Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
video grabber
STRANA 1 OD 1
aandric video grabber 10.05.2006. 07:41 T1769

status: user
broj poruka: 10
Treba mi pomoc da pronadjem pomenuti uredjaj, a inace sluzi za pretvaranje analognog u digitalni signal
To je USB stvarcica u koju se kaci cincevima kamera npr. a iz njega usb na racunar.

Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bmaricic Prebacivanje analognog video 10.05.2006. 08:12 #5888

status: user
broj poruka: 9
Za konverziju analognog vide u digitalni moze da ti posluzi "bilo koja" TV kartica.

Da bi moga da izvrsis prebacivanje analognog video signala u digitalni poblik potrebno je da hardver ispunjava sledece uslove:
- procesor bar od 2GHz, ne celern ili TV karticu koja na sebi ima hardverski MPEG
- hard disk sa 7200 o/m i vise i sto veceg kapaciteta

Navedeni hardver ti je neophodan da bi moga da izvrsis grebovanje videa bez gubljenja frejmova u punoj PAL rezoluciji.

Sto se tice kontretne kartice cinimi se da u svojoj ponudi Pinnacle ima tako nesto, ali pogledaj i druge proizvodjace jer ces naci i kod njih ono sto tebe zanima ali znatno jeftinije.

Ako planiras da uzimas eksternu TV karticu vidi da obavezno bude USB2 ili FireWire konekcija sa racunarom zbog brzine protok podataka.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fetus vc 10.05.2006. 08:32 #5890

status: user
broj poruka: 212

imas pixelview xcapture i leadtek vc100. obe su pci.moras samo da znas dali ti je signal svhs ili compozitni.ovo drugo sigurno ima u hg spotu~25e
pozdrav fetus

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aandric drugi problem u pitanju 10.05.2006. 09:54 #5892

status: user
broj poruka: 10



Meni konkretno treba takav uredjaj da bih povezao externu kameru sa lap top racunarom. Ne znam kakve sve ulaze imaju TV karte externe ali znam da je u pitanju kamerica za nadzor.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bmaricic Problem koji 10.05.2006. 09:56 #5893

status: user
broj poruka: 9
Nisam shvatio koji je to drugi problem.

Da li je problem u konekciji izmedju kamere i TV kartice
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bmaricic Evo jedno od mogucih resenja 10.05.2006. 10:05 #5894

status: user
broj poruka: 9
Kao sto rece fetus uglavnom sve kartice na sebi imaju SVHS i kompozitni ulaz, a smatram da svaka kamera ima na sebi kompozitni izlaz, tako da nije problem povezari, znaci cinc kabal.

Posto nameravas da koristis kameru za video nadzor nije ti potrebna veca rezolucija grebovanja od 320x200, a smatram da ti ne treba vise od 15 frejmova u sekundi, te moze do posluzi jeftinija TV kartica i slabiji procesor.

Sto se softvera tice za video nadzo, cini mi se da ASUS u bundle pakovanju isporucuje tako nesto. Softver sam reaguje na promenu nivo signala na ulazu video kamere i samo tad vrsi snimanje, sa mogucnoscu slanja e-maila, telefonskog poziva itd.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aandric da pojasnim... 10.05.2006. 10:05 #5895

status: user
broj poruka: 10
Problem je povezati tu kameru za nadzor za laptop racunarom.Kamera ima za povezivanje samo cinceve.Ne znam nacin da je vezem drugacije sem sa ovim video greberom.Evo i linka za taj uredjaj:

http://www.digitus.info/scripts/digdetail.asp?artnr=DA%2DVC211A&showpfad=ja

Ne znam gde mogu da ga kupim i ne znma da li postoji jos neki nacin da ovo sve izvedem...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aandric idem da trazim taj software 10.05.2006. 10:07 #5896

status: user
broj poruka: 10
kao sto rekoh idem da trazim



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bmaricic Slabo kontam 10.05.2006. 10:51 #5897

status: user
broj poruka: 9
Kolko sam shvati ti vec imas "karticu" sa nazivom Video Grabber.

Karticu spoj na lap top, USB prikljucan na USB, a 3.5mm cek na LineIn za zvuk. Mozes da koristis i MIC ali bolji LineIn, jer ima manje suma.

Kameru spoj za karticu cinc prikljuccima.

kamera (video out) -|=--------------------------=|- kartica (video in).

Ako kamera ima i zvuk onda spoj i zvucni ulaz sa kamere Audio Out na karticu Audio IN. Tehnika ista.

Najbolje je da koristis oklopljeni kabasl jer kabal, za cinc jer na njemu imas najmanje gubitaka.

Instaliraj potreban softver za video nadzor, odnosno za video capturing. Uz tvoju karticu dobio si ULEAD Video Studio 7.0, medjutim to je vise softver za video obradu nego za video nadzor, ali moze da posluzi za test.

Pokreni softver i definisi video sorce, odnosno pozicoiniraj se na tvoju karticu za grebovanje i definisi da ti je ulaz Video compozit, sistem PAL i reoluciju.

Nakon ovoga treba bi da vidis sliku sa kamere .....

Dalje treba podesiti parametre pompresije video zapisa ....




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fetus OPET 10.05.2006. 14:53 #5902

status: user
broj poruka: 212
NISMO SE RAZUMELI.TAKAV UREDJAJ TI PRAVI PLEXTOR ALI JE SKUP KO KRV.RAZMISLI O NEKOJ JEFTINOJ USB KAMERI TZV WEB KAMERI.
FETUS


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neboisha Gluvi telefoni... 11.05.2006. 09:15 #5908

status: user
broj poruka: 4
Znaci nikako da se razumemo :D
Coveku TREBA taj uredjaj, nema ga i hoce da ga kupi.
Konkretno taj Digitus kod nas ne moze da se nadje, eventualno moze da se poruci, ne znam koliko ti je hitno...
Isti posao, po vecoj ceni (ne znam cenu Digitus convertera) ce da ti zavrsi bilo koja externa TV karta, kaci se na USB2 i ima ulaze SVHS i Cinc, a pritom mozes i da gledas TV na topicu...
Koliko znam, najjeftiniji ti je KWorld sa cenom od oko 60-ak jevreja...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aandric hvala 12.05.2006. 09:06 #5954

status: user
broj poruka: 10



Hvala, ipak ste u pravu, kupicu neku prostu USB web kameru i tako zavrsiti posao, a usput sam probao asusov software za video nadzor i mislim da ce to biti sasvim zadovoljavajuce...

HVALA jos jednom!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs