Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Klima za male pare
STRANA 1 OD 2  
doca80 Klima za male pare 25.05.2009. 20:31 T17607

status: user
broj poruka: 3053
Potrebna mi je POKRETNA klima koja moze da ohladi prostoriju od 20 kvadrata. Ne trazim neki kvalitet,gledam da bude neka jeftinija varijanta...Dakle,ako neko zna gde ima da se kupi takva klima,po kojoj ceni...(ili jos bolje ima ili je makar isprobao takvu klimu),neka javi...


KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 25.05.2009. 20:41 #116911

status: user
broj poruka: 9122
Hteo moj cale da kupi takvu jednu, ali kaze to je slicno nekom ventilatoru tako je rekao moj cale kada ih je malo proucio, a cena je barem prosle godine bila oko 200 evra, hteo da kupi jednu takvu za neku radionicu (oko 25 kvadrata), medjutim video da nije nesto i kupio Samsung klimu, koja odlicno radi, a u kuci imam jednu Whirlpool koja takodje odlicno rade (obe su 12-ice).

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Losa rabota 25.05.2009. 21:15 #116921

status: user
broj poruka: 5696
klime u vidu frizidera ne rade nikakav bolji posao od vecih ventilatora koji prave samo promaju...prvo mnogo trosi, drugo izvodna cevuljaga se jako greje i mora da izbacuje taj vazduh napolje a kako ces to izvesti na promeru fi 100 ne znam. Zakon termodinamike glasi: da biu nesto ohladio najpre nesto moras da ugrejes...po mom iskustvu ti aparati ne rade nista


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: Losa rabota 25.05.2009. 21:27 #116923

status: user
broj poruka: 3053
Pa zato ja pitam ovde ljude za iskustva sa klimama... Cuo sam to isto od par ljudi...Covek se polakomi na to da 20 kvadrata nije veliki prostor,i da cak i tako mala klima moze da odradi posao... Znaci mislis da bi neka standardna klima devetka bila bolja invasticija? Jel imas neku preporuku za tako neku jeftiniju devetku?


KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!

:: klime u vidu frizidera ne rade nikakav bolji posao od vecih ventilatora koji prave samo promaju...prvo mnogo trosi, drugo izvodna cevuljaga se jako greje i mora da izbacuje taj vazduh napolje a kako ces to izvesti na promeru fi 100 ne znam. Zakon termodinamike glasi: da biu nesto ohladio najpre nesto moras da ugrejes...po mom iskustvu ti aparati ne rade nist
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 25.05.2009. 21:37 #116925

status: user
broj poruka: 1673
Nista bez prave klime, po mogucstvu sa invertorom i DC kompresorom. Ali njihova cena je oko 40000 pa navise za 12-ticu. Od jeftinijih varijanti mozda Samsung, ostalo je sve isto tj. genericki model KFR12 i nije bitan proizvodjac jer sve imaju slicne kompresore koji posle nekoliko godina pocinju da zezaju. Jedna takva 12-tica sa satro Matsushita kompresorom je pocela da zeza posle 4-te godine i proslog leta je nekoliko dana odbijala da radi kada su dnevne temperature bile jako visoke, kompresor se pregrevao i po nekoliko sati nije hteo da se ukljuci a i kada se ukljuci pocne da hladi ali samo veoma kratko. Drugo i kada radi klima bez invertora pravi veliku razliku temperature kad ukljuci i kada iskljuci za razliku od klime sa invertorom ciji temperaturni histerezis je samo -0,5 do+0,5 stepeni od zadate temperature sto je skoro neosetno i svi invertorski kompresori rade sa spoljnim temperaturama od 53-55 stepeni za razliku od obicnih kojima je max 45. Mitsubishi 12-tica sa invertorom puni vec skoro 10 godina i dan danas radi kao prvog dana a od servisa nema nista sem redovnog ciscenja filtera, jedina mana je sto stvarno nemam pojma ko ih zastupa i da li ih neko prodaje vise. Kao druga varijanta odlicno se pokazao Panasonic sa invertorom ali dobro vodi racuna o tacnoj oznaci jer se naizgled isti modeli jako razlikuju i obavezno gledaj da je Made In Malezija, nikako Kina.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spike Re: Losa rabota 25.05.2009. 21:45 #116928

status: user
broj poruka: 223
Zakon termodinamike se koristi kod klima uredjaja, frizidera i slicno, ali na malo drugaciji nacim. Verovatno se pitas zasto, zato sto klima uredjaj funkcionise po principu Adijabatskog procesa, gde gas vrši rad na račun svoje unutrašnje energije, a to znači da se smanjuje
i njegova temperatura... Verovatno ne kontas u cemu je rec, ali da bi taj gas ne moze da vrsi rad sam od sebe, vec za to mu pomaze ventlator, odnosno adijabatski proces se ne moze vrsiti sam od sebe, vec mora postojati nesto sto ce da pokrene ceo taj ciklus... :) Bez ljutnje MACHINE, ali fizika ti je izgleda slabija strana, prozivas frizidere, klime i slicno, a ne znas kako funkcionisu...

:: klime u vidu frizidera ne rade nikakav bolji posao od vecih ventilatora koji prave samo promaju...prvo mnogo trosi, drugo izvodna cevuljaga se jako greje i mora da izbacuje taj vazduh napolje a kako ces to izvesti na promeru fi 100 ne znam. Zakon termodinamike glasi: da biu nesto ohladio najpre nesto moras da ugrejes...po mom iskustvu ti aparati ne rade nista
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Vaskev je tu nesto rekao 25.05.2009. 21:45 #116929

status: user
broj poruka: 5696
Matsushita iliti Panasonic kompresori zajedno sa Hitachijem spadaju u neku srednju klasu i zaista su dobri, to sto je Vaskev video jedan komad koji zeza nije merilo kvaliteta. Naravno izbeci Kinu i Tursku vec samo Malezija i Korea. Svi ostali kompresori srednje klase kakvi su Samsungovi su losi...najbolji kompresori su Toshiba, Mitsubishi i Daikin. Toshiba ima i u kineskim Carrier i Tadiran modelima (firme jesu USA i Israel ali jefitniji modeli se rad eu kini ali su opet odlicni). Japanci koji su odlcini su jos i Fujitsu i Funai. Kako god moje je misljenje pre ici na reparirane jepance nego nove Kineze. Ako kupujes split system (tebi invertor ne treba) jer neces greajti na -10C niti hladiti +60C. Tebi bi preporuka isla u smeru ili Panasonic ili LG ali samo Korea ili Malay kompresori...to su tu neki BestBuy. Imalo je da se za nekih bednih 30.000 prosle godine uzme Hitachi (made in JPN) inverter 10-ka koji gruva za sav novac...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE @Spike 25.05.2009. 21:50 #116931

status: user
broj poruka: 5696
Bez ljutnje, a da li si ti polozio fiziku npr. na fizickom fakultetu ili ETF-u ili mozda frigomehaniku na MF-u??? Ako nisi onda nemoj iznositi pausalne ocene o tome ko koliko zna. Ja sam samo plasticno objasnio princip rada, a ti si to isto ponovio i produbio detaljnije. Ovo sto si ti ispisao nakon toga je deplasirano iz razloga sto ja nisam ni ulazio u materiju termodinamike cak ni adhoc, bas nimalo, tako da ti je zapazanje totalno omasilo smisao. Ako si mislio da pokazes svoje znanje, radis to na pogresan nacin i sa pogresnom osobom. Preporucujem ti da pazljivo procitas moje navode, pa onda vidis u cemu si pogresio kada si me etiketirao.Toliko!


:: Zakon termodinamike se koristi kod klima uredjaja, frizidera i slicno, ali na malo drugaciji nacim. Verovatno se pitas zasto, zato sto klima uredjaj funkcionise po principu Adijabatskog procesa, gde gas vrši rad na račun svoje unutrašnje energije, a to znači da se smanjuj
:: i njegova temperatura... Verovatno ne kontas u cemu je rec, ali da bi taj gas ne moze da vrsi rad sam od sebe, vec za to mu pomaze ventlator, odnosno adijabatski proces se ne moze vrsiti sam od sebe, vec mora postojati nesto sto ce da pokrene ceo taj ciklus... :) Bez ljutnje MACHINE, ali fizika ti je izgleda slabija strana, prozivas frizidere, klime i slicno, a ne znas kako funkcionisu..
::
:: :: klime u vidu frizidera ne rade nikakav bolji posao od vecih ventilatora koji prave samo promaju...prvo mnogo trosi, drugo izvodna cevuljaga se jako greje i mora da izbacuje taj vazduh napolje a kako ces to izvesti na promeru fi 100 ne znam. Zakon termodinamike glasi: da biu nesto ohladio najpre nesto moras da ugrejes...po mom iskustvu ti aparati ne rade nista
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spike Re: Re: Re: Losa rabota 25.05.2009. 21:57 #116933

status: user
broj poruka: 223
diplomirao na fizickom fakultetu odsek `Teorijska i eksperimentalna fizika`... mislim da si se pogresno izrazio i da si malo pobrkao loncice...


:: Bez ljutnje, a da li si ti polozio fiziku npr. na PMFu odsek Fizika ili na ETFu??? Ako nisi onda nemoj iznositi pausalen ocene o tome ko koliko zna. Ja sam samo plasticno objasnio, a ti si to isto ponovio i produbio detaljnije. Ovo sto si ti ispisao je deplasirano iz razloga sto ja nisam ni ulazio u materiju termodinamike cak ni adhoc, bas nimalo, tako da ti je zapazanje totalno omasilo smisao. Ako si mislio da pokazes svoje znanje, radis to na pogresan nacin i sa pogresnom osobom. Preporucujem ti da pazljivo procitas moje navode, pa onda vidis u cemu si pogresio kada si me etiketirao.Toliko
::
::
:: :: Zakon termodinamike se koristi kod klima uredjaja, frizidera i slicno, ali na malo drugaciji nacim. Verovatno se pitas zasto, zato sto klima uredjaj funkcionise po principu Adijabatskog procesa, gde gas vrši rad na račun svoje unutrašnje energije, a to znači da se smanjuj
:: :: i njegova temperatura... Verovatno ne kontas u cemu je rec, ali da bi taj gas ne moze da vrsi rad sam od sebe, vec za to mu pomaze ventlator, odnosno adijabatski proces se ne moze vrsiti sam od sebe, vec mora postojati nesto sto ce da pokrene ceo taj ciklus... :) Bez ljutnje MACHINE, ali fizika ti je izgleda slabija strana, prozivas frizidere, klime i slicno, a ne znas kako funkcionisu..
:: ::
:: :: :: klime u vidu frizidera ne rade nikakav bolji posao od vecih ventilatora koji prave samo promaju...prvo mnogo trosi, drugo izvodna cevuljaga se jako greje i mora da izbacuje taj vazduh napolje a kako ces to izvesti na promeru fi 100 ne znam. Zakon termodinamike glasi: da biu nesto ohladio najpre nesto moras da ugrejes...po mom iskustvu ti aparati ne rade nista
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: Re: Losa rabota 25.05.2009. 22:04 #116934

status: user
broj poruka: 5696
Niti sam se lose izrazio niti sam pobrkao loncice. Nego ti nisi palzjivo procitao moj post i video nameru da nisam ni zalazio u teoretisanje, vec samo rekao osnovni pricnip TD-a bez ulazenja u to da li je nulti, prvi, drugi ili pak treci...bilo oni u svojoj osnovnoj ili specificnoj/prilagodjenoj formulaciji. Svakako da si od fizike vise ucio nego ja nekada na ETF-u ali to ti ne daje za pravo da donosis preuranjenje zakljucke

:: diplomirao na fizickom fakultetu odsek `Teorijska i eksperimentalna fizika`... mislim da si se pogresno izrazio i da si malo pobrkao loncice...
::
::
:: :: Bez ljutnje, a da li si ti polozio fiziku npr. na PMFu odsek Fizika ili na ETFu??? Ako nisi onda nemoj iznositi pausalen ocene o tome ko koliko zna. Ja sam samo plasticno objasnio, a ti si to isto ponovio i produbio detaljnije. Ovo sto si ti ispisao je deplasirano iz razloga sto ja nisam ni ulazio u materiju termodinamike cak ni adhoc, bas nimalo, tako da ti je zapazanje totalno omasilo smisao. Ako si mislio da pokazes svoje znanje, radis to na pogresan nacin i sa pogresnom osobom. Preporucujem ti da pazljivo procitas moje navode, pa onda vidis u cemu si pogresio kada si me etiketirao.Toliko
:: ::
:: ::
:: :: :: Zakon termodinamike se koristi kod klima uredjaja, frizidera i slicno, ali na malo drugaciji nacim. Verovatno se pitas zasto, zato sto klima uredjaj funkcionise po principu Adijabatskog procesa, gde gas vrši rad na račun svoje unutrašnje energije, a to znači da se smanjuj
:: :: :: i njegova temperatura... Verovatno ne kontas u cemu je rec, ali da bi taj gas ne moze da vrsi rad sam od sebe, vec za to mu pomaze ventlator, odnosno adijabatski proces se ne moze vrsiti sam od sebe, vec mora postojati nesto sto ce da pokrene ceo taj ciklus... :) Bez ljutnje MACHINE, ali fizika ti je izgleda slabija strana, prozivas frizidere, klime i slicno, a ne znas kako funkcionisu..
:: :: ::
:: :: :: :: klime u vidu frizidera ne rade nikakav bolji posao od vecih ventilatora koji prave samo promaju...prvo mnogo trosi, drugo izvodna cevuljaga se jako greje i mora da izbacuje taj vazduh napolje a kako ces to izvesti na promeru fi 100 ne znam. Zakon termodinamike glasi: da biu nesto ohladio najpre nesto moras da ugrejes...po mom iskustvu ti aparati ne rade nista
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spike Re: Re: Re: Re: Re: Losa rabota 25.05.2009. 22:14 #116935

status: user
broj poruka: 223
lose si se izrazio u tome sto si rekao:

`klime u vidu frizidera ne rade nikakav bolji posao od vecih ventilatora koji prave samo promaju...`

Sto nikako nije tacno i onda si kao naveo zakon termodinamike za ljude koji su slabo upuceni u fiziku, pa ispada da si ih uputio u nesto, kao da si ih prosvetlio, sto ustvari nikako nije tacno...

:: Niti sam se lose izrazio niti sam pobrkao loncice. Nego ti nisi palzjivo procitao moj post i video nameru da nisam ni zalazio u teoretisanje, vec samo rekao osnovni pricnip TD-a bez ulazenja u to da li je nulti, prvi, drugi ili pak treci...bilo oni u svojoj osnovnoj ili specificnoj/prilagodjenoj formulaciji. Svakako da si od fizike vise ucio nego ja nekada na ETF-u ali to ti ne daje za pravo da donosis preuranjenje zakljuck
::
:: :: diplomirao na fizickom fakultetu odsek `Teorijska i eksperimentalna fizika`... mislim da si se pogresno izrazio i da si malo pobrkao loncice...
:: ::
:: ::
:: :: :: Bez ljutnje, a da li si ti polozio fiziku npr. na PMFu odsek Fizika ili na ETFu??? Ako nisi onda nemoj iznositi pausalen ocene o tome ko koliko zna. Ja sam samo plasticno objasnio, a ti si to isto ponovio i produbio detaljnije. Ovo sto si ti ispisao je deplasirano iz razloga sto ja nisam ni ulazio u materiju termodinamike cak ni adhoc, bas nimalo, tako da ti je zapazanje totalno omasilo smisao. Ako si mislio da pokazes svoje znanje, radis to na pogresan nacin i sa pogresnom osobom. Preporucujem ti da pazljivo procitas moje navode, pa onda vidis u cemu si pogresio kada si me etiketirao.Toliko
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Zakon termodinamike se koristi kod klima uredjaja, frizidera i slicno, ali na malo drugaciji nacim. Verovatno se pitas zasto, zato sto klima uredjaj funkcionise po principu Adijabatskog procesa, gde gas vrši rad na račun svoje unutrašnje energije, a to znači da se smanjuj
:: :: :: :: i njegova temperatura... Verovatno ne kontas u cemu je rec, ali da bi taj gas ne moze da vrsi rad sam od sebe, vec za to mu pomaze ventlator, odnosno adijabatski proces se ne moze vrsiti sam od sebe, vec mora postojati nesto sto ce da pokrene ceo taj ciklus... :) Bez ljutnje MACHINE, ali fizika ti je izgleda slabija strana, prozivas frizidere, klime i slicno, a ne znas kako funkcionisu..
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: klime u vidu frizidera ne rade nikakav bolji posao od vecih ventilatora koji prave samo promaju...prvo mnogo trosi, drugo izvodna cevuljaga se jako greje i mora da izbacuje taj vazduh napolje a kako ces to izvesti na promeru fi 100 ne znam. Zakon termodinamike glasi: da biu nesto ohladio najpre nesto moras da ugrejes...po mom iskustvu ti aparati ne rade nista
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Nema razloga za akademske rasprave 25.05.2009. 22:22 #116936

status: user
broj poruka: 7700
ako mozete pomozite coveku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE WTF 25.05.2009. 22:24 #116937

status: user
broj poruka: 5696
Klime u vidu frizidera, klime oblika frizider, klime koje nalikuju frizideru...i sl. sinonimi...

Iz iskustva nemaju znacajniji ucinak od obicnog ventilatora koji komesa vazduh iste T. Mnogo vremena je potrebno dok se ne postigne termalna efikasnost, greje sulundar koji moze biti poprilicnih gabarita/duzine/promera dok se ne nadje mesto i otvor usmeri ka spolja a pride da u sobi sve dihtuje, prednji deo kroz rebra izbacuje hladan vazduh a odvodna harmonika isti taj vaduh greje...sta je tu nelogicno??? Pa nista...ne znam da li je ikome ovo nejasno, osim tebi...

Ne ocekujes valjda da obicnom kupcu crtam i adijabatu? #@$%^&* Ili mozda uz to da oderedim i termanlu efikasnost i elektricnu potrosnju pri pojedinacnim temperaturnim parametrima...zar nije malo mnogo?!





:: lose si se izrazio u tome sto si rekao:
::
:: `klime u vidu frizidera ne rade nikakav bolji posao od vecih ventilatora koji prave samo promaju...
::
:: Sto nikako nije tacno i onda si kao naveo zakon termodinamike za ljude koji su slabo upuceni u fiziku, pa ispada da si ih uputio u nesto, kao da si ih prosvetlio, sto ustvari nikako nije tacno..
::
:: :: Niti sam se lose izrazio niti sam pobrkao loncice. Nego ti nisi palzjivo procitao moj post i video nameru da nisam ni zalazio u teoretisanje, vec samo rekao osnovni pricnip TD-a bez ulazenja u to da li je nulti, prvi, drugi ili pak treci...bilo oni u svojoj osnovnoj ili specificnoj/prilagodjenoj formulaciji. Svakako da si od fizike vise ucio nego ja nekada na ETF-u ali to ti ne daje za pravo da donosis preuranjenje zakljuck
:: ::
:: :: :: diplomirao na fizickom fakultetu odsek `Teorijska i eksperimentalna fizika`... mislim da si se pogresno izrazio i da si malo pobrkao loncice...
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Bez ljutnje, a da li si ti polozio fiziku npr. na PMFu odsek Fizika ili na ETFu??? Ako nisi onda nemoj iznositi pausalen ocene o tome ko koliko zna. Ja sam samo plasticno objasnio, a ti si to isto ponovio i produbio detaljnije. Ovo sto si ti ispisao je deplasirano iz razloga sto ja nisam ni ulazio u materiju termodinamike cak ni adhoc, bas nimalo, tako da ti je zapazanje totalno omasilo smisao. Ako si mislio da pokazes svoje znanje, radis to na pogresan nacin i sa pogresnom osobom. Preporucujem ti da pazljivo procitas moje navode, pa onda vidis u cemu si pogresio kada si me etiketirao.Toliko
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: Zakon termodinamike se koristi kod klima uredjaja, frizidera i slicno, ali na malo drugaciji nacim. Verovatno se pitas zasto, zato sto klima uredjaj funkcionise po principu Adijabatskog procesa, gde gas vrši rad na račun svoje unutrašnje energije, a to znači da se smanjuj
:: :: :: :: :: i njegova temperatura... Verovatno ne kontas u cemu je rec, ali da bi taj gas ne moze da vrsi rad sam od sebe, vec za to mu pomaze ventlator, odnosno adijabatski proces se ne moze vrsiti sam od sebe, vec mora postojati nesto sto ce da pokrene ceo taj ciklus... :) Bez ljutnje MACHINE, ali fizika ti je izgleda slabija strana, prozivas frizidere, klime i slicno, a ne znas kako funkcionisu..
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: klime u vidu frizidera ne rade nikakav bolji posao od vecih ventilatora koji prave samo promaju...prvo mnogo trosi, drugo izvodna cevuljaga se jako greje i mora da izbacuje taj vazduh napolje a kako ces to izvesti na promeru fi 100 ne znam. Zakon termodinamike glasi: da biu nesto ohladio najpre nesto moras da ugrejes...po mom iskustvu ti aparati ne rade nista
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 25.05.2009. 22:28 #116938

status: user
broj poruka: 1673
@Machine
Nisam rekao da je Matshushita nego Satro Matsushita i znam da je Panasonic dobar izbor ali braca lepe oznake na sve i svasta po principu a sta zelite...
Moja druga klima je bas Panasonic sa invertorom i DC kompresorom a prednost invertora nije samo u grejanju na -10 (kod mog starog Mitsubishija je -20 i podjednako je koristim i za grejanje i hladjenje) vec u daleko manjoj buci koju pravi spoljna jedinica zahvaljujuci kompresoru koji radi sa promenjivom snagom, radi samo onoliko brzo koliko je potrebno i dozira hladan vazduh samo koliko je dovoljno da postigne zadatu temperaturu sto se direktno odrazava na vek trajanja, neprimetnim promenama temperature, potrosnji struje i generisanoj buci i naravno kao negativan efekat je veca cena uredjaja u startu.

Inace princip rada split sistema se zasniva na sirenju gasa (pri cemu se on hladi) i sabijanju kada se on zagreva a ceo postupak vrsi kompresor a sistem (elektro) ventila odredjuje smer kretanja (ventil postoji samo kod klima koje mogu da greju) i tako bira rezim rada grejanje ili hladjenje.

Inace modeli Mitsubishija za 2009 su odradjeni ekstra, sa mogucnostima daljinske kontrole putem GPRS sistema (zahtevaju SIM karticu) a kompresori su DC multifaznog sistema sa elektronikom koja generise potreban visefazni napon.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spike Re: WTF 25.05.2009. 22:29 #116939

status: user
broj poruka: 223
ja kapiram da ovo poselednje ima logike, ali da li si ti pomogao coveku time sto si mu u prenesenom znacelju rekao da su klime i frizideri u stvari jedno obicno sra*e?????? Tj da ti ne vidis svrhu njihovog postojanja... Nego da isti posao odradjuje obican ventilator, ustvari onda ti i netreba ventilator napravi promaju...


:: Klime u vidu frizidera, klime oblika frizider, klime koje nalikuju frizideru...i sl. sinonimi..
::
:: Iz iskustva nemaju znacajniji ucinak od obicnog ventilatora koji komesa vazduh iste T. Mnogo vremena je potrebno dok se ne postigne termalna efikasnost, greje sulundar koji moze biti poprilicnih gabarita/duzine/promera dok se ne nadje mesto i otvor usmeri ka spolja a pride da u sobi sve dihtuje, prednji deo kroz rebra izbacuje hladan vazduh a odvodna harmonika isti taj vaduh greje...sta je tu nelogicno??? Pa nista...ne znam da li je ikome ovo nejasno, osim tebi..
::
:: Ne ocekujes valjda da obicnom kupcu crtam i adijabatu? #@$%^&* Ili mozda uz to da oderedim i termanlu efikasnost i elektricnu potrosnju pri pojedinacnim temperaturnim parametrima...zar nije malo mnogo?
::
::
::
::
::
:: :: lose si se izrazio u tome sto si rekao:
:: ::
:: :: `klime u vidu frizidera ne rade nikakav bolji posao od vecih ventilatora koji prave samo promaju...
:: ::
:: :: Sto nikako nije tacno i onda si kao naveo zakon termodinamike za ljude koji su slabo upuceni u fiziku, pa ispada da si ih uputio u nesto, kao da si ih prosvetlio, sto ustvari nikako nije tacno..
:: ::
:: :: :: Niti sam se lose izrazio niti sam pobrkao loncice. Nego ti nisi palzjivo procitao moj post i video nameru da nisam ni zalazio u teoretisanje, vec samo rekao osnovni pricnip TD-a bez ulazenja u to da li je nulti, prvi, drugi ili pak treci...bilo oni u svojoj osnovnoj ili specificnoj/prilagodjenoj formulaciji. Svakako da si od fizike vise ucio nego ja nekada na ETF-u ali to ti ne daje za pravo da donosis preuranjenje zakljuck
:: :: ::
:: :: :: :: diplomirao na fizickom fakultetu odsek `Teorijska i eksperimentalna fizika`... mislim da si se pogresno izrazio i da si malo pobrkao loncice...
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: Bez ljutnje, a da li si ti polozio fiziku npr. na PMFu odsek Fizika ili na ETFu??? Ako nisi onda nemoj iznositi pausalen ocene o tome ko koliko zna. Ja sam samo plasticno objasnio, a ti si to isto ponovio i produbio detaljnije. Ovo sto si ti ispisao je deplasirano iz razloga sto ja nisam ni ulazio u materiju termodinamike cak ni adhoc, bas nimalo, tako da ti je zapazanje totalno omasilo smisao. Ako si mislio da pokazes svoje znanje, radis to na pogresan nacin i sa pogresnom osobom. Preporucujem ti da pazljivo procitas moje navode, pa onda vidis u cemu si pogresio kada si me etiketirao.Toliko
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: Zakon termodinamike se koristi kod klima uredjaja, frizidera i slicno, ali na malo drugaciji nacim. Verovatno se pitas zasto, zato sto klima uredjaj funkcionise po principu Adijabatskog procesa, gde gas vrši rad na račun svoje unutrašnje energije, a to znači da se smanjuj
:: :: :: :: :: :: i njegova temperatura... Verovatno ne kontas u cemu je rec, ali da bi taj gas ne moze da vrsi rad sam od sebe, vec za to mu pomaze ventlator, odnosno adijabatski proces se ne moze vrsiti sam od sebe, vec mora postojati nesto sto ce da pokrene ceo taj ciklus... :) Bez ljutnje MACHINE, ali fizika ti je izgleda slabija strana, prozivas frizidere, klime i slicno, a ne znas kako funkcionisu..
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: klime u vidu frizidera ne rade nikakav bolji posao od vecih ventilatora koji prave samo promaju...prvo mnogo trosi, drugo izvodna cevuljaga se jako greje i mora da izbacuje taj vazduh napolje a kako ces to izvesti na promeru fi 100 ne znam. Zakon termodinamike glasi: da biu nesto ohladio najpre nesto moras da ugrejes...po mom iskustvu ti aparati ne rade nista
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: WTF 25.05.2009. 22:34 #116940

status: user
broj poruka: 5696
Auuu breee....rekao sam da sobne pokretne klime nalik na frizidere, za koje je i pitao, nemaju neku vecu svrhu od obicnog plafonskog ventilaora. Sam frizider (freezer), prozorsku klimu i SplitSyteme sa ili bez INV smatram itekako korisnim aparatima...dakle, nisam ulazio u korisnost ovih potonjih vec u beskorisnost oniih prvonavedenih


:: ja kapiram da ovo poselednje ima logike, ali da li si ti pomogao coveku time sto si mu u prenesenom znacelju rekao da su klime i frizideri u stvari jedno obicno sra*e?????? Tj da ti ne vidis svrhu njihovog postojanja... Nego da isti posao odradjuje obican ventilator, ustvari onda ti i netreba ventilator napravi promaju..
::
::
:: :: Klime u vidu frizidera, klime oblika frizider, klime koje nalikuju frizideru...i sl. sinonimi..
:: ::
:: :: Iz iskustva nemaju znacajniji ucinak od obicnog ventilatora koji komesa vazduh iste T. Mnogo vremena je potrebno dok se ne postigne termalna efikasnost, greje sulundar koji moze biti poprilicnih gabarita/duzine/promera dok se ne nadje mesto i otvor usmeri ka spolja a pride da u sobi sve dihtuje, prednji deo kroz rebra izbacuje hladan vazduh a odvodna harmonika isti taj vaduh greje...sta je tu nelogicno??? Pa nista...ne znam da li je ikome ovo nejasno, osim tebi..
:: ::
:: :: Ne ocekujes valjda da obicnom kupcu crtam i adijabatu? #@$%^&* Ili mozda uz to da oderedim i termanlu efikasnost i elektricnu potrosnju pri pojedinacnim temperaturnim parametrima...zar nije malo mnogo?
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: :: lose si se izrazio u tome sto si rekao:
:: :: ::
:: :: :: `klime u vidu frizidera ne rade nikakav bolji posao od vecih ventilatora koji prave samo promaju...
:: :: ::
:: :: :: Sto nikako nije tacno i onda si kao naveo zakon termodinamike za ljude koji su slabo upuceni u fiziku, pa ispada da si ih uputio u nesto, kao da si ih prosvetlio, sto ustvari nikako nije tacno..
:: :: ::
:: :: :: :: Niti sam se lose izrazio niti sam pobrkao loncice. Nego ti nisi palzjivo procitao moj post i video nameru da nisam ni zalazio u teoretisanje, vec samo rekao osnovni pricnip TD-a bez ulazenja u to da li je nulti, prvi, drugi ili pak treci...bilo oni u svojoj osnovnoj ili specificnoj/prilagodjenoj formulaciji. Svakako da si od fizike vise ucio nego ja nekada na ETF-u ali to ti ne daje za pravo da donosis preuranjenje zakljuck
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: diplomirao na fizickom fakultetu odsek `Teorijska i eksperimentalna fizika`... mislim da si se pogresno izrazio i da si malo pobrkao loncice...
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: Bez ljutnje, a da li si ti polozio fiziku npr. na PMFu odsek Fizika ili na ETFu??? Ako nisi onda nemoj iznositi pausalen ocene o tome ko koliko zna. Ja sam samo plasticno objasnio, a ti si to isto ponovio i produbio detaljnije. Ovo sto si ti ispisao je deplasirano iz razloga sto ja nisam ni ulazio u materiju termodinamike cak ni adhoc, bas nimalo, tako da ti je zapazanje totalno omasilo smisao. Ako si mislio da pokazes svoje znanje, radis to na pogresan nacin i sa pogresnom osobom. Preporucujem ti da pazljivo procitas moje navode, pa onda vidis u cemu si pogresio kada si me etiketirao.Toliko
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: Zakon termodinamike se koristi kod klima uredjaja, frizidera i slicno, ali na malo drugaciji nacim. Verovatno se pitas zasto, zato sto klima uredjaj funkcionise po principu Adijabatskog procesa, gde gas vrši rad na račun svoje unutrašnje energije, a to znači da se smanjuj
:: :: :: :: :: :: :: i njegova temperatura... Verovatno ne kontas u cemu je rec, ali da bi taj gas ne moze da vrsi rad sam od sebe, vec za to mu pomaze ventlator, odnosno adijabatski proces se ne moze vrsiti sam od sebe, vec mora postojati nesto sto ce da pokrene ceo taj ciklus... :) Bez ljutnje MACHINE, ali fizika ti je izgleda slabija strana, prozivas frizidere, klime i slicno, a ne znas kako funkcionisu..
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: :: klime u vidu frizidera ne rade nikakav bolji posao od vecih ventilatora koji prave samo promaju...prvo mnogo trosi, drugo izvodna cevuljaga se jako greje i mora da izbacuje taj vazduh napolje a kako ces to izvesti na promeru fi 100 ne znam. Zakon termodinamike glasi: da biu nesto ohladio najpre nesto moras da ugrejes...po mom iskustvu ti aparati ne rade nista
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Machine 25.05.2009. 22:44 #116941

status: user
broj poruka: 3053
ja sam te razumeo sta si hteo da kazes,samo opusteno... Nego jel ima neki konkretan model `devetke`da mi predlozite,ali napominjem da mi ne treba nista ekstra kvalitetno,znaci jeftinija varijanta...

KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Machine 25.05.2009. 22:55 #116942

status: user
broj poruka: 9122
Covek koji se bavi time popravkom i svim tim cudima, kaze kada sam ja uzimao 12-icu pre godinu dana bilo koja do 300 evra i valja, samo da je neka malo poznatija marka, znaci pogledaj cenu nekom Samsung-a, Whirlpoola, LG-a (LG isto kvalitetne klime, mozda najbolje u tom rangu), pa trazi koja ti se dopada.

Pozdrav!


:: ja sam te razumeo sta si hteo da kazes,samo opusteno... Nego jel ima neki konkretan model `devetke`da mi predlozite,ali napominjem da mi ne treba nista ekstra kvalitetno,znaci jeftinija varijanta..
::
:: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Machine 25.05.2009. 22:56 #116943

status: user
broj poruka: 5696
ebi bi preporuka isla u smeru ili Panasonic ili LG ali samo Korea ili Malay kompresori...to su tu neki BestBuy ako bas nema ili je skulje vidi neki Panasonic, ali ispod toga ne..ja ne bih bas stedeo na razlici do 50e jer se na duze staze ne isplati...


:: ja sam te razumeo sta si hteo da kazes,samo opusteno... Nego jel ima neki konkretan model `devetke`da mi predlozite,ali napominjem da mi ne treba nista ekstra kvalitetno,znaci jeftinija varijanta..
::
:: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: Re: Machine 25.05.2009. 22:59 #116944

status: user
broj poruka: 3053
Ok,GDE u BG-u da potrazim klimu koja mi odgovara??? Nisam iz BG-a ali radim u BG-u od nedavno,pa se ne snalazim jos do te mere da znam sve radnje,gde,sta,kako...


KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!

:: ebi bi preporuka isla u smeru ili Panasonic ili LG ali samo Korea ili Malay kompresori...to su tu neki BestBuy ako bas nema ili je skulje vidi neki Panasonic, ali ispod toga ne..ja ne bih bas stedeo na razlici do 50e jer se na duze staze ne isplati..
::
::
:: :: ja sam te razumeo sta si hteo da kazes,samo opusteno... Nego jel ima neki konkretan model `devetke`da mi predlozite,ali napominjem da mi ne treba nista ekstra kvalitetno,znaci jeftinija varijanta..
:: ::
:: :: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: Machine 25.05.2009. 23:03 #116945

status: user
broj poruka: 5696
Tehnomarket, Tehnomax, Mekrator, Metro...vecina je na NBGD


:: Ok,GDE u BG-u da potrazim klimu koja mi odgovara??? Nisam iz BG-a ali radim u BG-u od nedavno,pa se ne snalazim jos do te mere da znam sve radnje,gde,sta,kako..
::
::
:: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
::
:: :: ebi bi preporuka isla u smeru ili Panasonic ili LG ali samo Korea ili Malay kompresori...to su tu neki BestBuy ako bas nema ili je skulje vidi neki Panasonic, ali ispod toga ne..ja ne bih bas stedeo na razlici do 50e jer se na duze staze ne isplati..
:: ::
:: ::
:: :: :: ja sam te razumeo sta si hteo da kazes,samo opusteno... Nego jel ima neki konkretan model `devetke`da mi predlozite,ali napominjem da mi ne treba nista ekstra kvalitetno,znaci jeftinija varijanta..
:: :: ::
:: :: :: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Re: Re: Re: Machine 25.05.2009. 23:07 #116946

status: user
broj poruka: 9122
Izvini a ko ce to da mu montira.

Pzodra


:: Tehnomarket, Tehnomax, Mekrator, Metro...vecina je na NBG
::
::
:: :: Ok,GDE u BG-u da potrazim klimu koja mi odgovara??? Nisam iz BG-a ali radim u BG-u od nedavno,pa se ne snalazim jos do te mere da znam sve radnje,gde,sta,kako..
:: ::
:: ::
:: :: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
:: ::
:: :: :: ebi bi preporuka isla u smeru ili Panasonic ili LG ali samo Korea ili Malay kompresori...to su tu neki BestBuy ako bas nema ili je skulje vidi neki Panasonic, ali ispod toga ne..ja ne bih bas stedeo na razlici do 50e jer se na duze staze ne isplati..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: ja sam te razumeo sta si hteo da kazes,samo opusteno... Nego jel ima neki konkretan model `devetke`da mi predlozite,ali napominjem da mi ne treba nista ekstra kvalitetno,znaci jeftinija varijanta..
:: :: :: ::
:: :: :: :: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: Re: Re: Re: Re: Machine 25.05.2009. 23:09 #116947

status: user
broj poruka: 3053
Pa ako npr kupim LG klimu,u mom gradu ima ovlasteni servis za LG,ako oni ugrade klimu sve je legalica,zar ne. Inace u mom gradu bi ta klima izasla bar 5-6 hiljada skuplje nego u BG-u...


KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!

:: Izvini a ko ce to da mu montira
::
:: Pzodr
::
::
:: :: Tehnomarket, Tehnomax, Mekrator, Metro...vecina je na NBG
:: ::
:: ::
:: :: :: Ok,GDE u BG-u da potrazim klimu koja mi odgovara??? Nisam iz BG-a ali radim u BG-u od nedavno,pa se ne snalazim jos do te mere da znam sve radnje,gde,sta,kako..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
:: :: ::
:: :: :: :: ebi bi preporuka isla u smeru ili Panasonic ili LG ali samo Korea ili Malay kompresori...to su tu neki BestBuy ako bas nema ili je skulje vidi neki Panasonic, ali ispod toga ne..ja ne bih bas stedeo na razlici do 50e jer se na duze staze ne isplati..
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: ja sam te razumeo sta si hteo da kazes,samo opusteno... Nego jel ima neki konkretan model `devetke`da mi predlozite,ali napominjem da mi ne treba nista ekstra kvalitetno,znaci jeftinija varijanta..
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Machine 25.05.2009. 23:11 #116948

status: user
broj poruka: 9122
Ok je to, ali dok ti odes do BG-a ili dok ti posalju, + garancija ako ti nesto crkne nosis u BG ili platis kod tebe, ali to se veoma retko desava, sad ti gledaj sta ti je jeftinije i lakse, ali ispace malo jeftinije sa tumaranjem po BG-u, a montaza je oko 50 evra.

Pozdrav!


:: Pa ako npr kupim LG klimu,u mom gradu ima ovlasteni servis za LG,ako oni ugrade klimu sve je legalica,zar ne. Inace u mom gradu bi ta klima izasla bar 5-6 hiljada skuplje nego u BG-u..
::
::
:: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
::
:: :: Izvini a ko ce to da mu montira
:: ::
:: :: Pzodr
:: ::
:: ::
:: :: :: Tehnomarket, Tehnomax, Mekrator, Metro...vecina je na NBG
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Ok,GDE u BG-u da potrazim klimu koja mi odgovara??? Nisam iz BG-a ali radim u BG-u od nedavno,pa se ne snalazim jos do te mere da znam sve radnje,gde,sta,kako..
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: ebi bi preporuka isla u smeru ili Panasonic ili LG ali samo Korea ili Malay kompresori...to su tu neki BestBuy ako bas nema ili je skulje vidi neki Panasonic, ali ispod toga ne..ja ne bih bas stedeo na razlici do 50e jer se na duze staze ne isplati..
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ja sam te razumeo sta si hteo da kazes,samo opusteno... Nego jel ima neki konkretan model `devetke`da mi predlozite,ali napominjem da mi ne treba nista ekstra kvalitetno,znaci jeftinija varijanta..
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Machine 25.05.2009. 23:15 #116950

status: user
broj poruka: 3053
Pa u BG-u sam SVAKI dan,firma mi je dala auto i placa mi gorivo,znaci nemam NIKAKVE troskove,ako ustedim 5-6000din i kupim klimuu BG-u ugrade mi je kuci opet sam ustedeo lepe pare,jer kuci bi klimu u startu platio 5-6000 skuplje i onda bi jos na tu cenu platio ugradnju...


KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!

:: Ok je to, ali dok ti odes do BG-a ili dok ti posalju, + garancija ako ti nesto crkne nosis u BG ili platis kod tebe, ali to se veoma retko desava, sad ti gledaj sta ti je jeftinije i lakse, ali ispace malo jeftinije sa tumaranjem po BG-u, a montaza je oko 50 evra
::
:: Pozdrav
::
::
:: :: Pa ako npr kupim LG klimu,u mom gradu ima ovlasteni servis za LG,ako oni ugrade klimu sve je legalica,zar ne. Inace u mom gradu bi ta klima izasla bar 5-6 hiljada skuplje nego u BG-u..
:: ::
:: ::
:: :: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
:: ::
:: :: :: Izvini a ko ce to da mu montira
:: :: ::
:: :: :: Pzodr
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Tehnomarket, Tehnomax, Mekrator, Metro...vecina je na NBG
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: Ok,GDE u BG-u da potrazim klimu koja mi odgovara??? Nisam iz BG-a ali radim u BG-u od nedavno,pa se ne snalazim jos do te mere da znam sve radnje,gde,sta,kako..
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ebi bi preporuka isla u smeru ili Panasonic ili LG ali samo Korea ili Malay kompresori...to su tu neki BestBuy ako bas nema ili je skulje vidi neki Panasonic, ali ispod toga ne..ja ne bih bas stedeo na razlici do 50e jer se na duze staze ne isplati..
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: ja sam te razumeo sta si hteo da kazes,samo opusteno... Nego jel ima neki konkretan model `devetke`da mi predlozite,ali napominjem da mi ne treba nista ekstra kvalitetno,znaci jeftinija varijanta..
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Machine 25.05.2009. 23:16 #116951

status: user
broj poruka: 9122
Kupis u BG-u, samo zovi pitaj imaju li na zalihama.

Pozdrav!


:: Pa u BG-u sam SVAKI dan,firma mi je dala auto i placa mi gorivo,znaci nemam NIKAKVE troskove,ako ustedim 5-6000din i kupim klimuu BG-u ugrade mi je kuci opet sam ustedeo lepe pare,jer kuci bi klimu u startu platio 5-6000 skuplje i onda bi jos na tu cenu platio ugradnju..
::
::
:: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
::
:: :: Ok je to, ali dok ti odes do BG-a ili dok ti posalju, + garancija ako ti nesto crkne nosis u BG ili platis kod tebe, ali to se veoma retko desava, sad ti gledaj sta ti je jeftinije i lakse, ali ispace malo jeftinije sa tumaranjem po BG-u, a montaza je oko 50 evra
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: ::
:: :: :: Pa ako npr kupim LG klimu,u mom gradu ima ovlasteni servis za LG,ako oni ugrade klimu sve je legalica,zar ne. Inace u mom gradu bi ta klima izasla bar 5-6 hiljada skuplje nego u BG-u..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
:: :: ::
:: :: :: :: Izvini a ko ce to da mu montira
:: :: :: ::
:: :: :: :: Pzodr
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: Tehnomarket, Tehnomax, Mekrator, Metro...vecina je na NBG
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: Ok,GDE u BG-u da potrazim klimu koja mi odgovara??? Nisam iz BG-a ali radim u BG-u od nedavno,pa se ne snalazim jos do te mere da znam sve radnje,gde,sta,kako..
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: ebi bi preporuka isla u smeru ili Panasonic ili LG ali samo Korea ili Malay kompresori...to su tu neki BestBuy ako bas nema ili je skulje vidi neki Panasonic, ali ispod toga ne..ja ne bih bas stedeo na razlici do 50e jer se na duze staze ne isplati..
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: :: ja sam te razumeo sta si hteo da kazes,samo opusteno... Nego jel ima neki konkretan model `devetke`da mi predlozite,ali napominjem da mi ne treba nista ekstra kvalitetno,znaci jeftinija varijanta..
:: :: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: :: KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!
:: :: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646154.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs