Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Da li neko normalan kupuje od preprodavaca sa PCB oglasa?
STRANA 1 OD 1
djaki Da li neko normalan kupuje od preprodavaca sa PCB oglasa? 07.05.2006. 13:27 T1758

status: user
broj poruka: 8
Inace ne volim da kritikujem na ovaj nacina, ali se svakodnevno iznenadjujem odnosom cena i konfiguracija, posebno laptop racunara, koji se nude na malim oglasima na PC Berzi. Nude se polovni kompjuteri nekada i po istim ili vecim cenama od novih konfiguracija, P1 konfiguracije po cenama od 250 - 300 e itd. Pri tome se ne daje nikakva garancija ili papiri, a kupac preuzima potpuni rizik da oprema ne otkaze posle nekoliko dana.Sve se predstavlja kao povoljna ponuda.Mene zanima da li neko normalan kupuje ovakve racunare i kako se preprodavcima isplati da uopste ulaze u ovakve price.Ajde neka mi neko pametniji od mene odgovori.Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 07.05.2006. 14:47 #5845

status: user
broj poruka: 568
i ja se to isto pitam

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 07.05.2006. 23:19 #5867

status: user
broj poruka: 711
Nije neki problem ako znas sta kupujes i kako da ga pregledas... U principu, polovno nikad ne kupujem hardver sa pokretnim delovima i ako ne mogu da ga testiram bar dva dana... Zasad jos nisam imao problema (uzimao sam procersore, memoriju ...)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zvasiljevi Problem sa poverenjem i pravima kupaca 08.05.2006. 09:33 #5868

status: user
broj poruka: 1
U normalnim zemljama prenos garancije i vlasnistva nad PC/laptop opremom je standardna stvar. Ja sam, na primer, kupio prosle godine jednog Dell D800 u Londonu koji je dosao sa 3 year NBD garancije (next business day). Dell obezbedjuje prenos vlasnistva i garancije uz kompletnu dokumentaciju u bilo koju evropsku zemlju - u Srbiji je Informatika glavni Dell customer center. Ovakva profesinlana masina se u zemlji moze naci za ne manje od 1900 EUR + porez (1GB RAM, 100GB disk, 1920x1200 rezolucija...), a ja bih je iz Londona mogao uvek doneti za 1250 EUR, cak i novu, sa svim papirima.

Medjutim, problem je sto u nasoj zemlji nema dovoljno ekonomskog poverenja. Percepcija nasih ljudi je da mogu sigurnije proci kupovinom opreme u firmama nego od ljudi koji bi im mogli doneti nove ili skoro nove masine po znatno nizim cenama iz inostranstva.

To ce biti i ostati problem za duze vreme, jer niko ne zeli da rizikuje ni za najmanji dinar, a kamoli za vecu lovu.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
novicaberz Pa kako je nama preprodavcima!!!!!!! 09.05.2006. 12:03 #5878

status: user
broj poruka: 1

Kako ko, i mi kupimo polovnu robu bez garancije ali ipak dajemo garanciju pa u slucaju neispravnosti ko puca za pare!! Pa ja , naravno..
PS ima i mnogo korektnih preprodavaca a to u vezi lupetanja cena, budite sigurni da nisu preprodavci. Mi samo ulazemo vancovecanski napor da ulozimo 50 a zaradimo 5 eur uz rizike i maltretiranja raznih experata preko svih vrsta alata za komunikaciju gde se i oglasavamo. POZDRAV!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
set klasika 11.05.2006. 19:45 #5926

status: user
broj poruka: 165



Zakon ponude i traznje. Kako je Barton 70e!!!!!!

To je to.
Take it or leave it.
Cesto kupujem i prodajem preko pc berze i nikada nisam imao nikakvih problema, a sto se cena tice jbg.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs