Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
u cemu je razlika?
STRANA 1 OD 1
munch u cemu je razlika? 16.05.2006. 15:37 T1797

status: user
broj poruka: 15

gledao sam malo na sajtu cene 7800GT sa 256MB i video
da su gigabajtov i mikrostarov model jeftiniji vise od 100 evra
od asusovog en i lidtekovog px modela.
ne shvatam u cemu je razlika izmedju njih kad svi imaju iste karakeristike:
256MB, 256bit, itd...

da li je bolji izbor X1800XT 256MB?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
munch .i... 16.05.2006. 15:49 #6052

status: user
broj poruka: 15

...i ove jeftinije imaju prefiks NX, jel to znaci da su oslabljeni modeli?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk Nisu 16.05.2006. 18:21 #6056

status: user
broj poruka: 462
Ne moze 7800gt da bude oslabljen, razlika u ceni je verovatno do distributera, asus je uvek bio skuplji a nije nudio nista vise, a msi je uvek imao najbolji odnos cena kvalitet a naravno i gigabite je dobar! Slobodno uzmi samo proveri klokove i memoriju da li je ddrr3 i ne mozes da pogresis! Bolja je od x1800gto


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: u cemu je razlika? 17.05.2006. 17:06 #6070

status: user
broj poruka: 736
::
:: gledao sam malo na sajtu cene 7800GT sa 256MB i vide
:: da su gigabajtov i mikrostarov model jeftiniji vise od 100 evr
:: od asusovog en i lidtekovog px modela
:: ne shvatam u cemu je razlika izmedju njih kad svi imaju iste karakeristike
:: 256MB, 256bit, itd..
::
:: da li je bolji izbor X1800XT 256MB
Skoro sve 7800GT kartice su u principu izradjene po referentnom nVidia-inom dizajnu i gotovo su identicne.Medjutim sada se ne isplati uzimati 7800GT kad je 7900GT cenovno tu negde a dosta je brzi.Pomenuti X1800XT je josh brzi ali je kod nas skup sem na jednom mestu gde je 345e, Sapphire-ov model.Znaci za te pare X1800XT je najbolji izbor.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dexy 1800 krs 19.05.2006. 18:50 #6090

status: user
broj poruka: 19



Ne uzimaj 1800Xt koji je dobar samo za sinteticke testove tipa 3dmark i sl...U pojedinim novijim igrama ponasa se neprimereno kao neki 6800,sto ga s`obzirom na cenu cini malo smesnim u odnosu na 7800GT a o 7900 necemo da diskutujemo...ATI je strucnjak da svojim drajverima upropasti bilo koju novu VGA i ako uzimas za igre zaboravi na seriju X1000...sem ako nemas para za bacanje...POZDRAV! i preporuka za neprevazidjeni http://www23.tomshardware.com/graphics.html
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: 1800 krs 19.05.2006. 19:38 #6091

status: user
broj poruka: 736
::
::
::
:: Ne uzimaj 1800Xt koji je dobar samo za sinteticke testove tipa 3dmark i sl...U pojedinim novijim igrama ponasa se neprimereno kao neki 6800,sto ga s`obzirom na cenu cini malo smesnim u odnosu na 7800GT a o 7900 necemo da diskutujemo...ATI je strucnjak da svojim drajverima upropasti bilo koju novu VGA i ako uzimas za igre zaboravi na seriju X1000...sem ako nemas para za bacanje...POZDRAV! i preporuka za neprevazidjeni http://www23.tomshardware.com/graphics.htm
Veliki sam fan nVidia-e ali ovakvu glupost u zivotu nisam cuo.Svaka ti cast.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dexy he,he... 19.05.2006. 20:00 #6092

status: user
broj poruka: 19

Zdrav razum karakteristican je za razne"FANOVE"NVidie,atia,mercedes-a,sony-a...Vi obicno po osecaju i mirisu znate sta je "bolje"...Nama koji nemamo takve "specijalne" noseve ostaju cifre i exaktne cinjenice...A ti idi na neki sajt i pogledaj uporedne testove ovih VGA pa se vrati...I daj ljudi okanite se tih prica tipa:"Atijeve karte su modernije i u buducnosti ce sigurno biti podrzane od novijih igara..."Muka mi je od toga...Uporedi samo X1600Xt sa 7600Gt ciji je konkurent treballo da bude...BUDALASTINA...Pa ona smejurija crossfire koja sa dve graficke daje 20% vece performaanse...Sem toga nvidia ima takvu finansijsku zalihu da ih moze neko vreme prodavati i bez zarade dok se za sitnu ribicu koja se bori za opstanak ne bi moglo reci...od 9800 R300 gpu-a Ati zivi na staroj slavi svidelo se to nekome ili ne....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: he,he... 19.05.2006. 23:52 #6098

status: user
broj poruka: 736
::
:: Zdrav razum karakteristican je za razne"FANOVE"NVidie,atia,mercedes-a,sony-a...Vi obicno po osecaju i mirisu znate sta je "bolje"...Nama koji nemamo takve "specijalne" noseve ostaju cifre i exaktne cinjenice...A ti idi na neki sajt i pogledaj uporedne testove ovih VGA pa se vrati...I daj ljudi okanite se tih prica tipa:"Atijeve karte su modernije i u buducnosti ce sigurno biti podrzane od novijih igara..."Muka mi je od toga...Uporedi samo X1600Xt sa 7600Gt ciji je konkurent treballo da bude...BUDALASTINA...Pa ona smejurija crossfire koja sa dve graficke daje 20% vece performaanse...Sem toga nvidia ima takvu finansijsku zalihu da ih moze neko vreme prodavati i bez zarade dok se za sitnu ribicu koja se bori za opstanak ne bi moglo reci...od 9800 R300 gpu-a Ati zivi na staroj slavi svidelo se to nekome ili ne...
::
He, he.Procitao sam gomilu testova, svi se slazu X1800XT je brzi od 7800GTX a samim tim i 7900GT.Ili su oni svi ludi a ti najpametniji ali ti debelo greshish.Bice da je ovo drugo.Ni mene ne interesuje buducnost i stvari tipa HDR+AA i HQ AF ali cinjenica je da je sada X1800XT brzi od 7900GT a samim tim puno brzi od 7800GT.Poredjenje X1600XT i 7600GT nema veze sa ovim.
Pogledaj ovaj test: http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?sid=10569.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dexy he,he 20.05.2006. 13:15 #6104

status: user
broj poruka: 19


Kao prvo ti testovi na sajtu koji navodis su boranija i trice u odnosu na Tom`s hardware guide...
Kao drugo ako mi nadjes bilo koju kartu Atija da je brza od bilo koje n`vidie po istoj ceni(mislim na world-izbor) ti si CAR!NPR:sada vec prastari 6600gt je brzi od svake nove ATi1600pro,xt-itd i to je tuzno karta koja je stara nekoliko godina...Jos ako uzmes mesetarenje domacih trgovaca koji ne mogu da se snadju sa bljuvotinama i oznakama svih atijevih modela...i sada imas X700 od 100 pa do fantasticnih 200ei kusur...I pored toga ti coveku savetujes 300e-400e i kusur za sumnjivi 1800xt umesto stabilnog,proverenog i u SVAKOJ igri upotrebljivog 7800gt...PONAVLJAM sem Call of Duty 2 u svim igrama 7800GT-GTX je BRZZI...tu mislim na one upotrebljive,i normalne rezolucije tipa 1024 ili 1280...Ili sam ja corav ili si ti...

Bench:"testirali smo sa najzahtevnijim "setup"-om, osim što smo "zadržali" kompresiju color i specular tekstura - što znači da nije "aktiviran" Ultra Quality, već High Quality mod (UQ je namenjen za kartice sa 512 MB memorije)..."Kakva bljuvotina...A ja sam sa ultra modom i 6800 obicnom-vanila prosao celu igru sa 60FPS(sem zadnjeg nivoa i ...Komentarisu Quake 4...Pogledaj na nekom stranom sajtu test VGA u Quake4 i samo corav ne bi video ko je brzi...

http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?oliver=3412&sid=10569&pop=DoP&form22=+Idi%21+
Na tvom omiljenom sajtu The Chronicles of Riddick 1024/1280/1600
7800GT FPS -133-114-101 frejmova...
1900XTX!!!!!! FPS -110-89-74 frejmova... Toliko o tvojoj objektivnosti...Ati gde je dobar(Call of duty 2) one je malo bolji od n`vidie,a gde mu drajveri nisu "optimizovani"ponasa se kao tesko njesra...to je valjda svakome jasno....POZDRAV...Mlad si ti naucices...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dexy he,he 20.05.2006. 14:51 #6105

status: user
broj poruka: 19

Bio sam malo dokon pa navratih na ovaj davno "otpisani" sajt na kome se klinci igraju...I slatko se nasmejah...Pogledajte ove komentare...

Splinter Cell Chaos Theory-
"Očekivali smo da ATI kartica u ovoj igri, koja ima za R580 arhitekturu pogodan odnos shader vs. texturing operacija, bude daleko bolja od nVidijine, ali... "

The Chronicles of Riddick-
Ova odlična igra je napisana za OpenGL API, a mi smo testirali sa najvišim setovanjima (PS3.0), dostupnim iz same igre....BLA,BLA... i onda strucnjak kaze...:"I ovoga puta, i dalje... GeForce neobjašnjivo bolji u "Riddick"-u."...

Pa najbolje da oni naprave neku igru gde ce se VGA ponasati po njihovom...Ovo me podseca na izjave tipa:"Pentagon iz neobjasnjivih razloga jednostrano zvecka oruzjem i preti IRANU...

Neka neko nadje i procita Svet Kompjutera 2/2006 str 25...Doticnog gospodina..."Ati protiv 6600GT"...:Ovakav kakav je sada X1600Pro deluje kao dobar izbor ukoliko se gleda u buducnost...mogao bi duze da traje od 6600GT iako trenutno nije brzi...!!!!!!!!!!!????????????? Alo bre prijatelju....???? Mislis li da je IQ tvoojih posmatraca manji od broja cipela...

Pa ono sto je nekome neobjasnjivo pametnom coveku koji je nepristrasan i postuje zakone prirode je sasvim logicno...Ja na svu srecu nisam dobio niciju VGA na testiranje pa ne moram da pazim hocu li uvrediti uvoznika ili ne...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: he,he 20.05.2006. 17:25 #6109

status: user
broj poruka: 736
::
::
:: Kao prvo ti testovi na sajtu koji navodis su boranija i trice u odnosu na Tom`s hardware guide..
:: Kao drugo ako mi nadjes bilo koju kartu Atija da je brza od bilo koje n`vidie po istoj ceni(mislim na world-izbor) ti si CAR!NPR:sada vec prastari 6600gt je brzi od svake nove ATi1600pro,xt-itd i to je tuzno karta koja je stara nekoliko godina...Jos ako uzmes mesetarenje domacih trgovaca koji ne mogu da se snadju sa bljuvotinama i oznakama svih atijevih modela...i sada imas X700 od 100 pa do fantasticnih 200ei kusur...I pored toga ti coveku savetujes 300e-400e i kusur za sumnjivi 1800xt umesto stabilnog,proverenog i u SVAKOJ igri upotrebljivog 7800gt...PONAVLJAM sem Call of Duty 2 u svim igrama 7800GT-GTX je BRZZI...tu mislim na one upotrebljive,i normalne rezolucije tipa 1024 ili 1280...Ili sam ja corav ili si ti..
::
:: Bench:"testirali smo sa najzahtevnijim "setup"-om, osim što smo "zadržali" kompresiju color i specular tekstura - što znači da nije "aktiviran" Ultra Quality, već High Quality mod (UQ je namenjen za kartice sa 512 MB memorije)..."Kakva bljuvotina...A ja sam sa ultra modom i 6800 obicnom-vanila prosao celu igru sa 60FPS(sem zadnjeg nivoa i ...Komentarisu Quake 4...Pogledaj na nekom stranom sajtu test VGA u Quake4 i samo corav ne bi video ko je brzi..
::
:: http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?oliver=3412&sid=10569&pop=DoP&form22=+Idi%21+
:: Na tvom omiljenom sajtu The Chronicles of Riddick 1024/1280/160
:: 7800GT FPS -133-114-101 frejmova..
:: 1900XTX!!!!!! FPS -110-89-74 frejmova... Toliko o tvojoj objektivnosti...Ati gde je dobar(Call of duty 2) one je malo bolji od n`vidie,a gde mu drajveri nisu "optimizovani"ponasa se kao tesko njesra...to je valjda svakome jasno....POZDRAV...Mlad si ti naucices..
::
Sa ovolikom kolicinom gluposti te niko nece ozbiljno shvatiti.Glupo je pricati o tome ko je koliko mlad, ti i ne znash koliko godina imam i koliko je moje iskustvo u racunarima.Izgleda da si ti mlad cim idesh na Tom`s Hardware po cijem je svojevremenom testu GF4 Ti4200 bio brzi od 5900Ultra.Takve sajtove preskacem.
Cinjenica je da je nVidia brza od ATI u OpenGL, medjurim takve igre se mogu prebrojati na prste (koliko? 3 igre).
Ponovo nastavljash sa glupostima, 6600GT brzi od X1600XT (!?).
Evo ti josh jedan test sa potvrdom nadmoci X1800XT nad 7900GT: http://www.legionhardware.com/document.php?id=542&p=0.
Mada predpostavljam da cesh reci da ljudi ne znaju.
I kakve veze imaju podeshavanja u Q4 sa ovim?Sve kartice se testiraju sa istim podeshavanjima.
Ne pominjesh Oblivion nigde?Uhvatio si se Q4 i Riddick-a kao pijan plota.
Pogledaj kako X1800XT unishtava 7800GT(X) i 7900GT u Oblivion-u: http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2746&p=1
Nije ti dovoljno, evo josh: http://www.firingsquad.com/hardware/oblivion_high-end_performance/default.asp.
Da si preporucio coveku 7900GT pa u redu, ali skupi i puno sporiji 7800GT koji se odavno ne proizvodi i zamenjen je mnogo brzim i jestinijim 7900GT,to je smeshno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dexy he,he 20.05.2006. 18:56 #6115

status: user
broj poruka: 19

Lepo je sto si explodirao mladicu...Ja imam dovoljno godina i iskustva i razuma...Prvi racunar mi je bio zx spectrum +...pa amiga,286,486...Ti si se tada verovatno igrao klikerima...Po tvom stilu pisanja vidim da si u godinama kada se misli da se jede sve sto leti...Necu se vise raspravljati sa tobom posto si iluzionista i stavovi su ti razvodnjeni...Ostavljam te tvojim izvorima informisanja a ti mene ostavi mojim...i svakom dobro...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: he,he 21.05.2006. 00:15 #6118

status: user
broj poruka: 736
::
:: Lepo je sto si explodirao mladicu...Ja imam dovoljno godina i iskustva i razuma...Prvi racunar mi je bio zx spectrum +...pa amiga,286,486...Ti si se tada verovatno igrao klikerima...Po tvom stilu pisanja vidim da si u godinama kada se misli da se jede sve sto leti...Necu se vise raspravljati sa tobom posto si iluzionista i stavovi su ti razvodnjeni...Ostavljam te tvojim izvorima informisanja a ti mene ostavi mojim...i svakom dobro..
He, he , eksplodirao. Na osnovu cega kazesh da sam se verovatno igrao klikerima tada? Jel` ti to znash da gledash u pasulj?Reci koliko godina imash i kad si imao prvi racunar pa cemo da vidimo ko se igrao klikerima. Iskljucivost tipa Intel je stabilniji i bolji od AMD-a, i nVidia a nikako ATI zastupaju samo neznalice kao shto si ti.Ostavljam te tvom omiljenom Tom`s Hardware-u.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dexy he,he 21.05.2006. 01:06 #6124

status: user
broj poruka: 19


"Iskljucivost tipa Intel je stabilniji i bolji od AMD-a, i nVidia a nikako ATI zastupaju samo neznalice kao shto si ti.Ostavljam te tvom omiljenom Tom`s Hardware-u."
Pa ako INTEL sa intel chip setom nije pojam stabilnosti onda ne znam sta je...Malo obidji neku ozbiljniju ustanovu pa pogledaj koji je odnos Intel vs AMDkonfiguracija pa ce ti biti jasno...Banke,Agencije itd...Kod mene recimo od oko 90 racunara ima NIJEDAN sa AMD cpu-om....To nije moj bio moj izbor...

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2746&p=1 to si ti naveo...gore...na sledecim stranicama OBLIVION i rezultati....

Radi se o testu sa HDR-om(nebitno) i Bloom-om na 1280 sto je prejako za ove VGA...Test jedan dva i tri...
SA HDR-om
ATI 1800Xt - 23-50-65 FPS
7800GT - 17-44-66 FPS

SA Bloom-om
ATI 1800Xt - 31-52-75
7800GT - 19-52-80FPS ...o 7900 koju 1800razbija ne vredi uopste razmatrati...Ti si izgleda....Imas neki problem sa rasudjivanjem momce....!!!???

inace Anandtech je jako dobar sajt i jedan od mojih omiljenih...a ti nisi prvi srbin koji misli da je zajebao amere...ili da je AMD bolji od intela ili MIG od F lovca ili ATI od nvidie...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: he,he 21.05.2006. 18:08 #6132

status: user
broj poruka: 736



::
::
:: "Iskljucivost tipa Intel je stabilniji i bolji od AMD-a, i nVidia a nikako ATI zastupaju samo neznalice kao shto si ti.Ostavljam te tvom omiljenom Tom`s Hardware-u.
:: Pa ako INTEL sa intel chip setom nije pojam stabilnosti onda ne znam sta je...Malo obidji neku ozbiljniju ustanovu pa pogledaj koji je odnos Intel vs AMDkonfiguracija pa ce ti biti jasno...Banke,Agencije itd...Kod mene recimo od oko 90 racunara ima NIJEDAN sa AMD cpu-om....To nije moj bio moj izbor..
::
:: http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2746&p=1 to si ti naveo...gore...na sledecim stranicama OBLIVION i rezultati...
::
:: Radi se o testu sa HDR-om(nebitno) i Bloom-om na 1280 sto je prejako za ove VGA...Test jedan dva i tri..
:: SA HDR-o
:: ATI 1800Xt - 23-50-65 FP
:: 7800GT - 17-44-66 FP
::
:: SA Bloom-o
:: ATI 1800Xt - 31-52-7
:: 7800GT - 19-52-80FPS ...o 7900 koju 1800razbija ne vredi uopste razmatrati...Ti si izgleda....Imas neki problem sa rasudjivanjem momce....!!!??
::
:: inace Anandtech je jako dobar sajt i jedan od mojih omiljenih...a ti nisi prvi srbin koji misli da je zajebao amere...ili da je AMD bolji od intela ili MIG od F lovca ili ATI od nvidie..
::
Ti si ili corav ili lud.
Dakle ovako (test Anandtech-a), 1280x1024 ,HQ,HDR:
X1800XT-23,3fps (min. 19fps)
7900GT-21 (min 12)
7800GTX-19,6 (min 13)
i tvoj 7800GT-17,1 (min 11)
ATI je ovde u svakom skucaju brzi.
Nekako stalno preskacesh minimalni frejmrejt, cutish da 7800GT ima samo 19 a ATI 31fps.
ATI 1800Xt - 31-52-75
7800GT - 19-52-80FPS
Izgleda da ti imash problem sa rasudjivanjem.
Inace shto se AMD vs. Intel tice dodji u Racunski Centar ETF-a da vidish HP-ove racunare sa nF2 IGP+AMD Barton 3000+ kombinacijom koja radi savrsheno stabilno preko 2 godine pri cemu racunari rade 24h dnevno 365 dana u godini.Kombinacija nForce+ AMD je jednako stabilna kao i Intel+Intel.I nemoj pricati o MIG-ovima i F lovcima, to me ne interesuje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dexy decko,decko... 22.05.2006. 02:13 #6135

status: user
broj poruka: 19


Ti racunari na ETF koji su tu iz ko zna kog razloga...donacije...i sl...to me ne zanima...Ja pricam o OZBILJNIM stavarima tipa banke,televizije,agencije...A imao sam sve zivo i NF2 i 2800XP 2 godine a takodje i P4 tako da to pricaj nekom drugom...i ovako te niko ne uvazava...
A ko misli da si ti u pravu...ako takvih ima...neka malo obidje forume,pc-berzu,prodavnice...I neka vidi za cime je ogromna potraznja ovih dana...Za ATI-jem-1800 ili GF 7800-7900...
A ko hoce da cuje strucnjaka...Neka vidi i ovaj post od pre neki dan...

http://www.pcberza.co.yu/forum/topic.asp?topid=1773&forid=33&katid=200
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: decko,decko... 22.05.2006. 16:30 #6140

status: user
broj poruka: 736
::
::
:: Ti racunari na ETF koji su tu iz ko zna kog razloga...donacije...i sl...to me ne zanima...Ja pricam o OZBILJNIM stavarima tipa banke,televizije,agencije...A imao sam sve zivo i NF2 i 2800XP 2 godine a takodje i P4 tako da to pricaj nekom drugom...i ovako te niko ne uvazava..
:: A ko misli da si ti u pravu...ako takvih ima...neka malo obidje forume,pc-berzu,prodavnice...I neka vidi za cime je ogromna potraznja ovih dana...Za ATI-jem-1800 ili GF 7800-7900..
:: A ko hoce da cuje strucnjaka...Neka vidi i ovaj post od pre neki dan..
::
:: http://www.pcberza.co.yu/forum/topic.asp?topid=1773&forid=33&katid=20
::
Ha, ha nastavljash da me zasmejavash.Tek sad vidim koliko nemash pojma.Tebi su ozbiljne stvari banke?Racunari za otkucavanje racuna!?
Kad sam pomenuo ETF mislio na sam na superracunar koji se nalazi na ETF-u.U pitanju je klaster tipa Beowulf, poznat pod imenom Svarog, ima 10 nodova koji su povezani brzom Myrinet mrezom.Klaster je sacinjen od jednog Dell PowerEdge 2500 i 9 PowerEdge SC500 servera , a sve to pokrece Gentoo Linux.Ranije pomenuti HP racunari se ne gase NIKAD, znaci rade 365 dana godishnje i trpe sve i svashta.I posle nekoliko godina rade perfektno.Toliko o ozbiljnim stvarima.Mozda bi trebao da dodjesh na ETF i da vidish shta tamo ima, a ne da se lozish na banke.
Shto se tice 78XX kartica za nVidiu su one stvar proshlosti.Ko je lud da kupuje 7800GT kad za iste pare ima 7900GT?
Idi na forum Anadtech-a i videcesh kolika je potraznja za ATI X1800XT 256MB cija je cena tamo 239$ tj. manje od 200e.S druge strane 7800GT je 290$.
Shta ima cudno kod ovog posta? 7600GT je brza i jeftinija kartica od 6800GS-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dexy E sirovi skolarac... 23.05.2006. 00:54 #6150

status: user
broj poruka: 19
Skolarac ti izgleda nisi bas svoj...Gde ti to vide na Anandtech-u sta se to trazi!???Izmisljas!??? Drugo mani me tvog ETF-a ja pricam o ozbiljnim i unosnim delatnostima...Tu cena nema neku ulogu neko se uzima samo BEST!!!I da znas da dok si se ti igrao klikerima ja sam se bavio racunarima...2 najbolja druga iz detinjstva mi rade u kompaniji Brajan&Rutt-USA(pretpostavljam da je to spansko selo za tebe)...Jedan u Avganistanu a jedan u Dubaiju...Stvarno bih bio smesan kada bih se usudio da sa njima pricam o primeni AMD-konfiguracija u ozbiljnim poslovima..kazu ljudi ZABORAVI...Imam jos jednog komsiju koji ima 55g i studirao je na Kembridzu...Spomenes li mu AMD posle posedovanja athlona 2000+od nekoliko meseci cini mi se kao da si mu opsovao mater...i on se bavi racunarima jos od BASIC-a i osmobitnih racunara...
Taj vas buckuris na ETF-u me toliko zanima taman kao...

PS.NE VREDJAJ I NE BUDI PROST! ZNAM DA JE TO JACE OD TEBE,ALI...stisni zube i budi dostojanstven u svom neiskustvu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: E sirovi skolarac... 23.05.2006. 19:40 #6162

status: user
broj poruka: 736
:: Skolarac ti izgleda nisi bas svoj...Gde ti to vide na Anandtech-u sta se to trazi!???Izmisljas!??? Drugo mani me tvog ETF-a ja pricam o ozbiljnim i unosnim delatnostima...Tu cena nema neku ulogu neko se uzima samo BEST!!!I da znas da dok si se ti igrao klikerima ja sam se bavio racunarima...2 najbolja druga iz detinjstva mi rade u kompaniji Brajan&Rutt-USA(pretpostavljam da je to spansko selo za tebe)...Jedan u Avganistanu a jedan u Dubaiju...Stvarno bih bio smesan kada bih se usudio da sa njima pricam o primeni AMD-konfiguracija u ozbiljnim poslovima..kazu ljudi ZABORAVI...Imam jos jednog komsiju koji ima 55g i studirao je na Kembridzu...Spomenes li mu AMD posle posedovanja athlona 2000+od nekoliko meseci cini mi se kao da si mu opsovao mater...i on se bavi racunarima jos od BASIC-a i osmobitnih racunara..
:: Taj vas buckuris na ETF-u me toliko zanima taman kao..
::
:: PS.NE VREDJAJ I NE BUDI PROST! ZNAM DA JE TO JACE OD TEBE,ALI...stisni zube i budi dostojanstven u svom neiskustvu..
Kao prvo imam 25 godina i zavrshavam ETF (smer za racunarsku tehniku i informatiku), apsolvent sam.Prvi racunar c64 (8-bitni) sam imao `87 godine i tada sam poceo da se zanimam za programiranje (Basic) i vec tada sam znao da ce racunari biti moj zivot.Danas znam josh C++,Javu i Pascal.Ne znam shta tebi znaci bavljene racunarima ,ako si zavrshio ETF ili neki jaci strani faks mozesh mi prigovarati ali ako si zavrshio FON ili ekonomiji ili samo srednju shkolu mozesh da cutish.
Nemam nishta protiv tvojih ortaka, ali cinjenica da i Dell planira server zasnovan na Opteronu dovoljno govori o kvalitetu AMD-a.Avganistan ne bih komentarisao."Buckurish na ETF-u" necu komentarisati, ti se drzi banaka i Fujitsu Siemens Celerona na 2.4Ghz i TFT 15".Ocigledno je to za tebe vrh, server nisi ni video u zivotu.
Josh jednom te pozivam na ETF da vidish kako ovi AMD racunari rade savrsheno stabilno po ceo dan.
Nisi dovoljno aktivan na Anadtechu, proceshljaj malo bolje, Sapphire X1800XT za 240$ je svakako bolji od izcezlog 7800GT-a.
Ti si taj koji vredja, nazivash me shkolarcem, ako si doktorirao ETF mogu da ti skinem kapu, ali ako nisi onda si ispod mene.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dexy END 24.05.2006. 02:15 #6169

status: user
broj poruka: 19


1-Ja nisam rekao da AMD nije kvalitetan! Ali zna se ko je FIRST-CLASS!!! INTEL-NVIDIA-MICROSOFT...Veruj mi decko tako je u svetu...a mi uvek mislimo da smo izmislili vrucu vodu i trazimo rupu u zakonu...

2-To sta ti zavrsavas je tvoj problem...ja znam da si ponosan na sebe...VRLO...sto se vidi iz tvog bahatog ponasanja...pre neki dan si se ovako obratio coveku znas i gde..."Bolje da si cutao nego shto si lupio ovu glupost, 7600GT ne moze da radi 4xAA i 16xAF ..."time si se svrstao u klasu ispod pa makar bio glavni na svom ETF...

3-Generalno mi kao narod nismo neka sila u IT-svetu pa cak i sa takvim talentima poput tebe...Pogledaj samo nase komsije-bugare,hrvate itd...znas o cemu pricam...

4-Vise sam prosao od tebe to je sigurno.Ti i sam znas ili si cuo sta su INTEL-kompajleri,a sta AMD,Mozda si cuo kako se ponasaju non-intel chip setovi u dos-u a mozda i nisi cuo...Mozda si pratio na forumima i prostom selekcijom i zakonom statistike dosao do zakljucka ciji korisnici imaju sve moguce probleme x10 vise od intelovih...Mozda i nisi...Mozda i nisi cuo cija platforma bolje prihvata bilo kakav exoticni hardver,intel ili AMD...
Ali kao sto rekoh mlad si naucices...

5-Ne znam da li ti je poznato da sam ti naveo ove grupe potrosaca-banke,ptt,marketing agencije itd kao sinonim nekoga ko ne pita za cenu kad nabavlja bilo sta(kad moram tako da uprostim) nego jednostavno zeli najbolje...pa makar i to bila integrisana masina...O USA-army i njenom budzetu koji je zastrasujuci,zatim kadru potencijalu mozgova itd ...ne vredi decko trositi reci...Ako ti kazem da je u tim ultra razvijenim sredinama AMD nevidljiva hardverska komponenta nemoj misliti da te lazem...

6-Ja sam uvek za nesto novo i medju prvima sam u gradu pazario svojevremeno K-6 AMD...Ali avaj...rekoh slucajno...Pa XP-1800...Barton 2500... Pa svako ko se malo razume zna kako radi multi-tasking na AMD...Jadno...Pusti te gluposti Super Pi i ostalo...INTEL je KRALJ stabilnosti!!! Pre ili kasnije moraces da podvijes rep i ukapiras to...Sto rece jednom Kuzma iz SK...Ako nista drugo AMD je dobar za servis...I shvati prijatelju da nije problem da server na ETF-u RADI...To je kao da si rekao dodji da ti pokazem Juga koji je presao 300.000 bez generalne...nije u tome problem...nego nesto mnogo sire!

7-Znas sta nije lako vama koji zelite da budete po svaku cenu u pravu naocigled svih cinjenica...A i neke stvari se ne uce ne na faksu...neke stvari treba sam"iskopati" i teskom mukom zakljuciti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: END 24.05.2006. 23:41 #6181

status: user
broj poruka: 736
::
::
:: 1-Ja nisam rekao da AMD nije kvalitetan! Ali zna se ko je FIRST-CLASS!!! INTEL-NVIDIA-MICROSOFT...Veruj mi decko tako je u svetu...a mi uvek mislimo da smo izmislili vrucu vodu i trazimo rupu u zakonu..
::
:: 2-To sta ti zavrsavas je tvoj problem...ja znam da si ponosan na sebe...VRLO...sto se vidi iz tvog bahatog ponasanja...pre neki dan si se ovako obratio coveku znas i gde..."Bolje da si cutao nego shto si lupio ovu glupost, 7600GT ne moze da radi 4xAA i 16xAF ..."time si se svrstao u klasu ispod pa makar bio glavni na svom ETF..
::
:: 3-Generalno mi kao narod nismo neka sila u IT-svetu pa cak i sa takvim talentima poput tebe...Pogledaj samo nase komsije-bugare,hrvate itd...znas o cemu pricam..
::
:: 4-Vise sam prosao od tebe to je sigurno.Ti i sam znas ili si cuo sta su INTEL-kompajleri,a sta AMD,Mozda si cuo kako se ponasaju non-intel chip setovi u dos-u a mozda i nisi cuo...Mozda si pratio na forumima i prostom selekcijom i zakonom statistike dosao do zakljucka ciji korisnici imaju sve moguce probleme x10 vise od intelovih...Mozda i nisi...Mozda i nisi cuo cija platforma bolje prihvata bilo kakav exoticni hardver,intel ili AMD..
:: Ali kao sto rekoh mlad si naucices..
::
:: 5-Ne znam da li ti je poznato da sam ti naveo ove grupe potrosaca-banke,ptt,marketing agencije itd kao sinonim nekoga ko ne pita za cenu kad nabavlja bilo sta(kad moram tako da uprostim) nego jednostavno zeli najbolje...pa makar i to bila integrisana masina...O USA-army i njenom budzetu koji je zastrasujuci,zatim kadru potencijalu mozgova itd ...ne vredi decko trositi reci...Ako ti kazem da je u tim ultra razvijenim sredinama AMD nevidljiva hardverska komponenta nemoj misliti da te lazem..
::
:: 6-Ja sam uvek za nesto novo i medju prvima sam u gradu pazario svojevremeno K-6 AMD...Ali avaj...rekoh slucajno...Pa XP-1800...Barton 2500... Pa svako ko se malo razume zna kako radi multi-tasking na AMD...Jadno...Pusti te gluposti Super Pi i ostalo...INTEL je KRALJ stabilnosti!!! Pre ili kasnije moraces da podvijes rep i ukapiras to...Sto rece jednom Kuzma iz SK...Ako nista drugo AMD je dobar za servis...I shvati prijatelju da nije problem da server na ETF-u RADI...To je kao da si rekao dodji da ti pokazem Juga koji je presao 300.000 bez generalne...nije u tome problem...nego nesto mnogo sire
::
:: 7-Znas sta nije lako vama koji zelite da budete po svaku cenu u pravu naocigled svih cinjenica...A i neke stvari se ne uce ne na faksu...neke stvari treba sam"iskopati" i teskom mukom zakljuciti..
::
Samo cu reci josh jednu stvar.Da neshto znash radio bi tamo gde i tvoji ortaci, a ne bi bauljao po forumima.Ja cu bar moci da pokazem diplomu kad zavrshim faks, a ti?Ti cesh da pokazesh sertifikat iz neke privatne shkole racunara.Server na ETF je star par godina i DELL-ov je, ne pricaj neshto kad ne znash.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dexy ti i tvoja diploma... 25.05.2006. 01:09 #6182

status: user
broj poruka: 19

ne bih da se brukam i da se hvalim tebi ko sam sta sam i gde sam radio...ne sekiraj se za mene i moje ortake...to je svet gde neko kao ti nikada nece krociti...ko baulja to se vidi...pogledaj ko ima koliko postova i na kakvim stvarima ti ostris zube...ostacu dosledan sebi i svom nivou i necu te uvrediti i ovog puta...nadam se da ce ovaj forum biti malo lepsi posle ovoga tj. da ces se sa malo manje samopouzdanja,bahatosti i samouverenosti obracati i drugima...ubedjen sam 100%...jesi li siguran da zivimo pod istim nebom i u istom gradu-drzavi... :)) naivno-decko...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: ti i tvoja diploma... 25.05.2006. 01:53 #6183

status: user
broj poruka: 736
::
:: ne bih da se brukam i da se hvalim tebi ko sam sta sam i gde sam radio...ne sekiraj se za mene i moje ortake...to je svet gde neko kao ti nikada nece krociti...ko baulja to se vidi...pogledaj ko ima koliko postova i na kakvim stvarima ti ostris zube...ostacu dosledan sebi i svom nivou i necu te uvrediti i ovog puta...nadam se da ce ovaj forum biti malo lepsi posle ovoga tj. da ces se sa malo manje samopouzdanja,bahatosti i samouverenosti obracati i drugima...ubedjen sam 100%...jesi li siguran da zivimo pod istim nebom i u istom gradu-drzavi... :)) naivno-decko..
::
Nemash ti cime da se pohvalish, da imash rekao bi, ne bi pominjao americku vojsku i neke gluposti.Josh uvek nisam zaposlen pa imam vremena za ovo shto radim.A ti da radish u firmama koje si pominjao ne bi ni znao za ovaj forum.Ali ne radish, a i kako bi, samouki poznavaoci racunara ne mogu dobiti posao u takvim firmama.Ja znam gde ja zivim a ti izgleda zivish u oblacima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dexy he,he... 25.05.2006. 17:41 #6188

status: user
broj poruka: 19
pa sve si lepo rekao ali...na tvoju zalost ja sam covek kome ti mozes da zavidis po mnogim parametrima...prosao sam,zaradio i upoznao vise nego sto ces ti pa makar ziveo 200god...voleo bih da gresim...jer za razliku od tebe...mene ne boli tudji uspeh...PS.Da li treba da pokazem moje slike iz nekih headquartera,companija...itd!!!?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: he,he... 25.05.2006. 17:59 #6189

status: user
broj poruka: 736
:: pa sve si lepo rekao ali...na tvoju zalost ja sam covek kome ti mozes da zavidis po mnogim parametrima...prosao sam,zaradio i upoznao vise nego sto ces ti pa makar ziveo 200god...voleo bih da gresim...jer za razliku od tebe...mene ne boli tudji uspeh...PS.Da li treba da pokazem moje slike iz nekih headquartera,companija...itd!!!
Pokazi da vidimo i to.Mada to nishta ne bi dokazalo, ako si bio u nekom headquarteru, kompaniji.Otkud ti to da mene boli neciji uspeh?Meni tek predstoji uspeh.Samo pominjanje banki i toga da je 7800GT brzi od X1800XT meni je dovoljno da vidim o cemu se radi.Tbi cu teshko da zavidim.Nikako da kazesh cime se bavish, programiranjem ili necim slicnim.Verovatno nicim ot toga.
Vidim i da nastavljash sa gledanjem u pasulj, kad znash koliko cu ja proci i shta cu videti.Mozda bi mogao time provesionalno da se bavish.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs