Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
STA MISLITE O
STRANA 1 OD 1
ilunga STA MISLITE O 11.05.2006. 15:11 T1776

status: user
broj poruka: 27

KOMBINACIJI DVA ANTIVIRUSA.
IMAM KASPERSKOG I ANTIVIR GUARD PA MI RECITE IMA LI POTREBE ZA OBA ISTOVREMENO.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VuKaSiN82 ... 11.05.2006. 15:47 #5917

status: user
broj poruka: 128
Nije preporucljivo da na sistemu imas 2 anti-virus programa odjednom jer moze da dodje do medjusobnih koflikata. Zato izaberi jedan od njih a drugi obrisi ili ako hoces moj predlog je da batalis oba i instaliras NOD32 jer je brzi i ne opterecuje sistem kao npr. Kaspersky.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boniko pa pazi.. 11.05.2006. 16:01 #5918

status: client
broj poruka: 1
proshetaj se povremeno do https://www.mycity.co.yu i potrazi odgovor..
ovakve teme su tamo iscrpljene 1000ama puta do sad..
btw..kaspersky rulezzzz!!
cya
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ovako: 11.05.2006. 23:45 #5947

status: user
broj poruka: 6643
Najverovatnije nigde nećeš naći preporuku da se istovremeno angažuju dva rezidentna antivirusna endžin-a, osim problema sa usprenjem i kočenjem, u nekim slučajevima će jedan drugog da blokiraju tako da u stvari neće biti zaštite, a ne da bude dvostruka kao što se očekuje.
Ipak, pametno je koristiti dva ili čak i više avp programa, ako imaš vremena i volje za time (potrebe), ali na način da se jedan isključi ili čak deinstalira za vreme dok se drugim skenira sistem. Obično se odabere omiljeni avp a zatim se nekim drugim povremeno preskenira sistem (npr. kad se domogneš neke legalne vremenski ograničene kopije programa).
E, sad, mislim da su vremena kada se u "ruse" gledalo sa strahopoštovanjem, a jedina alternativa bio crack-ovani norton, prošla, za mene su oba smarači sistema i tračitelji resursa sa učinkom na operativni sistem koji je u proseku gori od virusa (osim što ne brišu datoteke). Potrebno je samo sabrati vreme koje oduzimaju i koliko usporavaju i neka neko dokaže koliko je to uradio neki virus i eto porazne računice. Na stranu što su najnapadaniji avp-i (slično situaciji u kojoj je IE) i često bivaju izigrani od strane pametnih virusa-trojanaca i sl.
Zato: AVG, nod... a tek povremeno kav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs