-u i za bivšeg administratora - korisnika u njegovom korisničkom profilu. Ako taj nije izvezao svoj ključ i sačuvao ga..... katastrofa. (Kad već ne zna da koristi Acronis ili neki drugi ghost-fajl program). Inače, kad je već nabasao na EFS i automatsku zaštitu fajlova i foldera pod NTFS-om (WinXP PRO) trebao je ipak malo da pronjuška i da upali alarme, jer nije sve baš besplatno. Ovo pišem zbog onih koji su to isto uradili, ali čekaju na red da izgube podatke. Treba da se formira recovery agent, a pre toga sertifikat za povratak podataka (data recovery certificate) koji će onda, dozvoliti da se fajlovi-folderi zaključani pod jednim nalogom na host računaru, otključaju na bilo kom drugom računaru - naravno, sa svim ovim sertifikatima i poznavanjem lozinke, i, pod admin nalogom..... koji treba da se sačuvaju - ne na tom istom hdd-u i računaru da ne bi bili izgubljeni. Ako to nije unapred urađeno, onda je to veoma bolan način da neko spozna šta znače pojmovi kojima se svojevremeno Windows XP Professional reklamirao i dičio (s pravom): STRONG NTFS FILE PROTECTION...
Ispod je link ka stranicama koje objašnjavaju šta i kako treba preduzeti, a to je inače objavljeno (kao `svoj` rad) čini mi se u Svetu kompjutera... u savetima, ali tek to me mrzi da pronađem iako je prevedno.
http://www.practicalpc.co.uk/computing/windows/xpencrypt1.htm
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 24.05.2009. 09:51 #116519

status: user
broj poruka: 1673
Eto sta se desava kad svako misli da ume da instalira Win zato sto je to odradio sebi par puta, najcesce su zrtve ljudi koji se plase da to urade sami a onda im se ponudi neko ko je `ekspert` jer je zaboga zam sebi to radio nekoliko puta. Naravno pre instalacije nije sacuvao nista, mislio je da ce to sve ostati tamo gde je i bilo i da ce to iskoristiti. Umesto toga je trebao sve dokumente da sacuva na nekom drugom disku, cd-u, dvd-u ili fleski ali nije. A sta recimo da je pukla instalacija Win-a i da se proces nije zavrsio kako treba usled nekog konflikta ili necega (visa sila). Pa onda bi takodje ostao bez svega, kao i sada. Mislim da NTFS enkripciju neces uspeti da zaobidjes.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NMY hmm... 24.05.2009. 09:51 #116520

status: user
broj poruka: 1509
Ja sam slican problem ovako rijesio !

Prvo, ako nemas Encrypt i Decrypt opcije u `desni klik` meniju instaliraj Tune Up Utilities, podesi da doda te opcije u navedeni meni...

Onda jednostavno desni klik na fajl, encrypt i nakon toga ponovo desni klik pa decrypt, meni je tako pomoglo...

Znam da zvuci smijesno i previse jednostavno, ali meni je pomoglo...

Javi ako pomogne...

PS: Bas su bili zeleni nazivi, sto znaci da su kao enkriptovani fajlovi...


SONY VAIO VGN-FW285J

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ja ovaj problem nisam nikad iskusio... 24.05.2009. 10:00 #116523

status: user
broj poruka: 7761
Ko sto rekog ovakav problem nisam nikad iskusio i nadam se da necu.
Meni nije najjasnije da li si ti imao samo jednu particiju i sve podatke u C:MyDocuments !!!
Ako jesi krajnje je vreme da menjas te ruzne navike i da imas bar dve particije jedna za sistem i programe a druga za sve ostalo.
Ovakvim pristupom i nakon desetak reinstalacija sistema nisam iskusio slicne probleme.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
corrupt ... 24.05.2009. 10:38 #116532

status: user
broj poruka: 19
Jedno od resenje koje sigurno radi i koje sam i sam proverio je da podignes sistem sa nekog Linux LIVE dvd-a npr. Ubuntu, Knoppix itd i posto ces u njemu imati pristup SVIM folderima i fajlovima na toj particiji, bez problema mozes da presnimis svoje podatke na neki USB flash ili slicno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky RE: 24.05.2009. 11:00 #116537

status: user
broj poruka: 393
Probaj pomocu ovog programa:
http://rapidshare.com/files/200754018/DataRecovery-WizardPro4.3.rar


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darkoc78 re: 24.05.2009. 13:07 #116554

status: user
broj poruka: 467
I ja sam imao jedan takav slucaj i na zalost nisam uspeo nikako da ga resim jer su sami fajlovi enkriptovani tj. promenjen im je sadrzaj, znaci mogu fajlovi da se iskopiraju iz nekig Linuxa npr. ali je to dzabe kad su im sadrzaji promenjeni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 24.05.2009. 14:24 #116579

status: user
broj poruka: 584
zeleno = tragedija

da se ovo ne bi dogadjalo vise, za svaki slucaj eksportujte private key...
settings-internet options-content-cerificates
pod personal stanite na svoj nalog i idite na export-next-yes, export private key,
lupite sifru i snimite dobijeni .pfx fajl na sigurno mesto VAN te masine
kad vam se mali zeleni jave na novoj instalaciji, importujte .pfx i imacete pun pristup.

da iskopate eventualne zelene na postojecoj instalaciji,
total commander-commands-search-advanced pod atributes stiklirajte encrypted
i dobicete listing malih zelenih

postoji mogucnost i preko cipher komande pod cmd...
cipher [slash]s:c:[backslash] [slash]q [je_vece] `C:[backslash]enkriptovano.txt`

zameniti samo [slash] i [backslash] sa odgovarajucim kosim crtama,
[je_vece] sa je vece :)
ovde je i posle 10 godina nemoguce postovati normalno...

-s - oznacava folder za skeniranje, -q daje osnovne podatke,
ovo dalje je da ne ispisuje na ekranu nego gura u .txt fajl
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Sta da se radi, ljudi,... 24.05.2009. 18:03 #116629

status: user
broj poruka: 10988
kad je covek dvostruko zeznuo stvar: prvo je (odnosno, onaj ko je instalisao prethodni sistem) ostavio ukljucenu enkripciju, a zatim je (umesto da izvrsi `repair`) oformio novi (sistem).
Dakle, problem je u tome sto se folderi otvaraju bez problema, spisak fajlova je tu, vidi se tacno sta je sta (fotka, .avi, .vmw ...) i vidi se koliko je koji tezak. Ali, programi zaduzeni za citanje kazu: njet, ti Jakovljevicu nisi ti, ti si neki drugi spijun... U `properties` stoji da je fajl `encrypted` a kada pokusam da odcekiram tu stavku, eto me opet kod Cvorovica.
Da li vredi da pokusam sa formiranjem usera koji bi nosio naziv prethodnog admin-a?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Don`t work 24.05.2009. 18:52 #116640

status: user
broj poruka: 6643
Šta, misliš da je STRONG enkripcija winblowsa u tome, što koristi ime korisnika? Kao ono: Pera. I to bude šifra. I koji god se Proka Pronalazač seti da bi od njegovog druga Petra šifra i naziv bili Pera, on jedino može da pristupi podacima....
JOK, BRE! SERTIFIKAT, nemaš sertifikat. WIn će samo napraviti novi sertifikat na svakom novom nalogu, ali, neće nikada više napraviti isti kao stari na bivšem računaru, pa ma koliko puta pravio naloge sa istim imenom korisinika (i pwl-om).... Jedino da potražiš neke brute force ili slične programe.... kakav je nekad bio Cain i Abel... mada, slaba vajda, ne isplati se.
S obzirom kako si opisao te zaštićene fajlove..... neka ih lik opet skine sa xxx sajtova...

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed E brate, covek je to poskidao sa svoga fotoaparata... 25.05.2009. 00:59 #116781

status: user
broj poruka: 10988
i ja sam fotke video pre nekoliko meseci. Ne (na zalost) nije sa xxx, neponovljivo je.

Usput: da li se ovo (automatsko) kriptovanje obavlja samo u slucaju da se fajlovi smestaju u default foldere (user/my documents itd.) ili odrediste nema veze sa time?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646187.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs