Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Internet umukne
STRANA 1 OD 1
ludi Internet umukne 12.05.2006. 01:25 T1781

status: user
broj poruka: 568
ovo me `ebe vec nedeljama, elem kad ostavim kompm upaljen da mi nesto skida sa bitcomet-om redovno, i to bas kad nisam tu, veza mi `umre` tj. prekine svaki protok informacija i ekrancici u tray-u zatamne i ne mogu ostvariti nikakav kontakt sa netom ni preko cega a IP i sve ostalo stoji kako je i bilo dok je radio a resenje je da ga restartujem.
to se desava neko vreme pa stane pa opet pocne ja sumnjam da je do servera ali ko ce ga znati moz bit i do moje makine.
na net se kacim preko utp (onboard lan) sa kablovskog motorola modema i `assigned by DHCP` IP adresom
ploca je gigabyte nf2 sa lan-om i zvucnom
windows XP sp1

Licence to kill
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 12.05.2006. 05:58 #5953

status: user
broj poruka: 711
Jesi li proverio da ti kompjuter mozda ne odlazi u standby i odcekiraj Allow computer to turn this device off to save power u opcijama za drajver za mreznu... Ako ne pomogne javi na kom si provajderu i malo opsirnijie opisi svoju konfiguraciju
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 12.05.2006. 10:35 #5957

status: user
broj poruka: 568
nije za power to to sam skinuo
provider AVCOM
mrezna na ploci gigabyte nf2
pa to sto sam reko cim mu okrenem ledja na sat dva protok mi stane a dok sam kuci radi sve OK

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Skrivena, opaka optimizacija? 12.05.2006. 19:05 #5969

status: user
broj poruka: 6643
Da nije mali pokvareni provajder instalirao program koji u slučaju neaktivnosti (neslanja zahteva od strane klika mišem) u određenom vremenskom intervalu, provali da se radi o automatskom masovnom dowlnoad-u, i, doskočio mu isključivanjem?
A da nisi to sam ostavio u internet opcijama (ono: disconnect if idle for xx min ili never)?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Tako je 12.05.2006. 22:41 #5975

status: user
broj poruka: 327
Mislim da je bas to u pitanju. Znam coveka koji je ovde u Nisu na Medianis ADSL-u. Pusti on eMule i to lepo radi sat vremena i kvrc. Pozove on provajdera i pita sta se desilo a ovi mu samo kazu bicete prikljuceni. Ovaj se lepo iznervira i zahteva da mu kazu zasto se to desilo. "Ljubazna" sektretarica mu onda, posle 15 minuta natezanja, kaze da posta vrsi neke radove na mrezi. Cim je spustio slusalicu eMule prorade kako treba.
Ajd sad!!! Pa posle kazu posta. MALO SUTRA!!!!!!!!!!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 13.05.2006. 09:54 #5985

status: user
broj poruka: 568
I ja sam vrlo sklon teorijama zavere, jevrejskim, crnogorskim i td ... ali vratimo se na temu, vlasnik firme je krajnje `upucen u posao` cak stavise radio sam kod doticnog u firmi skoro godinu dana ... uopste me ne bi to iznenadilo ali mi nije jasno onda kako imternet ne proradi slanjem novog zahteva sa browsera nego moram da resetujem komp ??? i jos nesto doticni link delim preko svica sa ortakom koji nema tih problema bas sam jednom kad mi link `umro` zvao njega i njemu je net radio

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 14.05.2006. 10:52 #5997

status: user
broj poruka: 711
Ako nije neka zavera moze da bude i da ti kartica ne obnavlja IP adresu kako treba... Da li ti komp ima IP adresu kad pukne net? To moze da se desi ako nisu u skladu tvoja i njihova podesavanja npr. provajder ocekuje da obnovis adresu na svakih sat vremena a tvoj kartica misli da treba na 3... Buduci da kartica pokusava da obnovi adresu kad jos istekne 50% dodeljenog vremena onda ne dobija adresu i blokira net... Probaj da skines drajvere i instaliras najnovije za nVidia sajta...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 14.05.2006. 17:04 #5999

status: user
broj poruka: 568
ima ip adresu. ponekad samo nema ali to znaci da bi se ako je do ip adrese to trebalo desavati redovno a ovo kod mene nije redovno evo vec se nije desilo 2 dana a komp nisam gasio, onda ce u toku neka naredna 2 dana da se desi 5 puta.

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646115.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs