Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Problem sa restartom
STRANA 1 OD 1
herrmoon Problem sa restartom 16.05.2006. 02:04 T1793

status: user
broj poruka: 4

Kad iz Windowsa XP SP2 želim da restartujem računar, on se kompletno isključi na par sekundi, pa se onda normalno podigne (to važi i za restart dugme na kućištu).Racunar je kupljen nov bez hard diska.Sve ostalo radi OK.

Unapred hvala na pomoći !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
laca12 Restart 16.05.2006. 09:57 #6041

status: user
broj poruka: 65
PA obzirom da nisi dao nikave podatke o konfiguraciji, probaj prvo da resetujes bios u osnovne vrednosti. To se cesto deseava kad je sistem lose overklokovan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Koja konfiguracija 16.05.2006. 11:04 #6044

status: user
broj poruka: 267
Primetio sam isti slucaj kod intel 805 D, na asus ploci p5ld2, ali mislim da je ovo normalno u ovom slucaju (nije overklokovan, temp. cpu ispod 40, a kucista do 42 stepena). Prilikom reseta gasi se na 3-4 sekunde, pa onda krece ispocetka...

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 16.05.2006. 11:19 #6046

status: user
broj poruka: 568
bitno je da prilikom tog restarta iz windowsa ti se vrti ventilator na procesoru, ali ukoliko i on stane na par sekundi tad nesto `smrdi`
meni se cesto desi da mi je spor restart ali mi se sve vreme vrti kuler

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Sportska kola i karavan verzija 16.05.2006. 17:27 #6054

status: user
broj poruka: 6643
Ako najbrže što može putem, želiš da stigneš iz tačke a u tačku b, koristiš sportski dvosed, ali, avaj, kad stigneš tamo, vidiš da ti fali ovo i ono itd., u suprotnom, uzmeš karavan i prikolicu i povezeš sve što ti treba, pa, kad stigneš. Tako je i sa računarom: poisključuj sve nepotrebne servise, koristi propisne drajvere u verziji koja ne usporava start-gašenje-restart i reši se svih rezidentnih programa, i, eto starta-restarta-gašenja kao u neka kratka dobra vremena kada je bio instaliran samo windows lično... a, čemu ti onda služi mašina?
Ukratko: sve je to normalno, a ako si dokon, probaš recimo sa nVidijinim verzijama drajvera, često su oni uzrok gašenja koje se oduži kao pogibija u partizanskim filmovima... i, mada ne mogu dati baš obe ruke, nekad i prosti update sa Microsofta reši neke naizgled nerešive probleme na koji liči i tvoj.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
herrmoon asdadasdasds 16.05.2006. 21:06 #6061

status: user
broj poruka: 4
asdasdasdasd


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
herrmoon restart problem 16.05.2006. 21:59 #6062

status: user
broj poruka: 4

Ploča je ASUS P5PL2 a procesor Intel D805 overklokovan iz AI Boostera 20% (na 3.2 Ghz ).Temperatura CPU - a ne prelazi 43 C. Kućište je Gladiator sa Frontier napajanjem od 450w i 2 extra kulera. Memorija GEIL 2x 512 Mb 667 Mhz, radi u dual kanalu.Problem opstaje i kad je BIOS na default vrednostima. Pri restartu ne radi ni jedan ventilator. Možda ima neke veze sa boot diskom (Maxtor 300 GB Sata 2) koga sam jedva naterao da radi u SATA modu (ako uopšte radi - BIOS ga vidi kao third slave (mada Sisoft Sandra pokazuje protok 61 Mbsec što bi i trebalo za SATA 2)).Pri instalaciji XP SP2 uradio sam sve što treba (F6 pa drajver za Sata kontroler sa FDD-a).Na mašini nije instalirano ništa osim drajvera za ploču i grafičku ( ASUS 6600GT).Na IDE grani je data disk Maxtor od 200 Gb. BIOS na ploči je najnoviji i vrlo su nejasne opcije u vezi SATA kontrolera. Pokušaću da podignem sistem sa IDE diska i generičkim drajverima da vidim šta će se desiti (mada to nije rešenje jer hoću da se bootuje sa SATA diska).Hvala svima na savetima!
Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
herrmoon Rešen problem 19.05.2006. 21:41 #6095

status: user
broj poruka: 4
Problem nije imao veze sa SATA kontrolerom. Flešovao sam bios, reistalirao XP SP2 i sve je radi normalno.Problem je u AI Boosteru
(ASUSOV program za overkloking).Kad sam ponovo pokušao da sistem ubrzam preko njega (a ne direktno iz biosa),dešava se sledeće - na
5,10, i 15 % ubrzanja sve je O.K a kad se stavi na 20 % ponovo se javlja isti problem ( na restartu se gasi na 3-4 sec ).
Dalje nisam eksperimentisao.Još jednom hvala svima na savetima!

Pozdrav !


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs