Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Muka sa modemom
STRANA 1 OD 1
Mladic Muka sa modemom 15.05.2006. 21:19 T1792

status: user
broj poruka: 68
Nabavio sam pre 2 meseca modem: Intex PCI v.92 sa intelovi cipom 536ep. S anjim u kuticji sam naravno dobio drajvere na mini disku i mali kablic za spajanje na liniju.
Inastalirao sam drajvre za XP jer isti imam na pc-u, nije hteo da radi uopste ako nekad uspem da se konektujem nerma protoka nigdje ni UP ni down, vadio sam modem , menjao slot, pa cak i drugi kabal-telefonski, nista, i na kraju se setim odem na intelov sajt i skinem poslednju verziju drajvera za oavj modem 536ep, instaliram iste i sve radi kako treba.
Ali problem s ejavio od pre dva dana, veza je jako losa, kada treba da se konektujem modem zvrci grbe (na zvuk mislim) po dva tri puta on se vrti da se nakaci na j....i server, pre je to islo uvek iz prve, prevrnuo sam sistem sa AVG antivirusom, adaware se, spyboot S&D, spyware doctor, ewido anti malware, mcafee anti spyware, stinger... svega par komada neke gamadi nasli nista opasno, i opet ista prica, reinstalirao drajvere i nista, novijih od ovih koje imam nema skinuti su sa intelovog sajta.
Sta da radim nemam pojma, mislio sam da je do servera, medjutim kod druga je sve ok modem mu fercera ok, kod mene telefon ok radi, ali modem jok, jedino da nije kakvo sranje od virusa ili nesto slicno, ali nemogu da primetim da mi nesto u pozadini rovi protoka nema u opste, immam i zone alarm.

Ko moze nek pomogne

Pozdrav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Šta reći 15.05.2006. 23:18 #6029

status: user
broj poruka: 4228
Skoro svaki Intex modem koji sam pokušao da ugradim morao sam da promenim modemom nekog drugog proizvođača. Prepoznaju se po netipičnim sivim konektorima za telefonski kabl. U par slučajeva su i blokirali linije na koje su bili priključeni. A brzina im je retko kada iznad 33600.

Probaj da ga povežeš u mrežu sa nekim računarom koji ima izlaz na Internet, deinstaliraj mu drajvere, a zatim preko mreže probaj da uradiš Windows update za novi hardver - tvoj modem. Meni je par puta upalilo da ih nateram da rade, ali opet ne brže od 33600.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard +MS=V34 15.05.2006. 23:38 #6031

status: user
broj poruka: 267
Probaj da uneses ovu komandu u extra settings modema, mislim da radi na "intel" modemima, ogranicice brzinu na 33.6kb/s, ali bi trebalo lakse (brze) da se uloguje na sever (uglavnom problem sa tel. linijom).

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mladic Sudice mu macola 10kg 16.05.2006. 01:47 #6034

status: user
broj poruka: 68
Probao sam sa tom komandom +ms=v34, i nekad se konektuje i jako sporo sve ucitava, a u ostalim slucajevima kada se konektujem sa tom opet komadom izbaci gesku 692, nisam nasao sat ta greska znaci, ali probao sam jos jednom da deinstaliram drajvere i opet nista, i samo da napomenem da kada obrisem drajvere windows prepozna novi hardver pod imenom Intel HAM 5628 modem, imam i za isti drajvere, njih kada ubacim tek nista ne dobijem sem neke nove greske, a preko Everesta sa obrisanim drajverima mi ispravno kaze da je to modem intel 536ep.

Nista od ovog nego mi sada preporucite proveren kvalitet modema koji radi odlicno na XP-u, a ovom ce najverovatnije suditi macola od 10kg, ne da cu ga odvaliti rasturi cu ga, na param parcad, nece on mene tri noci p....i

Hvala na pomoci


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VuKaSiN82 ... 16.05.2006. 03:23 #6035

status: user
broj poruka: 128
Ako si vec resio da mu presudis, onda udri. Preporucio bih ti iz licnog iskustva Sweex Intel ambient Hardware modem. Evo ti link.
http://www.sweex.com/product.asp?pid=56
Ugradio sam ga kod dosta prijatelja i radi na svim centralama. Imas ga u Imtelu za 1050 dindzi. Uzmi i neces se pokajati.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aandric jedino extra settings 16.05.2006. 08:05 #6037

status: user
broj poruka: 10
Pokusaj samo jos da u extra settings ukucas "AT&FX" ili ono prastaro "atx3" pa ako krene.Ne moze da mu skodi, a moze de se desi da ga to progura...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Jos jedan glas za sweex 16.05.2006. 09:05 #6038

status: user
broj poruka: 267
Ja takodje imam pozitivna iskustva sa navedenim modemom obavezno HARD, ali predhodno ipak probaj i gore pomenute komande...

Srecno :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 +MS=V34 16.05.2006. 09:47 #6040

status: user
broj poruka: 327
Jos jedan glas za Sweex. Imam njega i super sljaka. Ovom komandom sam prvi put u zivotu uspeo da se konektujem na 31.2kbs. Do sada je uvek bilo 28.8 ili 26.4. Napominjem da moj modem kod druga radi i brze a njegov kod mene isto. Znaci nije do modema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs