Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
pisko brale pomagaj
STRANA 1 OD 1
emanuel pisko brale pomagaj 12.05.2006. 10:33 T1783

status: user
broj poruka: 31

Posto dajes voma kvalitetne odgovore, pokusaj da pomognes i meni.Dosada niko jos nije znao da mi pomogneoko ovog problema.
Kupio sam tv karticu sa kojom sam skinuo film sa holandskim prevodom. Znas li neki program koji moze da izbrise ili zamagli taj prevod sa slike, jer hocu da prevedem film sa engleskog na srpski a taj prevod mi smeta jer ne moze da se vidi titl koji sam ja napisao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neboisha HAHA 12.05.2006. 10:48 #5958

status: user
broj poruka: 4
Tebi druze samo Bog moze da pomogne...
Ono sto trazis je da se iz gotovog filma isece deo slike i da se stavi drugi...
Kao kada bi hteo umesto Sona Konerija da stavis Andjelinu Dzoli jer ti se vise svidja :D
Nadji film bez prevoda pa se igraj...
Eventualno stavis ispod svog titla crnu pozadinu... Ruzno, ali ce se bar videti lepo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Da li ću...? 12.05.2006. 18:44 #5966

status: user
broj poruka: 6643
Postoje dva rešenja, jedno je da se kropuje (odseče) deo slike na kojem se nalazi stari titl (ili bar veći deo, a ono malo da se zanemari), što u slučaju visoko postavljenog osnovnog titla verovatno izgleda ružno (mada na našim tv stanicama gledamo gomilu tako nelegalno popasenog materijala gde su zbrisani nazivi stanica i reklame - sms poruke koje su išle preko npr. spotova).
Drugo rešenje je ono što bi ti verovatno najviše hteo, a to je da se prekrije crnom trakom stari titl a novi ispisuje svetlim /žutim ili belim/ slovima preko te trake... pri čemu opet gubiš deo ukupne slike, ali, bar ostaje eventualni deo ispod titla - u zavisnosti kako je centriran.
Tu ti ne mogu pomoći, svašta sam radio na računaru, ali se titlovima nisam nikada praktično bavio, uvek je to već neko odradio za mene, a pošto sam znao koliko je to mukotrpan i dugačak posao, nisam ga se ni prihvatao.
Trebalo bi da neko iskusniji po ovom pitanju da pravi odgovor: da li najpoznatiji subtitle programi imaju opciju da se oboji pozadina titla (ja smatram da bi trebali da imaju svi, ili bar neki) i onda bi dobio pravi odgovor.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi grrrr >:( 13.05.2006. 09:36 #5984

status: user
broj poruka: 568
vec si ovo pitao i vec sam ti odgovorio dakle:
ukoliko si film snimio u mpg i kompresovaces ga u divx to je najpozeljnije uraditi sa dr.divx-om, takodje sa istim mozes da crop-ujes film sa sve 4 strane i ti ga lepo cinculiraj odozdo nagore sve dok ne prekrijes deo sa starim titlom. kada odokativnom metodom prema preview prozoru odredis brojcanu vrednost kropa odozdo ((0-40 ili vise) koja taman prekriva titl pokreni kompresovanje. Kad se kompresovanje zavrsi deo s titlom bice zatamljen.
ukoliko je materijal vec kompresovan, posluzi se nekim od alata za video obradu poput `adobe premier` ili slicno svaki od takvih ima sigurno opciju kropovanja bez daljeg kompresovanja, mada iskreno nikada nisam to radio ali verovatno nije nista teze nego u dr.divx-u.

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 13.05.2006. 23:59 #5992

status: user
broj poruka: 217
Ne postoji program koji ce na bilo koji nacin izmenjen video fajl (crop, resize ili bilo sta drugo) sacuvati bez rekompresije.
Ozbiljni programi za video editing (pomenuti Adobe Premier) rade rekompresiju cak i kada pokusas da sacuvas/renderujes fajl bez ikakvih izmena.

Jedno resenje je crop (Pisko objasnio). Drugo po meni najprihvatljivije da nadjes/napravis/prevedes titl, savrseno ga sinhronizujes sa filmom i postojecim titlom (znaci vreme pojavljivanja svake pojedinacne linije i njeno trajanje)(ovo moze da bude veliki problem posto si radio capture sa TV-a, znaci nije neki DVD rip koji kruzi net-om), a zatim sve to da pustis pomocu MediPlayerClassic-a, a u opcijama za titl (View-Options-Subtitles-Default Style) stikliras opciju Opaque Box. Titlovi ce se pojavljivati sa crnom trakom iza i pokriti postojeci titl.

Mozda postoji i neko lakse resenje koje sam prevideo, ali sam uradio search na Doom9 forumu i nasao sam samo crop,crop,crop. Jedan od moderatora je pokusao nesto sa Avisynth-om i filterom Dekafka...i odustao.

Batali ti sve to i nadji film na netu ili ga kupi ili jednstavno zaboravi, ne znam o kom filmu je rec, ali mislim da se ne isplati.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Moze sve to 15.05.2006. 11:38 #6018

status: user
broj poruka: 172
Najlakse resenje po meni je titl sa crnom pozadinom. Taj odgovor si vec dobio.
Ali mene zivo interesuje , koji je to film?
Mozda ce se naci neko od nas ko moze da ti pomogne da nabavis taj isti film , a da se ne mucis.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
emanuel Re: grrrr >:( 15.05.2006. 17:09 #6022

status: user
broj poruka: 31
:: Licence to kil
Brate hvala ti puno na odgovoru. To je dobro resenje ali titl je postavljen previsoko tako da bi isekao pola slike, sto mi ne odgovara, mada ako nepostoji drugo resenje to mi je jedini nacin. Hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
emanuel Re: ... 15.05.2006. 17:14 #6023

status: user
broj poruka: 31
U pitanju su 12 vhs kaseta ( cela biblija ) koje ne postoje kod nas u Srbiji, a radim ih za jednog svestenika. A posto te kasete ne postoje kod nas hocu da ih uradim kvalitetno ali u slucaju da se nema kud moracu da ih isecem sa tom crop opcijom
Hvala !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
emanuel Re: HAHA 15.05.2006. 17:20 #6024

status: user
broj poruka: 31
Cudno da si bas boga pomenuo jer film koji treba da prevedem je bas biblija. Na zalost u pravu si sad mi samo on i moze pomoci. A sto se tice transparent opcije nista mi ne znaci jer ce se ti filmovi pustacti na dvd. A dvd nema opciju transparent tako da mi je isto.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
emanuel Re: Moze sve to 15.05.2006. 17:26 #6025

status: user
broj poruka: 31



:: Najlakse resenje po meni je titl sa crnom pozadinom. Taj odgovor si vec dobio
:: Ali mene zivo interesuje , koji je to film
:: Mozda ce se naci neko od nas ko moze da ti pomogne da nabavis taj isti film , a da se ne mucis.Poz

To je cela biblija ali svaki deo iz biblije je uradjen kao jedan film, tako da cisto sumnjam da takvi filmovi mogu da se nadju ovde u Srbiji.
U svakom slucaju hvala vam svima na pomoci....

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs